Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 110 225
Wyborców 84 327
Obwodów 58
  • Wybory do Rady Powiatu Gdańskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto pruszcz gdanzskiMiasto Pruszcz Gdański 16 4 21 12 83
gmina cedry wielkieGmina Cedry Wielkie 4 15 15 26 26
gmina kolbudyGmina Kolbudy 7 15 15 45 45
gmina pruszcz gdanzskiGmina Pruszcz Gdański 13 4 21 12 79
gmina przywidzGmina Przywidz 3 15 15 30 30
gmina pszczozlzkiGmina Pszczółki 7 15 15 39 39
gmina suchy dazbGmina Suchy Dąb 3 15 15 46 46
gmina trazbki wielkieGmina Trąbki Wielkie 5 15 15 34 34

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Niepubliczne Przedszkole "Bursztynek", ul. Edmunda Pawła Strzeleckiego 4 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Aleksandra Czekanowskiego, Antoniego Dobrowolskiego, Benedykta Dybowskiego, Cyprysowa, Eugeniusza Romera, Ignacego Domeyki, Jana z Kolna, Leona Hryniewieckiego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Stefana Rogozińskiego.
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Tysiąclecia 5 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: Cicha, Tysiąclecia.
3 Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Pruszczu Gdańskim, ul. Obrońców Pokoju 6 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: 24 Marca, Ignacego Mościckiego, Jędrzeja Śniadeckiego, Karola Olszewskiego, Obrońców Pokoju, Plac Jana Pawła II, Prof. Mariana Raciborskiego, Wojska Polskiego od ul. Raciborskiego do ul. Obrońców Wybrzeża, Zygmunta Wróblewskiego
4 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Niepodległości 9 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: 1 Maja, 10 Lutego, Niepodległości.
5 Przedszkole Publiczne Nr 3 im. Kubusia Puchatka, ul. Niepodległości 10 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: 3 Maja, 11 Listopada, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Czołgistów, Generała Józefa Hallera, Gryfa Pomorskiego, Handlowa, Konwaliowa, Kredytowa, Kupiecka, Kwiatowa, Obrońców Wybrzeża, Ogrodowa, Pogodna, Pułkowa, Skarpowa, Spacerowa, Spokojna, Sportowa, Szarych Szeregów, Tczewska, Towarowa, Wczasowa, Widokowa, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego od ul. Obrońców Wybrzeża do ul. Spacerowej, Zastawna.
6 Centrum Kultury i Sportu, ul. Fryderyka Chopina 34 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Aleja ks. Józefa Waląga, Fryderyka Chopina, Gdańska, Gdyńska, Grunwaldzka w części od ul. Fryderyka Chopina do granic miasta w kierunku Gdańska, Grunwaldzka w części od ul. Fryderyka Chopina do ul. Adama Mickiewicza, Krótka, Obrońców Poczty Polskiej, Plac Rycerza Stefana, Plac Wyzwolenia, Podkomorzego nr 3, 5 *n. i od nr 6 do nr 56 *p. , Podmiejska od nr 1 do nr 17 *n. , Przemysłowa, Wita Stwosza, Wojciecha Kossaka.
7 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Jana Matejki 1 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: Adama Mickiewicza, Grota Roweckiego, Grunwaldzka w części od ul. Adama Mickiewicza do ul. Jana Matejki, Hugo Kołłątaja, Ignacego Krasickiego, Jacka Soplicy, Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Józefa Wybickiego, Karola Chodkiewicza, Marii Konopnickiej, Nad Radunią, Orląt Lwowskich, Pana Tadeusza, Podkomorzego nr 1, 2, 4, 7 i 58, Stanisława Moniuszki, Stanisława Staszica, Stefana Żeromskiego, Sybiraków, Wojciecha Bogusławskiego.
8 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Jana Matejki 1 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: Bednarska, Cechowa, Dworcowa, Feliksa Nowowiejskiego, Garncarska, Gen. Władysława Sikorskiego w części do torów kolejowych, Grunwaldzka w części od ul. Matejki do granic miasta-w kierunku Tczewa, Ignacego Łukasiewicza, Komunalna, Kowalska, Przy Torze, Rzemieślnicza, Stolarska.
