Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 14 415
Wyborców 10 870
Obwodów 13
  • Wybory do Rady Miejskiej w Brusach
  • Wybory Burmistrza Brus
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, ul. Dworcowa 18 Brusy stały Nie Osiedle nr 1 w Brusach-ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bratkowa, Fiołkowa, Frezjowa, Generała J. Bema, Generała Kazimierza Sosnkowskiego, Generała Stanisława Maczka, Generała Władysława Andersa, Gen. Stefana Grota-Roweckiego, Goździkowa, Harcerska, Jana III Sobieskiego, Józefa Poniatowskiego, Kalwaryjna od nr 12 do końca parzyste i od nr 15 do końca nieparzyste, Kazimierza Pułasiego, Kazimierza Wielkiego, Kalinowa, Konwaliowa, Konarskiego, Kościuszki od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 24 do końca parzyste, Księdza pułkownika Józefa Wryczy, Lawendowa, Łanowa, Mieszka I, Modrakowa, Okrężna, Poziomkowa, Rumiankowa, Romualda Traugutta, Różana, Stefana Batorego, Tulipanowa, Władysława Jagiełły, Wybickiego, Wrzosowa, Zielona
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały Tak Osiedle nr 1 w Brusach-ulice: 2 Lutego, Akacjowa, Dworcowa, Generała Józefa Hallera, Generała Władysława Sikorskiego, Jaśminowa, Józefa Chełmowskiego, Kalwaryjna od nr 1 do 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 10 parzyste, Kościuszki od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 22 parzyste, Kwiatowa, Liliowa, Makowa, Młyńska od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste, Myśliwska, Na Zaborach, Plac Jana Pawła II, Pocztowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Stokrotki, Targowa od nr 1 do nr 9 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały Tak Osiedle nr 1 w Brusach: Armii Krajowej, Brzozowa, Dębowa, Graniczna, Jodłowa, Karpacka, Kasztanowa, Klonowa, Krótka, Młyńska od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 20 do końca parzyste, Nad Dworcem, Ogrodowa, Podgórna, Prosta, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Targowa od nr 20 do końca parzyste i od nr 11 do końca nieparzyste, Tęczowa, Wiśniowa
4 Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Gdańska 1B Brusy stały Nie Osiedle nr 2 w Brusach: 3 Maja, Derdowskiego od nr 11 do końca, Feliksa Bolta, Floriana Ceynowy, Gdańska nr 1a, Jegiellońska, Karnowskiego, Królowej Jadwigi, Łokietka, Mściwoja II, Świętopełka, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały Tak Osiedle nr 2 w Brusach: 1000 - Lecia, Bolesława Prusa, Błogosławionego Księdza Józefa Jankowskiego, Chełmowska, Derdowskiego od nr 1 do nr 10, Gdańska z wyjątkiem nr 1a, Kościelna, Ks. Augustyna Czarnowskiego, Łąkowa, Mickiewicza, Polna, Słowackiego, Szkolna, Wicka Rogali, Władysława Reymonta
6 Urząd Miejski, ul. Na Zaborach 1 Brusy stały Tak Sołectwo Brusy-Jaglie Sołectwo Brusy-Wybudowanie Sołectwo Czarniż (Czarniż, Leśnictwo Giełdon) Sołectwo Żabno Sołectwo Czapiewice (Czapiewice, Czapiewice-Wybudowanie) Sołectwo Czarnowo Sołectwo Gacnik Sołectwo Małe Gliśno (Małe Gliśno, Dąbrówka)
7 Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 15 Leśno stały Tak Sołectwo Główczewice Sołectwo Leśno (Leśno, Leśno-Wybudowanie, Kaszuba, Kaszuba Wybudowanie, Wysoka Zaborska) Sołectwo Przymuszewo (Przymuszewo, Kruszyn, Lendy, Parzyn, Peplin, Windorp) Sołectwo Rolbik (Rolbik, Laska, Warszyn, Widno, Widno Wybudowanie) Sołectwo Skoszewo
8 Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", ul. Szkolna 13 Lubnia stały Nie Sołectwo Lubnia (Lubnia, Lubnia-Wybudowanie, Blewiec, Lubnia Popówka) Sołectwo Orlik (Orlik, Lamk)
9 Szkoła Podstawowa, Gdańska 26 Zalesie stały Nie Sołectwo Zalesie (Zalesie, Zalesie-Wybudowanie)
10 Szkoła Podstawowaim. im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia, ul. Szkolna 20 Kosobudy stały Tak Sołectwo Kosobudy (Kosobudy, Kosobudy-Wybudowanie) Sołectwo Kinice Sołectwo Huta (Huta, Broda, Chłopowy, Rudziny)
11 Szkoła Podstawowa, Szkolna 7 Męcikał stały Nie Sołectwo Męcikał (Męcikał, Czernica, Dębowa Góra, Giełdon, Męcikał-Struga, Okręglik, Parowa, Pokrzywno, Spierwia, Turowiec)
12 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego, 35 Wielkie Chełmy stały Nie Sołectwo Małe Chełmy (Małe Chełmy, Małe Chełmy-Wybudowanie, Antoniewo, Antoniewo Wybudowanie) Sołectwo Wielkie Chełmy (Wielkie Chełmy, Wielkie Chełmy-Wyb. , Asmus, Krównia, Młynek)
