Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KOMITET WYBORCZY PSL
Typ komitetu Komitet wyborczy partii politycznej
Adres Piękna 3A, 00-539 Warszawa
Pełnomocnik wyborczy Mariusz Władysław Miętus
Pełnomocnik finansowy Kamila Katarzyna Kurlej
Adres strony www https://komitetwyborczy.psl.pl
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Rada Powiatu Lipskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 6 3 50.00 3 50.00 1
Okręg nr 2 6 3 50.00 3 50.00 1
Okręg nr 3 5 2 40.00 3 60.00 1
Okręg nr 4 5 2 40.00 3 60.00 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 43 35 50 57 24
Okręg nr 2 50 47 53 66 30
Okręg nr 3 48 51 46 63 32
Okręg nr 4 51 40 58 64 31

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 4 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 4 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 22 10 45% 12 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 59 19 32% 40 68%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 3 1 33% 2 67%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza % %
Ogółem 84 30 36% 54 64%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 48 43 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 58 46
Średnia wieku kandydatów na burmistrza
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 4 2 50% 2 50%
30-39 16 6 38% 10 63%
40-59 45 19 42% 26 58%
60+ 16 2 13% 14 88%
Ogółem 81 29 36% 52 64%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 2 1 50% 1 50%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 3 1 33% 2 67%

Wybory do Rady Powiatu Lipskiego

Lista nr 2 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 pezziolz-borcuch martaPĘZIOŁ-BORCUCH Marta 31 Lipsko 92 0.00186
1.86% Nie
2 kosno tomasz wiktorKOSNO Tomasz Wiktor 57 Lipsko 142 0.00288
2.88% Nie
3 kwapinzska renata annaKWAPIŃSKA Renata Anna 50 Szymanów 87 0.00176
1.76% Nie
4 pastuszka tomasz zbigniewPASTUSZKA Tomasz Zbigniew 47 Lipa-Krępa 66 0.00134
1.34% Nie
5 mazur miroslzaw robertMAZUR Mirosław Robert 46 Józefów 10 0.0002
0.20% Nie
6 pietruszka julia bozzzenaPIETRUSZKA Julia Bożena 24 Krępa Kościelna 49 0.00099
0.99% Nie

Lista nr 2 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 wezgrzecka maria agnieszkaWĘGRZECKA Maria Agnieszka 45 Rzeczniówek 464 0.00992
9.92% Tak
2 miller andrzejMILLER Andrzej 61 Gardzienice 109 0.00233
2.33% Nie
3 pastuszka barbara dorotaPASTUSZKA Barbara Dorota 51 Grabowiec 87 0.00186
1.86% Nie
4 wozjtowicz marianWÓJTOWICZ Marian 66 Ciepielów 34 0.00073
0.73% Nie
5 pisarek dorota annaPISAREK Dorota Anna 45 Rzeczniów 23 0.00049
0.49% Nie
6 morgasz piotrMORGAŚ Piotr 30 Gardzienice 52 0.00111
1.11% Nie

Lista nr 2 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 czajkowski andrzejCZAJKOWSKI Andrzej 60 Solec nad Wisłą 513 0.0147
14.70% Tak
2 fijolz tomaszFIJOŁ Tomasz 32 Chotcza-Józefów 420 0.01203
12.03% Nie
3 kolzacz irena annaKOŁACZ Irena Anna 63 Boiska 102 0.00292
2.92% Nie
4 krezcki krzysztofKRĘCKI Krzysztof 44 Sadkowice-Kolonia 79 0.00226
2.26% Nie
5 pluta iwona annaPLUTA Iwona Anna 38 Pawłowice 96 0.00275
2.75% Nie

Lista nr 2 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 pora stanislzawPORA Stanisław 58 Sienno 156 0.00578
5.78% Nie
2 czwiklinzski antoni andrzejĆWIKLIŃSKI Antoni Andrzej 64 Trzemcha Górna 381 0.01412
14.12% Tak
3 sieczka czeslzawSIECZKA Czesław 52 Sienno 240 0.00889
8.89% Nie
4 zaborowska ewaZABOROWSKA Ewa 49 Kochanówka 80 0.00296
2.96% Nie
5 krezcisz sylwia monikaKRĘCISZ Sylwia Monika 31 Olechów Nowy 57 0.00211
2.11% Nie