9 Kasyno Wojskowe, ul. Dywizjonu 303 3 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: Dywizjonu 303, Gen. Władysława Sikorskiego Nr 33, 35, 37, 38, 40, 42, 44 (za torami-Komarowo).
10 Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: Emilii Plater, Generała Emila Fieldorfa, Jana Kochanowskiego od ul. Mikołaja Kopernika do ul. Emilii Plater, Jarosława Dąbrowskiego od nr 1 do nr 9, 9a i 9b *n. i od nr 12 do nr 20 *p. , Majora Henryka Sucharskiego, Lotnicza, Słoneczna, Stanisława Konarskiego, Żuławska.
11 Niepubliczne Przedszkole im. Janusza Korczaka, ul. Żwirki i Wigury 8 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Bohaterów Monte Cassino, Drzymały, Generała Józefa Bema, Generała Stanisława Maczka, Generała Stanisława Skalskiego, Generała Władysława Andersa, Jarosława Dąbrowskiego od nr 2 do nr 6 *p. , Kazimierza Pułaskiego, Lotników Polskich, Nowa, Polskich Kolejarzy, Powstańców Warszawy od nr 1 do nr 35 *n. i od nr 2 do nr 28 *p. , Pułkownika Dąbka, Zwycięstwa, Żwirki i Wigury.
12 Hala Widowiskowo-Sportowa przy ZSO Nr 1, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Artura Międzyrzeckiego, Augustyna Kordeckiego, Biskupa Adama Grabowskiego, Bolesława Prusa, Franciszka Karpińskiego, Jana Heweliusza, Janka Wiśniewskiego, Józefa Konrada Korzeniowskiego od nr 1 do nr 5 *n. i od nr 2 do nr 20 *p. , Juliana Ursyna Niemcewicza, Księdza Piotra Skargi, Księdza Piotra Ściegiennego, Mikołaja Kopernika, Obrońców Westerplatte, Plac Wolności, Tadeusza Kościuszki.
13 Hala Widowiskowo-Sportowa przy ZSO Nr 1, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Dąbrówki, Elizy Orzeszkowej, Gnieźnieńska, Henryka Sienkiewicza, Jana Kasprowicza od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Mikołaja Kopernika, Milenijna, NSZZ Solidarność, Orła Białego, PCK, Piastowska, Plac Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Podmiejska od torów kolejowych w kierunku Radunicy, Świętego Wojciecha, Wazów.
14 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Jana Kasprowicza 16 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Aleksandra Fredry, Aliny, Azaliowa, Balladyny, Bartosza Głowackiego, Belgijska, Beniowskiego, Bolesława Chrobrego, Bronisława Malinowskiego, Chochlika, Cypriana Norwida, Czesława Miłosza, Dantyszka, Fantazego, Feliksa Stamma, Francuska, Goplany, Horsztyńskiego, Huberta Wagnera, Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Kasprowicza od ul. Mikołaja Kopernika do końca, Janusza Kusocińskiego, Janusza Sidły, Jaśminowa, Jerzego Kuleja, Juliusza Słowackiego, Kamili Skolimowskiej, Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, Kirkora, Kordiana , Krystyny Krahelskiej, Krzemieniecka, Księdza Marka, Lawendowa, Leona Wyczółkowskiego, Ludwiki Śniadeckiej, Mazepy, Młodzieżowa, Piotra Wysockiego, Polska, Powstańców Wielkopolskich, Radosna, Różana, Salomei, Skierki, Wacława Rzewuskiego, Władysława Broniewskiego, Władysława Komara, Włoska, Zbigniewa Herberta.
15 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Jana Kasprowicza 16 Pruszcz Gdański stały Tak ulice: Adama Asnyka, Aleksandra Majkowskiego, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Leśmiana, Gabriela Narutowicza, Jana Kochanowskiego od ul. Emilii Plater do końca, Jana III Sobieskiego, Janusza Korczaka, Józefa Konrada Korzeniowskiego od nr 7 do nr 81 *n. i od nr 22 do nr 76 *p. , Józefa Poniatowskiego, Juliana Tuwima, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Kazimierza Wielkiego, Kolberga Oskara, Królowej Jadwigi, Leopolda Staffa, Mieszka I, Mikołaja Reja, Romana Dmowskiego, Romualda Traugutta, Stefana Batorego, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Orkana.
