Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 33 425
Wyborców 28 487
Obwodów 21
  • Wybory do Rady Miasta Sopotu
  • Wybory Prezydenta Miasta Sopotu
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Prezydenta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi Nr 7 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Jana Jerzego Haffnera 55 Sopot stały Tak ALEJA FRANCISZKA MAMUSZKI-ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI nr 934 - BAŁTYCKA – FLORIANA CEYNOWY – HELSKA-JAKUBA GOYKI – JANA JERZEGO HAFFNERA od nr 40 do końca-JANA WINIECKIEGO – MŁYŃSKA-OBROŃCÓW WESTERPLATTE od nr 18 parzyste do końca, od nr 21 nieparzyste do końca-POWSTAŃCÓW WARSZAWY od nr 35 do końca-SĘPIA – TENISOWA-WOSIA BUDZYSZA-ZAMKOWA GÓRA
2 Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2 Sopot stały Tak DR ALEKSANDRA MAJKOWSKIEGO-DR FRANCISZKA KUBACZA-JANA JERZEGO HAFFNERA od nr 1 do nr 39 - KRÓLOWEJ JADWIGI-MARIANA MOKWY-MORSKA-POWSTAŃCÓW WARSZAWY od nr 1 do nr 33
3 Zespół Szkół Handlowych, ul. Tadeusza Kościuszki 18/20 Sopot stały Tak ALFONSA CHMIELEWSKIEGO-BOHATERÓW MONTE CASSINO od nr 12 do końca – DWORCOWA nr parzyste-JANA SOBIESKIEGO od nr 1 do nr 13 nieparzyste, od nr 2 do nr 10 parzyste-JÓZEFA CZYŻEWSKIEGO-OBROŃCÓW WESTERPLATTE od nr 1 do nr 19 nieparzyste, od nr 2 do nr 16 parzyste-PLAC KONSTYTUCJI 3 MAJA – TADEUSZA KOŚCIUSZKI od nr 1 do nr 5 - WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY nr nieparzyste
4 Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Plac Zdrojowy 3 Sopot stały Nie FRYDERYKA CHOPINA od nr 11 nieparzyste do końca-GEN. JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO-GEN. JÓZEFA BEMA – GEN. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO-GEN. STANISŁAWA FISZERA-GRUNWALDZKA od nr 2 do nr 48 parzyste, od nr 1 do nr 47 nieparzyste-JANA SOBIESKIEGO od nr 12 do nr 24 parzyste, od nr 15 do nr 25 nieparzyste-KSIĘDZA AUGUSTYNA KORDECKIEGO-OGRODOWA-PARKOWA od nr 1 do nr 29 nieparzyste, od nr 2 do nr 26 parzyste-PIASTÓW – PLAC ZDROJOWY
5 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża, ul. Tadeusza Kościuszki 22 - 24 Sopot stały Nie DWORCOWA nr nieparzyste-FRYDERYKA CHOPINA od nr 1 do nr 9 nieparzyste, od nr 2 do nr 12 parzyste – LIPOWA - 3 MAJA od nr 34 do nr 46 parzyste-MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE – TADEUSZA KOŚCIUSZKI od nr 6 do nr 68 - WŁADYSŁAWA IV od nr 1 do nr 19 - WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY nr parzyste
6 Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Kazimierza Wielkiego 14 Sopot stały Tak BOLESŁAWA CHROBREGO-DĘBOWA – FRYDERYKA CHOPINA od nr 14 parzyste do końca-GRUNWALDZKA od nr 49 do nr 67 nieparzyste, od nr 50 do nr 64 parzyste-JANA SOBIESKIEGO od nr 26 do końca-KAZIMIERZA WIELKIEGO-KSIĄŻĄT POMORSKICH - 3 MAJA od nr 2 do nr 32 parzyste-MICHAŁA DRZYMAŁY – MIESZKA I – PARKOWA od nr 33 do nr 45 nieparzyste, od nr 40 do nr 52 parzyste