13 Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego, Główna 46 Czyczkowy stały Tak Sołectwo Czyczkowy (Czyczkowy, Czyczkowy-Wybudowanie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Osiedle nr 1 w Brusach – ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bratkowa, Fiołkowa, Frezjowa, Generała J. Bema, Generała Kazimierza Sosnkowskiego, Generała Stanisława Maczka, Generała Władysława Andersa, Gen. Stefana Grota-Roweckiego, Goździkowa, Harcerska, Jana III Sobieskiego, Józefa Poniatowskiego, Kalwaryjna od nr 12 do końca parzyste i od nr 15 do końca nieparzyste, Kazimierza Pułaskiego, Kazimierza Wielkiego, Kalinowa, Konwaliowa, Konarskiego, Kościuszki od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 24 do końca parzyste, Księdza pułkownika Józefa Wryczy, Lawendowa, Łanowa, Mieszka I, Modrakowa, Okrężna, Poziomkowa, Rumiankowa, Romualda Traugutta, Różana, Stefana Batorego, Tulipanowa, Władysława Jagiełły, Wybickiego, Wrzosowa, Zielona 1 858 2 2
0.0000020000Nr 2 Osiedle nr 1 w Brusach – ulice: 2 Lutego, Akacjowa, Dworcowa, Generała Józefa Hallera, Generała Władysława Sikorskiego, Jaśminowa, Józefa Chełmowskiego, Kalwaryjna od nr 1 do 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 10 parzyste, Kościuszki od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 22 parzyste, Kwiatowa, Liliowa, Makowa, Młyńska od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste, Myśliwska, Na Zaborach, Plac Jana Pawła II, Pocztowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Stokrotki, Targowa od nr 1 do nr 9 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste 1 837 3 3
0.0000030000Nr 3 Osiedle nr 1 w Brusach: Armii Krajowej, Brzozowa, Dębowa, Graniczna, Jodłowa, Karpacka, Kasztanowa, Klonowa, Krótka, Młyńska od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 20 do końca parzyste, Nad Dworcem, Ogrodowa, Podgórna, Prosta, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Targowa od nr 20 do końca parzyste i od nr 11 do końca nieparzyste, Tęczowa, Wiśniowa 1 652 1 1
0.0000040000Nr 4 Osiedle nr 2 w Brusach: 3 Maja, Derdowskiego od nr 11 do końca, Feliksa Bolta, Floriana Ceynowy, Gdańska nr 1a, Jagiellońska, Karnowskiego, Królowej Jadwigi, Łokietka, Mściwoja II, Świętopełka, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego 1 777 3 3
0.0000050000Nr 5 Osiedle nr 2 w Brusach: 1000 - Lecia, Bolesława Prusa, Błogosławionego Księdza Józefa Jankowskiego, Chełmowska, Derdowskiego od nr 1 do nr 10, Gdańska z wyjątkiem nr 1a, Kościelna, Ks. Augustyna Czarnowskiego, Łąkowa, Mickiewicza, Polna, Słowackiego, Szkolna, Wicka Rogali, Władysława Reymonta 1 697 2 2
0.0000060000Nr 6 Sołectwo Brusy-Jaglie Sołectwo Brusy-Wybudowanie Sołectwo Czarniż (Czarniż, Leśnictwo Giełdon) Sołectwo Żabno 1 707 2 2
0.0000070000Nr 7 Sołectwo Czapiewice (Czapiewice, Czapiewice-Wybudowanie) Sołectwo Czarnowo Sołectwo Gacnik Sołectwo Małe Gliśno (Małe Gliśno, Dąbrówka) 1 666 2 2
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Główczewice Sołectwo Leśno (Leśno, Leśno-Wybudowanie, Kaszuba, Kaszuba Wybudowanie, Wysoka Zaborska) 1 1 057 2 2
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Przymuszewo (Przymuszewo, Kruszyn, Lendy, Parzyn, Peplin, Windorp) Sołectwo Rolbik (Rolbik, Laska, Warszyn, Widno, Widno Wybudowanie) Sołectwo Skoszewo 1 423 2 2
0.0000100000Nr 10 Sołectwo Lubnia (Lubnia, Lubnia-Wybudowanie, Blewiec, Lubnia Popówka) Sołectwo Orlik (Orlik, Lamk) 1 991 2 2
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Zalesie (Zalesie, Zalesie-Wybudowanie) 1 476 2 2
0.0000120000Nr 12 Sołectwo Kosobudy (Kosobudy, Kosobudy-Wybudowanie) Sołectwo Kinice Sołectwo Huta (Huta, Broda, Chłopowy, Rudziny) 1 933 3 3
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Męcikał (Męcikał, Czernica, Dębowa Góra, Giełdon, Męcikał-Struga, Okręglik, Parowa, Pokrzywno, Spierwia, Turowiec) 1 592 2 2
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Małe Chełmy (Małe Chełmy, Małe Chełmy-Wybudowanie, Antoniewo, Antoniewo Wybudowanie) Sołectwo Wielkie Chełmy (Wielkie Chełmy, Wielkie Chełmy-Wyb. , Asmus, Krównia, Młynek) 1 549 2 2
0.0000150000Nr 15 Sołectwo Czyczkowy (Czyczkowy, Czyczkowy-Wybudowanie) 1 655 2 2
Podsumowanie 15 10 870 32 32

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA REGIONU KWW AKTYWNI DLA REGIONU 1 1 1 1 1 1 6
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU KWW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW-REALNA ZMIANA KWW-REALNA ZMIANA 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Nazwa komitetu Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 OSSOWSKI Witold 44 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU Kosobudy-Wybudowanie
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 14 415 10 870 13 1