16 Oddziały Przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 4, ul. Jana Kochanowskiego 8 Pruszcz Gdański stały Nie ulice: Gabrieli Zapolskiej, Heleny Modrzejewskiej, Ignacego Paderewskiego, Jana Kilińskiego, Jarosława Dąbrowskiego od nr 11 do nr 81 *n. i od nr 28 do nr 72 *p. , Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leopolda Okulickiego, Marii Curie-Skłodowskiej, Powstańców Warszawy od ul. Emilii Plater w kierunku Roszkowa, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Banacha, Stefana Czarnieckiego, Stefana Okrzei, Wincentego Pola, Władysława Reymonta, Zofii Nałkowskiej.
1 Szkoła Podstawowa w Cedrach Małych, ul. Żuławska 58 Cedry Małe stały Nie Sołectwa: Błotnik, Cedry Małe, Kiezmark, Trzcinisko
2 Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich, ul. Osadników Wojskowych 8 Cedry Wielkie stały Tak Sołectwa: Cedry Wielkie, Długie Pole, Giemlice, Leszkowy
3 Przedszkole Samorządowe Nr 2 Oddział zamiejscowy w Trutnowach, ul. Św. Piotra i Pawła 3 Trutnowy stały Nie Sołectwa: Miłocin, Stanisławowo, Trutnowy, Wocławy
4 Świetlica Wiejska w Koszwałach, ul. Lipowa 15 Koszwały stały Tak sołectwo Koszwały
1 Urząd Gminy w Kolbudach (sala GOK), ul. Staromłyńska 1 Kolbudy stały Tak Kolbudy-ulice: Adama Ważnego, Boczna, Borowikowa, Bukowy Jar, Dworcowa, Gen. Józefa Wybickiego, Górna, Krótka, Laurowa, Lawendowa, Leśna, Lukrecjowa, Macierzanki, Miętowa, Młyńska, Modrzewiowa, Mostowa, Na Skarpie, Na Wzgórzu, Nowińska, Oliwkowa, Opieńkowa, Osiedle Leśników, Osiedlowa, Plac Kaszubski, Polna, Poziomkowa, Przemysłowa, Raduńska, Reknicka, Rodzinna, Skrzatów, Sobótki, Staromłyńska, Szafranowa, Świerkowa, Topolowa, Truflowa, Truskawkowa, Trzy Dęby, Tysiąclecia, Wędkarska, Widokowa, Wojska Polskiego, Wyżynna. Sołectwo: Babidół-Nowiny.
2 Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach, ul. Gen. Józefa Wybickiego 33 Kolbudy stały Nie Kolbudy-ulice: Edmunda Nagórskiego, Łukowa, Na Piaskach, Prof. Bronisława Bukowskiego, Promienna, Przedszkolna, Spacerowa, Tartaczna, Ukośna. Sołectwo: Lublewo Gdańskie.
3 Szkoła Podstawowa w Pręgowie (sala gimnastyczna), ul. Brzozowa 1 Pręgowo stały Tak Sołectwa: Bielkówko, Buszkowy, Lisewiec, Ostróżki, Pręgowo.
4 Budynek gospodarczy (świetlica wiejska), ul. Otomińska 6 Bąkowo stały Nie Sołectwa: Bąkowo, Bielkowo, Jankowo Gdańskie, Otomin
5 Szkoła Podstawowa w Kowalach, ul. Apollina 7 Kowale stały Tak Kowale-ulice: Andromedy, Apollina, Aresa, Ateny, Dionizosa, Glazurowa, Heliosa, Kręta, Perseusza, Plac Afrodyty, Plac Artemidy, Plac Św. Kingi, Posejdona, Zefira, Zeusa.