7 Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8 Sopot stały Nie ALEJA WOJSKA POLSKIEGO-BITWY POD PŁOWCAMI-EMILII PLATER-GRUNWALDZKA od nr 68 do końca – HESTII-JANA KILIŃSKIEGO-KSIĘCIA JÓZEFA PONIATOWSKIEGO - 3 MAJA od nr 1 do nr 7 nieparzyste-NA WYDMACH-PARKOWA od nr 47 nieparzyste do końca, od nr 54 parzyste do końca –-PLAC RYBAKÓW – ROMUALDA TRAUGUTTA
8 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im. Jana Matejki, ul. Józefa Golca 3 Sopot stały Tak BERKA JOSELEWICZA – JÓZEFA GOLCA-KARLIKOWSKA-KRÓLA JANA KAZIMIERZA - 3 MAJA od nr 9 nieparzyste do końca – SKARPOWA-STEFANA OKRZEI – WŁADYSŁAWA SYROKOMLI-WŁADYSŁAWA IV od nr 20 do końca
9 Przedszkole Nr 8, ul. Jana z Kolna 3 Sopot stały Nie ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI od nr 612 do nr 675 - ARCHITEKTÓW – BARTOSZA GŁOWACKIEGO – GEN. LUDWIKA MIEROSŁAWSKIEGO-GEN. MARIANA LANGIEWICZA-JANA Z KOLNA – KASZTANOWA – KRZYSZTOFA KLENCZONA – LEŚNA-MIEROSŁAWSKIEGO – PLATANOWA-POGODNA-POLNA-RACŁAWICKA-RZEMIEŚLNICZA-SMOLNA-SPORTOWA – ŚWIEMIROWSKA-WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA
10 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 (wejście od ul. Bocznej), ul. Armii Krajowej 50/54 Sopot stały Tak ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI od nr 677 do nr 718 nieparzyste i parzyste-ARMII KRAJOWEJ od nr 1 do nr 53 nieparzyste, od nr 2 do nr 54 parzyste-BOCZNA – DŁUGOSZA – JANA KASPROWICZA – JANA KOCHANOWSKIEGO-JÓZEFA CONRADA-JULIUSZA SŁOWACKIEGO-LEŚNA POLANA-– MIKOŁAJA REJA – STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO-WŁADYSŁAWA REYMONTA
11 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 (wejście od ul. Armii Krajowej i ul. Bocznej), ul. Armii Krajowej 50/54 Sopot stały Nie ADAMA MICKIEWICZA od nr 1 do nr 33 nieparzyste, od nr 2 do nr 30 parzyste-ARMII KRAJOWEJ od nr 55 do nr 95 nieparzyste, od nr 56 do nr 94 parzyste-ELIZY ORZESZKOWEJ-GEN. JÓZEFA WYBICKIEGO od nr 18 parzyste do końca, od nr 21 nieparzyste do końca-GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA od nr 13 do końca nieparzyste, od nr 14 do końca parzyste – IGNACEGO PADEREWSKIEGO-KRÓTKA – MARII KONOPNICKIEJ – MIKOŁAJA KOPERNIKA
12 Dom Pomocy Społecznej, ul. Adama Mickiewicza 49 Sopot stały Tak ADAMA MICKIEWICZA od nr 32 parzyste do końca, od nr 35 nieparzyste do końca-ANDRZEJA STRUGA-ANTONIEGO ABRAHAMA – BOLESŁAWA PRUSA – JULIANA TUWIMA – STANISŁAWA MONIUSZKI-STEFANA ŻEROMSKIEGO – ZBIGNIEWA HERBERTA
13 II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Aleja Niepodległości 751 Sopot stały Nie ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI od nr 719 do nr 789 nieparzyste, od nr 720 do nr 790 parzyste-DR LUDWIKA ZAMENHOFA-GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA od nr 1 do nr 11 nieparzyste, od nr 2 do nr 12 parzyste – GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO – GEN. JÓZEFA WYBICKIEGO od nr 1 do nr 19 nieparzyste, od nr 2 do nr 16 parzyste – IGNACEGO KRASICKIEGO-KOLEJOWA – 3 MAJA nr 50 - MARYNARZY-PODJAZD-POZNAŃSKA – WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO
14 Uniwersytet Gdański, ul. Armii Krajowej 119/121 Sopot stały Tak ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI od nr 791 do nr 846 - ARMII KRAJOWEJ od nr 96 do końca-ARTURA GROTTGERA-BOHATERÓW MONTE CASSINO od nr 1 do nr 11 – 1 MAJA - 23 MARCA od nr 1 do nr 9 nieparzyste, od nr 2 do nr 14 parzyste
15 Przedszkole Nr 2 im. Jana Brzechwy, ul. 23 Marca 90 Sopot stały Tak 23 MARCA od nr 11 nieparzyste do końca, od nr 16 parzyste do końca-PIASKOWA – ZACISZE
16 Sopockie Ognisko Plastyczne, ul. Księżycowa 3b Sopot stały Nie ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI od nr 847 do nr 895 - DANIELA CHODOWIECKIEGO – JACKA MALCZEWSKIEGO-KSIĘŻYCOWA – OKRĘŻNA – TOMASZA POKORNIEWSKIEGO – SŁONECZNA
17 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. I. Kraszewskego, ul. Józefa Kraszewskiego 31 Sopot stały Tak HENRYKA SIENKIEWICZA-JÓZEFA KRASZEWSKIEGO – PODGÓRNA – TATRZAŃSKA
18 Zespół Szkół Handlowych, ul. Wejherowska 1 Sopot stały Tak JUNAKÓW – KASZUBSKA – ŁUŻYCKA-MAŁOPOLSKA-OBODRZYCÓW – WEJHEROWSKA
19 Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 8, ul. Mazowiecka 26 Sopot stały Nie KUJAWSKA – ŁOWICKA – MAZOWIECKA
20 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 9 im. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Oskara Kolberga 15 Sopot stały Nie OSKARA KOLBERGA numery nieparzyste-WŁADYSŁAWA CIESZYŃSKIEGO
21 Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12, ul. Oskara Kolberga 8 Sopot stały Tak OSKARA KOLBERGA numery parzyste

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sopot Centrum-granice okręgu wyznaczają: granica miasta z Gdynią, linia kolei PKP do ul. 3 Maja, ulica 3 Maja strona parzysta, strona nieparzysta Nr 1 - 7, ul. Bitwy pod Płowcami, granica z m. Gdańskiem, wzdłuż Al. Wojska Polskiego do mola, brzeg Zatoki Gdańskiej 6 7 376 4 32
0.0000020000Nr 2 Sopot Południe-granice okręgu wyznaczają: ul. 3 Maja strona nieparzysta od Nr 9 do końca, Al. Niepodległości Nr 716 i Nr 718, ul. Boczna, ul. Armii Krajowej do Nr 95, ul. Andersa, wzdłuż ul. Abrahama, stadion przy ul. Wybickiego, granica z m. Gdańskiem, wzdłuż ul. Bitwy pod Płowcami 5 6 781 5 33
0.0000030000Nr 3 Sopot Zachód-granice okręgu wyznaczają: ul. Abrahama, ul. Armii Krajowej od Nr 96, wzdłuż Armii Krajowej do ul. Bocznej, ul. 3 Maja od Nr 50 do Nr 56 parzyste, linia kolei PKP, do wiaduktu PKP-Kamienny Potok, granica osiedla Kamienny Potok i Brodwino wzdłuż ul. Malczewskiego 5 7 392 4 28
0.0000040000Nr 4 Sopot Kamienny Potok i Brodwino-granice okręgu wyznaczają: osiedla Kamienny Potok I i II oraz Brodwino obejmujące ulice: Cieszyńskiego, Junaków, Kaszubską, Kolberga, Kraszewskiego, Kujawską, Łowicką, Łużycką, Małopolską, Mazowiecką, Obodrzyców, Podgórną, Sienkiewicza, Tatrzańską, Wejherowską 5 6 938 4 27
Podsumowanie 21 28 487 17 120

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 7 7 7 29
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO KWW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU 8 7 7 6 28
