Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 12 369
Wyborców 9 839
Obwodów 9
  • Wybory do Rady Gminy Wałcz
  • Wybory Wójta Gminy Wałcz
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 13A Dębołęka stały Tak Dębołęka, Kłosowo, Świętosław, Boguszyn, Kolno, Lipie, Laski Wałeckie, Dobrzyca, Iłowiec, Rudki, Górnica, Jarogniewie, Jeziorko
2 Szkoła Podstawowa, 39 Karsibór stały Tak Dobrogoszcz, Glinki, Karsibór, Golce, Lubno, Omulno
3 Świetlica Wiejska, 50A Kłębowiec stały Tak Kołatnik, Kłębowiec, Piława, Pluskota, Rudnica
4 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Szkolna 21 Szwecja stały Tak Nowa Szwecja, Szwecja, Ostrowiec, Zdbice, Głowaczewo, Czechyń
5 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 42 Witankowo stały Tak Chude, Wiesiółka, Czapla, Bukowa Góra, Witankowo, Dobrzyca Leśna, Sitowo
6 Szkoła Podstawowa, 8 Różewo stały Tak Dobino, Przybkowo, Wałcz Drugi, Różewo
7 Szkoła Podstawowa, 36 Gostomia stały Tak Popowo, Gostomia, Łąki, Brzezinki, Rusinowo, Ługi Wałeckie, Papowo, Dzikowo, Prusinówko, Smoląg, Prusinowo Wałeckie
8 Szkoła Podstawowa, 53 Strączno stały Tak Strączno, Wałcz Pierwszy, Nakielno, Nagórze, Rutwica
9 Szkoła Podstawowa, 1 Chwiram stały Tak Chwiram

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Dębołęka, Kłosowo, Świętosław, Boguszyn, Kolno, Lipie, Laski Wałeckie. 1 647 2 2
0.0000020000Nr 2 Dobrzyca, Iłowiec, Rudki, Górnica, Jarogniewie, Jeziorko 1 623 3 3
0.0000030000Nr 3 Dobrogoszcz, Glinki, Karsibór 1 683 2 2
0.0000040000Nr 4 Golce, Lubno, Omulno 1 757 2 2
0.0000050000Nr 5 Kłębowiec, Kołatnik, Piława, Pluskota, Rudnica 1 665 3 3
0.0000060000Nr 6 Nowa Szwecja, Szwecja 1 698 3 3
0.0000070000Nr 7 Czechyń, Głowaczewo, Ostrowiec, Zdbice 1 694 3 3
0.0000080000Nr 8 Bukowa Góra, Chude, Czapla, Dobrzyca Leśna, Witankowo, Wiesiółka, Sitowo 1 782 2 2
0.0000090000Nr 9 Dobino, Przybkowo, Wałcz Drugi 1 634 2 2
0.0000100000Nr 10 Różewo 1 696 2 2
0.0000110000Nr 11 Brzezinki, Gostomia, Łąki, Popowo 1 631 3 3
0.0000120000Nr 12 Strączno, Wałcz Pierwszy 1 633 2 2
0.0000130000Nr 13 Nagórze, Nakielno, Rutwica 1 549 2 2
0.0000140000Nr 14 Chwiram 1 602 2 2
0.0000150000Nr 15 Dzikowo, Ługi Wałeckie, Prusinowo Wałeckie, Prusinówko, Rusinowo, Smoląg, Papowo 1 545 1 1
Podsumowanie 15 9 839 34 34

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 1 2
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NIEZALEŻNI" KWW NIEZALEŻNI 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA GĄSIOROWSKIEGO KWW ROBERTA GĄSIOROWSKIEGO 1 1 1 1 1 1 6
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY ORS "PRZYSZŁOŚĆ" KWW RUCH SAMORZĄDOWY ORS "PRZYSZŁOŚĆ" 1 1 2
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA KWW WSPÓLNA GMINA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 MATUSZEWSKI Jan 59 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA SLD Wałcz

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 647 316 316 48.84% 0.04884
310 98.10% 0.0981
Tak
2 623 288 288 46.23% 0.04623
283 98.26% 0.09826
Tak
3 683 297 297 43.48% 0.04348
286 96.30% 0.0963
Tak
4 757 285 285 37.65% 0.03765
280 98.25% 0.09825
Tak
5 665 331 331 49.77% 0.04977
321 96.98% 0.09698
Tak
6 698 348 348 49.86% 0.04986
342 98.28% 0.09828
Tak
7 694 375 375 54.03% 0.05403
372 99.20% 0.0992
Tak
8 782 319 319 40.79% 0.04079
307 96.24% 0.09624
Tak
9 634 312 312 49.21% 0.04921
294 94.23% 0.09423
Tak
10 699 352 352 50.36% 0.05036
348 98.86% 0.09886
Tak
11 631 330 330 52.30% 0.0523
328 99.39% 0.09939
Tak
12 633 292 292 46.13% 0.04613
281 96.23% 0.09623
Tak
13 549 233 233 42.44% 0.04244
232 99.57% 0.09957
Tak
14 602 325 325 53.99% 0.05399
316 97.23% 0.09723
Tak
15 Bez głosowania Nie