6 Dom Kultury w Kowalach, Glazurowa 1 Kowale stały Nie Kowale-ulice: Białych Bzów, Energetyczna, Gruszkowa, Kasztelańska, Kominkowa, Księdza Feliksa Bolta, Kwiatowa, Magazynowa, Magnacka, Malinowa, Michałkowa, Mikołajkowa, Miodowa, Morelowa, Nektarowa, Owocowa, Pałacowa, Pilotów, Przy Sadzie, Rumiankowa, Sadowa, Siostry Faustyny, Skromna, Staropolska, Starowiejska, Szlachecka, Śliwkowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wodników
7 Urząd Gminy w Kolbudach (pok. 101 - sala ślubów), Staromłyńska 1 Kolbudy stały Tak Sołectwa: Czapielsk, Łapino
1 Świetlica Wiejska w Jagatowie, ul. Żurawia 27 Jagatowo stały Nie Sołectwo: JAGATOWO, ŻUŁAWA, ŚWIŃCZ, ŻUŁAWKA (wieś Żuławka, wieś Malentyn)
2 Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie, ul. Parkowa 4 Wojanowo stały Nie Sołectwo: WOJANOWO, BĘDZIESZYN, BORZĘCIN, REKCIN, ARCISZEWO, GOSZYN
3 Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, ul. Starogardzka 48 Straszyn stały Nie Sołectwo STRASZYN ulice: Arktyczna, Bolesława Prusa, Cicha, Dworcowa, Inż. A. Hoffmanna, Jana Matejki, Młyńska, Na Skarpie, Polarna, Południowa, Poprzeczna, Północna, Równikowa, Spacerowa, Wschodnia, Zachodnia, Zacisze, Zwrotnikowa, Afrodyty, Andromedy, Ateny, Boczna, Daglezjowa, Fortuny, Herbowa, Jowisza, Marsa, Merkurego, Młodej Polski, Morelowa, Neptuna, Plutona, Saturna, Sielankowa, Szafranowa, Wenus, Willowa, Zefira, Zeusa, Zielone Wzgórze, Góralska, Kontynentalna, Galaktyczna, Księżycowa, Oceaniczna
4 Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, ul. Starogardzka 48 Straszyn stały Nie Sołectwo STRASZYN ulice: Aleja Kasztanów, Artura Grottgera, Bursztynowa, Diamentowa, Henryka Sienkiewicza, Jacka Malczewskiego, Jana Pawła II, Jasia i Małgosi, Juliana Tuwima, Juliusza Kossaka, Kalinowa, Krótka, Kwarcowa, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Magnoliowa, Meblowa, Michała Drzymały, Objazdowa, Ogrodowa, Plażowa, Piaskowa, Pocztowa, Pogodna, Poziomkowa, Prof. Zdzisława Pidka, Rubinowa, Sezamkowa, Słoneczna, Stanisława Wyspiańskiego, Słoneczna Dolina, Starogardzka, Stokrotki, Szafirowa, Szkolna, Szmaragdowa, Topazowa, Turkusowa, Wesoła, Wrzosy, Złota, Aleja Kazimierza Jagiellończyka, Chabrowa, Cytrynowa, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Jana Kasprowicza, Konwaliowa, Lawendowa, Liliowa, Makowa, Miodowa, Nauczycielska, Na Wzgórzu, Raduńska, Różana, Spokojna, Tęczowa, Zakątek, komandora Kazimierza Kraszewskiego
5 Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance, ul. Aleja Piłsudskiego 37 Rotmanka stały Tak Sołectwo ROTMANKA
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie, ul. Akacjowa 2 Borkowo stały Tak Sołectwo BORKOWO
7 Świetlica Wiejska w Juszkowie, ul. Sportowa 10a Juszkowo stały Nie Sołectwo JUSZKOWO
8 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince, ul. Szkolna 10 Wiślinka stały Tak Sołectwo: PRZEJAZDOWO, BOGATKA, WIŚLINKA