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO KWW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO 8 7 7 7 29
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT KWW KOCHAM SOPOT 8 7 7 7 29
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA PAJEWSKIEGO KWW PIOTRA PAJEWSKIEGO 5 5

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 KARNOWSKI Jacek Krzysztof 55 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO Sopot
1 CZAJKOWSKA Grażyna Jadwiga 57 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT Sopot
4 TARASIEWICZ Małgorzata Maria 58 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO Wolni i Solidarni Sopot
3 MELER Piotr Jerzy 43 Wyższe KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Sopot

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 7 396 4 443 4 442 60.06% 0.06006
4 372 98.42% 0.09842
Tak
2 6 796 4 318 4 318 63.54% 0.06354
4 266 98.80% 0.0988
Tak
3 7 395 4 509 4 510 60.99% 0.06099
4 435 98.34% 0.09834
Tak
4 6 955 4 508 4 514 64.90% 0.0649
4 453 98.65% 0.09865
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 520 29 20.08% 0.02008
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO 943 29 5.38% 0.00538
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO 9 877 29 56.36% 0.05636
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT 3 086 29 17.61% 0.01761
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA PAJEWSKIEGO 100 5 0.57% 0.00057

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 520 29 4 20.08% 0.02008
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MIESZKAŃCY DLA SOPOTU Z POPARCIEM K. MORAWIECKIEGO 943 29 0 5.38% 0.00538
Nie
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLATFORMA SOPOCIAN JACKA KARNOWSKIEGO 9 877 29 13 56.36% 0.05636
Tak
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOCHAM SOPOT 3 086 29 4 17.61% 0.01761
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA PAJEWSKIEGO 100 5 0 0.57% 0.00057
Nie

Rada Miasta Sopotu - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 KARASOWSKI Jan 380 8.69% 0.00869
Tak
1 10 2 HRYSZKIEWICZ Henryk 286 6.54% 0.00654
Nie
1 10 3 KAŁUŻNY Andrzej 133 3.04% 0.00304
Nie
1 10 4 KOWALSKI Stanisław Lech 11 0.25% 0.00025
Nie
1 10 5 KIERŻNOWSKI Leszek Paweł 21 0.48% 0.00048
Nie
1 10 6 LASKOWSKA Danuta Franciszka 16 0.37% 0.00037
Nie
1 10 7 MOSZCZAK Ewa Irena 17 0.39% 0.00039
Nie
1 10 8 SZYMAŃSKA-GRZYWACZ Wanda Łucja 20 0.46% 0.00046
Nie
1 11 1 TARASIEWICZ Małgorzata Maria 162 3.71% 0.00371
Nie
1 11 2 IWANOW Krzysztof Antoni 32 0.73% 0.00073
Nie
1 11 3 WYSZKOWSKI Konrad Juliusz 15 0.34% 0.00034
Nie
1 11 4 RUDNIK Eleonora Teresa 5 0.11% 0.00011
Nie
1 11 5 GODLEWSKA-CENA Kazimiera 9 0.21% 0.00021
Nie
1 11 6 GRABOWSKI Stefan Zbigniew 16 0.37% 0.00037
Nie
1 11 7 DĄBROWSKA-TOMASZEWSKA Anna Maria 5 0.11% 0.00011
Nie
1 11 8 MAJ Grażyna Stanisława 18 0.41% 0.00041
Nie
1 12 1 KARNOWSKI Jacek Krzysztof 744 17.02% 0.01702
Tak
1 12 2 FILIPKOWSKA-WALCZUK Maria Elżbieta 264 6.04% 0.00604
Tak
1 12 3 POBŁOCKI Jacek Jerzy 62 1.42% 0.00142
Nie
1 12 4 GOSK Aleksandra Maria 306 7.00% 0.007