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 171 2 3.98% 0.00398
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NIEZALEŻNI" 1 316 10 30.60% 0.0306
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA GĄSIOROWSKIEGO 816 6 18.98% 0.01898
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY ORS "PRZYSZŁOŚĆ" 213 2 4.95% 0.00495
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA 1 784 13 41.49% 0.04149

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 171 2 1 3.98% 0.00398
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "NIEZALEŻNI" 1 316 10 5 30.60% 0.0306
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROBERTA GĄSIOROWSKIEGO 816 6 2 18.98% 0.01898
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY ORS "PRZYSZŁOŚĆ" 213 2 0 4.95% 0.00495
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA 1 784 13 7 41.49% 0.04149

Rada Gminy Wałcz - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 12 12 KUROWSKI Kornel 217 70.00% 0.07
Tak
1 17 17 WOJDYŁA Bogusława Jadwiga 93 30.00% 0.03
Nie
2 12 12 KISIELEWSKI Piotr Robert 61 21.55% 0.02155
Nie
2 15 15 SZAŁOWIŃSKI Dariusz Tomasz 83 29.33% 0.02933
Nie
2 17 17 JANIK Karol Stanisław 139 49.12% 0.04912
Tak
3 12 12 TRZASKA Justyna Edyta 156 54.55% 0.05455
Tak
3 17 17 LEWANDOWSKA Jolanta Teresa 130 45.45% 0.04545
Nie
4 12 12 RUP Witold 129 46.07% 0.04607
Nie
4 17 17 MARCHEWKA Janusz Józef 151 53.93% 0.05393
Tak
5 12 12 OSTASZEWSKA - PELC Agnieszka 104 32.40% 0.0324
Nie
5 15 15 KARAŚKIEWICZ Waldemar Stanisław 92 28.66% 0.02866
Nie
5 17 17 KUBIAK Andrzej 125 38.94% 0.03894
Tak
6 4 4 KWAŚNICA Ryszard Piotr 127 37.13% 0.03713
Tak
6 16 16 MACIEJEWSKI Marek 103 30.12% 0.03012
Nie
6 17 17 KUDYBA Stanisław Mariusz 112 32.75% 0.03275
Nie
7 4 4 JUROSZEK Wojciech Andrzej 44 11.83% 0.01183
Nie
7 12 12 KAPECKI Marek Jerzy 187 50.27% 0.05027
Tak
7 17 17 SPYCHALSKA Ewa 141 37.90% 0.0379
Nie
8 12 12 LEŚNIAK Jacek 186 60.59% 0.06059
Tak
8 17 17 ZALEWSKI Witold Leonard 121 39.41% 0.03941
Nie
9 12 12 WOJTUNIK Beata 153 52.04% 0.05204
Tak
9 17 17 KUBOWICZ Czesław Marian 141 47.96% 0.04796
Nie
10 12 12 BIERNAT Tadeusz 96 27.59% 0.02759
Nie
10 17 17 GOSŁAWSKA Iwona Angelika 252 72.41% 0.07241
Tak
11 12 12 FICOŃ Zbigniew 27 8.23% 0.00823
Nie
11 15 15 URAN Jan 191 58.23% 0.05823
Tak
11 16 16 ANTKOWIAK Jan 110 33.54% 0.03354
Nie
12 15 15 GĄSIOROWSKI Robert 202 71.89% 0.07189
Tak
12 17 17 PTAK Dariusz Jan 79 28.11% 0.02811
Nie
13 15 15 STOLTMAN Mieczysław 98 42.24% 0.04224
Nie
13 17 17 DŁUŻAK Robert Kamil 134 57.76% 0.05776
Tak
14 15 15 WALCZAK - NOWACKA Sylwia Bogumiła 150 47.47% 0.04747
Nie
14 17 17 KUJSZCZYK Dariusz Adam 166 52.53% 0.05253
Tak
15 17 17 HEJAK Zbigniew Bez głosowania Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Głosy za % głosów za Głosy przeciw Wybrany
1 MATUSZEWSKI Jan 59 Wyższe Wałcz, 4033 89.60% 468 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 13A Dębołęka stały 1 270 604 604 47.56% 0.04756
599 99.17%
2 Szkoła Podstawowa, 39 Karsibór stały 1 440 582 582 40.42% 0.04042
579 99.48%
3 Świetlica Wiejska, 50A Kłębowiec stały 665 331 331 49.77% 0.04977
323 97.58%
4 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, Szkolna 21 Szwecja stały 1 392 724 724 52.01% 0.05201
695 95.99%
5 Niepubliczna Szkoła Podstawowa, 42 Witankowo stały 782 319 319 40.79% 0.04079
311 97.49%
6 Szkoła Podstawowa, 8 Różewo stały 1 333 663 663 49.74% 0.04974
653 98.49%
7 Szkoła Podstawowa, 36 Gostomia stały 1 176 529 529 44.98% 0.04498
520 98.30%
8 Szkoła Podstawowa, 53 Strączno stały 1 182 524 524 44.33% 0.04433
505 96.37%
9 Szkoła Podstawowa, 1 Chwiram stały 602 326 326 54.15% 0.05415
316 96.93%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 12 369 9 839 9 1