9 Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rokitnicy, ul. Bałtycka 3C Rokitnica stały Tak Sołectwo: RADUNICA, ROKITNICA
10 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia 70 w Łęgowie, ul. Szkolna 9 Łęgowo stały Tak Sołectwo ŁĘGOWO
11 Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, ul. Długa 20a Cieplewo stały Tak Sołectwo CIEPLEWO
12 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie, ul. Macieja Rataja 12 Rusocin stały Nie Sołectwo: RUSOCIN, ŻUKCZYN
13 Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Wiślinie, ul. Mostowa 5 Wiślina stały Tak Sołectwo: ROSZKOWO, MOKRY DWÓR, DZIEWIĘĆ WŁÓK, KRĘPIEC, BYSTRA, LĘDOWO, WIŚLINA, wieś WESELNO
1 Remiza Strażacka w Jodłownie, ul. Kasztanowa 21 Jodłowno stały Tak Sołectwo: Huta Dolna, Marszewo, Marszewska Kolonia, Kozia Góra, Jodłowno, Pomlewo
2 Szkoła Podstawowa w Przywidzu, ul. Szkolna 1 Przywidz stały Tak Sołectwo: Częstocin, Michalin, Nowa Wieś Przywidzka, Przywidz, Stara Huta
3 Szkoła Podstawowa w Trzepowie, ul. Długa 1 Borowina stały Nie Sołectwo: Borowina, Kierzkowo, Miłowo, Olszanka, Piekło Górne, Sucha Huta, Trzepowo
1 Urząd Gminy w Pszczółkach, Pomorska 20 Pszczółki stały Tak Sołectwo Pszczółki-ulice: Bałtycka, Boczna, Dworcowa, Fabryczna, Gdańska, Jana Pawła II, Kościelna, Mikołaja Kopernika, Morska, Nowa, Ogrodowa, Polna, Pomorska nr 17 - 71, Wałowa, Żuławska
2 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach, Szkolna 4 Pszczółki stały Nie Sołectwo Pszczółki-ulice: Brzozowa, Bartnicka, Dębowa, Elizy Orzeszkowej, Gen. Józefa Hallera, Grabowa, Janusza Korczaka, Jarzębinowa, Jesionowa, J. Piłsudskiego, Lipowa, Macieja Rataja, Malinowa, Miodowa, Nad Bielawą, Nektarowa, Olchowa, Olimpijska, Piesza, Pogodna, Rumiankowa, Słoneczna, Sportowa, Szkolna, Św. Ambrożego, Wielokwiatowa, Wrzosowa, Wspólna. Sołectwo Rębielcz
3 Szkoła Podstawowa w Skowarczu, Gdańska 9 Skowarcz stały Nie Sołectwa: Ostrowite, Skowarcz
4 Świetlica wiejska w Żelisławkach, 3/A Żelisławki stały Tak Sołectwa: Ulkowy, Żelisławki
5 Szkoła Podstawowa w Różynach, Kościelna 2 Różyny stały Nie Sołectwa: Kleszczewko, Różyny
6 Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach, Pomorska 25 Pszczółki stały Tak Sołectwo Pszczółki-ulice: Adama Mickiewicza, Bolesława Prusa, Bukowa, Cypriana Kamila Norwida, Henryka Sienkiewicza, Jana Brzechwy, Jana Matejki, Jaśminowa, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kasztanowa, Klonowa, Krótka, Ks. Jerzego Popiełuszki, Łąkowa, Marii Konopnickiej, Mennonicka, Pomorska nr 1 - 16, Przy Wiatraku, Stefana Żeromskiego, Tczewska, Topolowa, Widokowa, Wierzbowa, Wincentego Witosa, Władysława Reymonta
7 Fundacja „Żyć Godnie” w Kolniku, Dębowa 4 Kolnik stały Tak Sołectwo Kolnik
1 Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie, ul. Sportowa 11 Suchy Dąb stały Tak Sołectwa : Suchy Dąb, Ostrowite, Osice
2 Świetlica wiejska w Krzywym Kole, 45 Krzywe Koło stały Tak Sołectwa : Koźliny, Krzywe Koło, Steblewo