Tak
1 12 5 DUZINKIEWICZ Zbigniew Jacek 242 5.54% 0.00554
Nie
1 12 6 ZIELIŃSKI Jarosław 124 2.84% 0.00284
Nie
1 12 7 NIEMCZYK-BAŁTOWSKA Karolina Joanna 115 2.63% 0.00263
Nie
1 12 8 STEFAŃSKI Marcin 624 14.27% 0.01427
Tak
1 13 1 CZAJKOWSKA Grażyna Jadwiga 344 7.87% 0.00787
Tak
1 13 2 PACZOS Anna Maria 150 3.43% 0.00343
Nie
1 13 3 REICHEL Przemysław Michał 110 2.52% 0.00252
Nie
1 13 4 WILKICKI Paweł Damian 33 0.75% 0.00075
Nie
1 13 5 SOMPOLIŃSKA Aleksandra 14 0.32% 0.00032
Nie
1 13 6 SZEMELOWSKI Maciej 14 0.32% 0.00032
Nie
1 13 7 STERN Roswita Gudula 15 0.34% 0.00034
Nie
1 13 8 KASZUBOWSKI Mariusz Franciszek 65 1.49% 0.00149
Nie
2 10 1 STRÓŻYK Michał Bartłomiej 480 11.25% 0.01125
Tak
2 10 2 KUNICKA Anna Halina 161 3.77% 0.00377
Nie
2 10 3 ŁUCKIEWICZ Robert Janusz 36 0.84% 0.00084
Nie
2 10 4 ELLWARD Irena Klara 45 1.05% 0.00105
Nie
2 10 5 SIUDA Przemysław Kazimierz 13 0.30% 0.0003
Nie
2 10 6 ADAMCZYK Anna 44 1.03% 0.00103
Nie
2 10 7 KROPIDŁOWSKI Wojciech Adam 34 0.80% 0.0008
Nie
2 11 1 KUZIEMKA Miłosz Adam 82 1.92% 0.00192
Nie
2 11 2 LEPCZAK-WYSOCKA Maria Marta 65 1.52% 0.00152
Nie
2 11 3 PACEWICZ Mateusz Piotr 20 0.47% 0.00047
Nie
2 11 4 KOWALKE Marek Piotr 12 0.28% 0.00028
Nie
2 11 5 SZYMAŃSKA Anna Helena 20 0.47% 0.00047
Nie
2 11 6 DĄBROWSKA-KARASOWSKA Anna 16 0.38% 0.00038
Nie
2 11 7 SATORA Janusz Krzysztof 13 0.30% 0.0003
Nie
2 12 1 AUGUSTYNIAK Wieczesław Kazimierz 585 13.71% 0.01371
Tak
2 12 2 POBŁOCKA Natalia Zuzanna 382 8.95% 0.00895
Tak
2 12 3 SKWIERAWSKI Marcin Karol 714 16.74% 0.01674
Tak
2 12 4 SMOLAREK Jerzy Jan 315 7.38% 0.00738
Nie
2 12 5 TABEAU Tomasz Wiktor 287 6.73% 0.00673
Nie
2 12 6 STIEBLER Dorota 65 1.52% 0.00152
Nie
2 12 7 WOSZCZAK Barbara Weronika 87 2.04% 0.00204
Nie
2 13 1 HALL Jerzy 284 6.66% 0.00666
Tak
2 13 2 WIERCZYŃSKI Grzegorz Stanisław 174 4.08% 0.00408
Nie
2 13 3 WĘŻYK Wojciech Jan 94 2.20% 0.0022
Nie
2 13 4 SKWARŁO Tymon Mateusz 47 1.10% 0.0011
Nie
2 13 5 SZCZEPAŃSKA Barbara Jolanta 50 1.17% 0.00117
Nie
2 13 6 CULEK Zofia 17 0.40% 0.0004
Nie
2 13 7 WIELOCHOWSKA Urszula 24 0.56% 0.00056
Nie
2 14 1 PAJEWSKI Piotr Zygmunt 67 1.57% 0.00157
Nie
2 14 2 LARUS Paweł Krzysztof 7 0.16% 0.00016
Nie
2 14 3 FOLTYN Marta Anna 4 0.09% 9.0E-5
Nie
2 14 4 MIRNY Zuzanna 16 0.38% 0.00038
Nie
2 14 5 PAJEWSKA Anna Maria 6 0.14% 0.00014
Nie
3 10 1 PETKOWSKI Paweł Piotr 544 12.27% 0.01227
Tak
3 10 2 WILK Elżbieta 61 1.38% 0.00138
Nie
3 10 3 POSMYK Joanna Grażyna 88 1.98% 0.00198
Nie
3 10 4 MARCINIAK Sławomir 21 0.47% 0.00047
Nie
3 10 5 POZORSKA Bożena 80 1.80% 0.0018
Nie
3 10 6 MIKOŁAJCZYK Grzegorz Adam 18 0.41% 0.00041
Nie
3 10 7 WŁOCH Jadwiga Teresa 29 0.65% 0.00065
Nie
3 11 1 JASTRZEMBSKI Jerzy Krzysztof 88 1.98% 0.00198
Nie
3 11 2 PIETRZYKOWSKA Magdalena 101 2.28% 0.00228
Nie
3 11 3 JAKUBIEC Barbara Elżbieta 28 0.63% 0.00063
Nie
3 11 4 MACHALIŃSKI-BĄCZKOWSKI Michał Mirosław 8 0.18% 0.00018
Nie
3 11 5 KÜHN Barbara Elżbieta 43 0.97% 0.00097
Nie
3 11 6 BARCZYŃSKA Beata Maria 9 0.20% 0.0002
Nie
3 11 7 NEUBAUER Adrian Marcin 30 0.68% 0.00068
Nie
3 12 1 BAGIŃSKI Piotr Wojciech 903 20.36% 0.02036
Tak
3 12 2 LIPIŃSKI Tomasz 414 9.33% 0.00933
Tak
3 12 3 KURDZIEL Piotr Andrzej 523 11.79% 0.01179
Tak
3 12 4 BIERNACKA Halina Maria 154 3.47% 0.00347
Nie
3 12 5 DUTKIEWICZ Edyta 63 1.42% 0.00142
Nie
3 12 6 NIEWĘGŁOWSKA-MILEWSKA Aleksandra 67 1.51% 0.00151
Nie
3 12 7 KĄKOL Paweł 342 7.71% 0.00771
Nie
3 13 1 FUŁEK Wojciech Jerzy 638 14.39% 0.01439
Tak
3 13 2 CISAKOWSKI Mariusz Ryszard 16 0.36% 0.00036
Nie
3 13 3 ZIÓŁKOWSKA Joanna Maria 63 1.42% 0.00142
Nie
3 13 4 SOWIŃSKA Barbara 53 1.20% 0.0012
Nie
3 13 5 NOWAK Jakub Maksymilian 9 0.20% 0.0002
Nie
3 13 6 BORAWSKA Dorota Jadwiga 22 0.50% 0.0005
Nie
3 13 7 OLESZEK Marek Maciej 20 0.45% 0.00045
Nie
4 10 1 ŁAPIŃSKI Bartosz 689 15.47% 0.01547
Tak
4 10 2 EMMANOUILIDOU Aleksandra Maria 194 4.36% 0.00436
Nie
4 10 3 ZWOLIŃSKA Ewa 50 1.12% 0.00112
Nie
4 10 4 MUCZYŃSKI Józef 20 0.45% 0.00045
Nie
4 10 5 RYLLMAN Lech Jerzy 10 0.22% 0.00022
Nie
4 10 6 PADUSZYŃSKA Ewa 8 0.18% 0.00018
Nie
4 10 7 KLIMCZYK Ryszard Hubert 11 0.25% 0.00025
Nie
4 11 1 MICHALAK Andrzej Tadeusz 56 1.26% 0.00126
Nie
4 11 2 PAŃKA Aleksandra 45 1.01% 0.00101
Nie
4 11 3 KOWALKE Elwira Józefa 24 0.54% 0.00054
Nie
4 11 4 BISKUP Wanda Krystyna 6 0.13% 0.00013
Nie
4 11 6 CZAJOR Mariusz Cezary 1 0.02% 2.0E-5
Nie
4 11 7 GROCHOCKI Marek Jan 9 0.20% 0.0002
Nie
4 12 1 ŁUKASIAK Anna Antonina 723 16.24% 0.01624
Tak
4 12 2 ORSKI Lesław 468 10.51% 0.01051
Tak
4 12 3 WENDYKOWSKI Grzegorz 518 11.63% 0.01163
Tak
4 12 4 ZARZYCKI Tomasz Paweł 273 6.13% 0.00613
Nie
4 12 5 DZIECINIAK Hanna Elżbieta 106 2.38% 0.00238
Nie
4 12 6 ZESZUTEK Piotr Krzysztof 162 3.64% 0.00364
Nie
4 12 7 LECHMAN Aneta Anna 245 5.50% 0.0055
Nie
4 13 1 KEMPA Jarosław Aleksander 578 12.98% 0.01298
Tak
4 13 2 KIJEWSKA Barbara Agnieszka 71 1.59% 0.00159
Nie
4 13 3 ROZWADOWSKA Wiesława Maria 65 1.46% 0.00146
Nie
4 13 4 ŚLIWIŃSKI Włodzimierz Stanisław 22 0.49% 0.00049
Nie
4 13 5 PACZOSKI Andrzej Edward 4 0.09% 9.0E-5
Nie
4 13 6 MAJ Barbara Maria 36 0.81% 0.00081
Nie
4 13 7 SZCZECINA Katarzyna Elżbieta 54 1.21% 0.00121
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 CZAJKOWSKA Grażyna Jadwiga 57 Wyższe Sopot, 3 348 18.99 Nie
2 KARNOWSKI Jacek Krzysztof 55 Wyższe Sopot, 10 443 59.24 Tak
3 MELER Piotr Jerzy 43 Wyższe Sopot, 3 159 17.92 Nie
4 TARASIEWICZ Małgorzata Maria 58 Wyższe Sopot, 677 3.84 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi Nr 7 im. Tadeusza Kościuszki, ul. Jana Jerzego Haffnera 55 Sopot stały 942 571 570 60.51% 0.06051
566 99.30%
2 Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2 Sopot stały 712 436 436 61.24% 0.06124
432 99.08%
3 Zespół Szkół Handlowych, ul. Tadeusza Kościuszki 18/20 Sopot stały 906 523 524 57.84% 0.05784
520 99.24%
4 Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. dr Jadwigi Titz-Kosko Zakład Rehabilitacji Leczniczej, Plac Zdrojowy 3 Sopot stały 1 091 653 641 58.75% 0.05875
632 98.60%
5 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża, ul. Tadeusza Kościuszki 22 - 24 Sopot stały 1 006 631 632 62.82% 0.06282