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grabinach-Zameczku, ul. Gdańska 88 Grabiny-Zameczek stały Nie Sołectwa : Grabiny-Zameczek, Wróblewo
1 Szkoła Podstawowa w Czerniewie, 9 Czerniewo stały Nie Sołectwo: Czerniewo, Kleszczewo, Drzewina, Pawłowo, Cząstkowo, Graniczna Wieś, Postołowo
2 Szkoła Podstawowa w Mierzeszynie, ul. Wolności 19 Mierzeszyn stały Tak Sołectwo: Domachowo, Warcz, Mierzeszyn, Błotnia, Zaskoczyn
3 Szkoła Podstawowa w Sobowidzu, ul. Tadeusza Kościuszki 18 Sobowidz stały Nie Sołectwo: Gołębiewo Wielkie, Sobowidz, Klępiny, wieś Rościszewko
4 Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich, ul. Sportowa 2 Trąbki Wielkie stały Tak Sołectwo: Gołębiewo Średnie, Gołębiewko, Trąbki Wielkie, Ełganowo, Rościszewo
5 Szkoła Podstawowa w Kłodawie, ul. Szkolna 10 Kłodawa stały Tak Sołectwo: Kaczki, Łaguszewo, Trąbki Małe, Kłodawa, Zła Wieś

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Pruszcz Gdański 6 21 911 3 24
0.0000020000Nr 2 Gminy: Cedry Wielkie, Pszczółki, Suchy Dąb 4 15 616 3 17
0.0000030000Nr 3 Gmina Kolbudy 3 12 807 3 15
0.0000040000Nr 4 Gminy: Przywidz, Trąbki Wielkie 4 12 738 3 18
0.0000050000Nr 5 Gmina Pruszcz Gdański 6 21 255 3 24
Podsumowanie 23 84 327 15 98

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 5 5 6 8 32
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO KWW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GD. 8 6 5 6 8 33
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT” KWW „WSPÓLNY POWIAT” 8 6 5 6 8 33

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 21 928 12 149 12 144 55.38% 0.05538
11 766 96.89% 0.09689
Tak
2 15 611 7 991 7 988 51.17% 0.05117
7 531 94.28% 0.09428
Tak
3 12 860 7 707 7 703 59.90% 0.0599
7 337 95.25% 0.09525
Tak
4 12 708 6 292 6 284 49.45% 0.04945
5 879 93.56% 0.09356
Tak
5 21 262 11 931 11 920 56.06% 0.05606
11 415 95.76% 0.09576
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 375 32 21.34% 0.02134
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO 12 339 33 28.09% 0.02809
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT” 22 214 33 50.57% 0.05057

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 9 375 32 4 21.34% 0.02134
Tak
11 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE POWIATU GDAŃSKIEGO 12 339 33 6 28.09% 0.02809
Tak
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNY POWIAT” 22 214 33 13 50.57% 0.05057
Tak

Rada Powiatu Gdańskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 SZEFER Dominik 861 7.32% 0.00732
Tak
1 10 2 SZYMAŃSKA Helena 436 3.71% 0.00371
Nie
1 10 3 KRET Łukasz 148 1.26% 0.00126
Nie
1 10 4 POLITA Henryk 66 0.56% 0.00056
Nie
1 10 5 PISCHKE Janusz Zbigniew 47 0.40% 0.0004
Nie
1 10 6 STEFAŃCZYK Agnieszka Monika 251 2.13% 0.00213
Nie
1 10 7 SZEWEL Luiza Bogumiła 56 0.48% 0.00048
Nie
1 10 8 ŻELAZNY Józef Czesław 282 2.40% 0.0024
Nie
1 11 1 WRÓBEL Dariusz Mirosław 1 177 10.00% 0.01
Tak
1 11 2 DZIEDZIEJKO Łukasz 293 2.49% 0.00249
Nie
1 11 3 ŚLOZOWSKA Magdalena Barbara 285 2.42% 0.00242
Nie
1 11 4 FORMELA Krzysztof Łukasz 138 1.17% 0.00117
Nie
1 11 5 JECHNA Ewa Małgorzata 78 0.66% 0.00066
Nie
1 11 6 KARDASIŃSKA Maria Danuta 80 0.68% 0.00068
Nie
1 11 7 LATASZEWICZ Aleksandra Jolanta 41 0.35% 0.00035
Nie
1 11 8 WAŁDOCH Jacek Kazimierz 241 2.05% 0.00205
Nie
1 12 1 SKONIECZNY Stefan Leon 1 460 12.41% 0.01241
Tak
1 12 2 OŁOWSKI Piotr Paweł 865 7.35% 0.00735
Tak
1 12 3 MULARCZYK Małgorzata 426 3.62% 0.00362
Nie
1 12 4 TREMBACZ Michał Jan 1 733 14.73% 0.01473
Tak
1 12 5 JANKOWSKI Ryszard Czesław 270 2.29% 0.00229
Nie
1 12 6 NIKLAS Urszula 581 4.94% 0.00494
Nie
1 12 7 URBANOWICZ Elżbieta Alina 144 1.22% 0.00122
Nie
1 12 8 KARNATH Jarosław 1 807 15.36% 0.01536
Tak
2 10 1 LECH Ireneusz 558 7.41% 0.00741
Tak
2 10 2 KOZŁOWSKI Wojciech 508 6.75% 0.00675
Nie
2 10 3 LINDA Alicja Katarzyna 235 3.12% 0.00312
Nie
2 10 4 BROŻEK Anna 173 2.30% 0.0023
Nie
2 10 5 GUSZKOWSKI Jan Edmund 231 3.07% 0.00307
Nie
2 11 1 JANAS Magdalena Izabela 525 6.97% 0.00697
Nie
2 11 2 JUCHNIEWICZ Jarosław Jan 833 11.06% 0.01106
Tak
2 11 3 KRZEWIŃSKI Adrian Piotr 212 2.82% 0.00282
Nie
2 11 4 PIETRUCHA Dawid Henryk 561 7.45% 0.00745
Nie
2 11 5 ZBROSZCZYK Anna 77 1.02% 0.00102
Nie
2 11 6 TRZCIŃSKA Beata Bożena 210 2.79% 0.00279
Nie
2 12 1 DASZEWSKA Bożena Teresa 732 9.72% 0.00972
Nie
2 12 2 PAWLAK Bernard Piotr 509 6.76% 0.00676
Nie
2 12 3 KAŹMIERSKI Sławomir Józef 180 2.39% 0.00239
Nie
2 12 4 KAMELA Agnieszka Marta 108 1.43% 0.00143
Nie
2 12 5 BIERNACKA Marzena Czesława 866 11.50% 0.0115
Tak
2 12 6 DOMBROWSKI Bogdan 1 013 13.45% 0.01345
Tak
3 10 1 ZIELIŃSKI Grzegorz Janusz 539 7.35% 0.00735
Nie
3 10 2 DYKTA Jan 269 3.67% 0.00367
Nie
3 10 3 GOMUŁKA Halina 95 1.29% 0.00129
Nie
3 10 4 RZEPIAK Bożena Maria 87 1.19% 0.00119
Nie
3 10 5 WITTSTOCK Adam Stanisław 467 6.36% 0.00636
Nie
3 11 1 BURZYMSKA Anna Wacława 1 230 16.76% 0.01676
Tak
3 11 2 SMOLARCZYK Adam Piotr 371 5.06% 0.00506
Nie
3 11 3 GRUSZECKA Magdalena Ewa 295 4.02% 0.00402
Nie
3 11 4 DARSKA Małgorzata Zofia 352 4.80% 0.0048
Nie
3 11 5 SOSNOWSKI Wojciech 233 3.18% 0.00318
Nie
3 12 1 CICHON Marian 1 184 16.14% 0.01614
Tak
3 12 2 ROMANOWSKA Aleksandra 395 5.38% 0.00538
Nie
3 12 3 GÓRECKA Jolanta Helena 541 7.37% 0.00737
Nie
3 12 4 KANIEWSKI Michał Mikołaj 224 3.05% 0.00305
Nie
3 12 5 BŁOŃSKA Natalia Lucyna 1 055 14.38% 0.01438
Tak
4 10 1 KEMPA Tomasz Olgierd 582 9.90% 0.0099
Tak
4 10 2 OBERLAN Bogdan Stanisław 241 4.10% 0.0041
Nie
4 10 3 RZEPKA Grażyna 194 3.30% 0.0033
Nie
4 10 4 GĘBURA Jerzy Konstanty 324 5.51% 0.00551
Nie
4 10 5 KLONOWSKA Edyta Jadwiga 175 2.98% 0.00298
Nie
4 10 6 KLOKA Ewelina Maria 81 1.38% 0.00138
Nie
4 11 1 SROKA Józef 720 12.25% 0.01225
Tak
4 11 2 ZULEWSKA Anna Małgorzata 141 2.40% 0.0024
Nie
4 11 3 MALISZEWSKA Wioleta 207 3.52% 0.00352
Nie
4 11 4 JANKOWSKI Krzysztof 115 1.96% 0.00196
Nie
4 11 5 KOLASKA Anna Elżbieta 133 2.26% 0.00226
Nie
4 11 6 WICZLING Jan 414 7.04% 0.00704
Nie
4 12 1 BĄK Dorota Irena 1 008 17.15% 0.01715