623 98.58%
6 Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 im. Marii Grzegorzewskiej, ul. Kazimierza Wielkiego 14 Sopot stały 1 663 1 029 1 029 61.88% 0.06188
1 025 99.61%
7 Muzeum Sopotu, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8 Sopot stały 1 076 613 614 57.06% 0.05706
609 99.19%
8 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 8 im. Jana Matejki, ul. Józefa Golca 3 Sopot stały 1 491 955 954 63.98% 0.06398
948 99.37%
9 Przedszkole Nr 8, ul. Jana z Kolna 3 Sopot stały 2 196 1 394 1 389 63.25% 0.06325
1 379 99.28%
10 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 (wejście od ul. Bocznej), ul. Armii Krajowej 50/54 Sopot stały 1 725 1 082 1 082 62.72% 0.06272
1 076 99.45%
11 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 (wejście od ul. Armii Krajowej i ul. Bocznej), ul. Armii Krajowej 50/54 Sopot stały 1 384 884 885 63.95% 0.06395
884 99.89%
12 Dom Pomocy Społecznej, ul. Adama Mickiewicza 49 Sopot stały 1 252 806 808 64.54% 0.06454
802 99.26%
13 II Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego, Aleja Niepodległości 751 Sopot stały 1 790 1 007 1 002 55.98% 0.05598
994 99.20%
14 Uniwersytet Gdański, ul. Armii Krajowej 119/121 Sopot stały 1 367 795 795 58.16% 0.05816
786 98.87%
15 Przedszkole Nr 2 im. Jana Brzechwy, ul. 23 Marca 90 Sopot stały 1 691 1 126 1 126 66.59% 0.06659
1 109 98.49%
16 Sopockie Ognisko Plastyczne, ul. Księżycowa 3b Sopot stały 1 295 773 770 59.46% 0.05946
767 99.61%
17 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. I. Kraszewskego, ul. Józefa Kraszewskiego 31 Sopot stały 1 644 1 057 1 056 64.23% 0.06423
1 043 98.77%
18 Zespół Szkół Handlowych, ul. Wejherowska 1 Sopot stały 957 572 572 59.77% 0.05977
566 98.95%
19 Miejska Biblioteka Publiczna Filia Nr 8, ul. Mazowiecka 26 Sopot stały 1 448 950 950 65.61% 0.06561
949 99.89%
20 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 9 im. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Oskara Kolberga 15 Sopot stały 1 438 954 956 66.48% 0.06648
948 99.16%
21 Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12, ul. Oskara Kolberga 8 Sopot stały 1 468 977 975 66.42% 0.06642
969 99.38%
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Miasto Sopot - ogółem 1 21 4 33 425 28 487 21 1

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad miast na prawach powiatu 17 1
Ogółem 34 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad miast na prawach powiatu 120 57 48% 63 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na prezydenta 4 2 50% 2 50%
Ogółem 120 57 48% 63 53%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad miast na prawach powiatu 54 59 49
Średnia wieku kandydatów na prezydenta 54 58 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 9 0 0% 9 100%
30-39 20 7 35% 13 65%
40-59 37 20 54% 17 46%
60+ 54 30 56% 24 44%
Ogółem 120 57 48% 63 53%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 4 2 50% 2 50%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 4 2 50% 2 50%