Tak
4 12 2 CZAIŃSKI Dariusz Andrzej 725 12.33% 0.01233
Tak
4 12 3 KINDER Maria Grażyna 142 2.42% 0.00242
Nie
4 12 4 ŁYSKOWSKA Beata 293 4.98% 0.00498
Nie
4 12 5 WROCŁAWSKI Zdzisław 74 1.26% 0.00126
Nie
4 12 6 OLEJNIK Michał Andrzej 310 5.27% 0.00527
Nie
5 10 1 WITTNER Marcin Daniel 1 231 10.78% 0.01078
Tak
5 10 2 LEPAK-FIGARSKA Regina Ewa 247 2.16% 0.00216
Nie
5 10 3 ZARÓWNA Joanna Bożena 167 1.46% 0.00146
Nie
5 10 4 KULWIKOWSKA Mariola 237 2.08% 0.00208
Nie
5 10 5 RICHERT Stanisław 161 1.41% 0.00141
Nie
5 10 6 WITOWSKA Agata Jolanta 104 0.91% 0.00091
Nie
5 10 7 CHYLEWSKI Roman Stanisław 118 1.03% 0.00103
Nie
5 10 8 CZARNECKA Patrycja 204 1.79% 0.00179
Nie
5 11 1 RZANIECKI Zygmunt Marek 1 130 9.90% 0.0099
Tak
5 11 2 GWIZDAŁA Joanna 864 7.57% 0.00757
Tak
5 11 3 WYSOCKA Daria Anna 592 5.19% 0.00519
Nie
5 11 4 MAZUROWSKI Ryszard 151 1.32% 0.00132
Nie
5 11 5 CHAJEWSKI Janusz 133 1.17% 0.00117
Nie
5 11 6 JEDYNAK Grzegorz 171 1.50% 0.0015
Nie
5 11 7 JAŁOSZYŃSKI Tadeusz Władysław 150 1.31% 0.00131
Nie
5 11 8 KRUGLIK Elżbieta Teresa 186 1.63% 0.00163
Nie
5 12 1 BIEDRZYCKA Barbara Małgorzata 1 407 12.33% 0.01233
Tak
5 12 2 PASTUSZEK Andrzej Wacław 1 290 11.30% 0.0113
Tak
5 12 3 NAWROT Leszek 709 6.21% 0.00621
Nie
5 12 4 MIK Waldemar Roman 353 3.09% 0.00309
Nie
5 12 5 MOCARSKI Adam 320 2.80% 0.0028
Nie
5 12 6 GORCZYCA-SZTUKA Sandra Bernadetta 282 2.47% 0.00247
Nie
5 12 7 BIENIASZ-KRZYWIEC Cezary Czesław 401 3.51% 0.00351
Nie
5 12 8 ADAMOWICZ Izabela 807 7.07% 0.00707
Tak
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Gdański - ogółem 9 155 103 110 225 84 327 58 7 1
Gminy ogółem 8 132 98 110 225 84 327 58 7 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 2 42 8 56 909 43 166 29 1 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 6 90 90 53 316 41 161 29 6 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 15 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 24 2
Ogółem 39 3

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 98 46 47% 52 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 162 77 48% 85 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 220 90 41% 130 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 18 5 28% 13 72%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 2 0 0% 2 100%
Ogółem 480 213 44% 267 56%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 50 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 47 46
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 49 47 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 50 51 49
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 47 47
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 39 17 44% 22 56%
30-39 101 53 52% 48 48%
40-59 232 100 43% 132 57%
60+ 108 43 40% 65 60%
Ogółem 480 213 44% 267 56%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 2 0 0% 2 100%
30-39 1 1 100% 0 0%
40-59 14 3 21% 11 79%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 20 5 25% 15 75%