Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 14 420
Wyborców 10 822
Obwodów 13
  • Wybory do Rady Miejskiej w Brusach
  • Wybory Burmistrza Brus
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, ul. Dworcowa 18 Brusy stały Nie Osiedle nr 1 w Brusach-ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bratkowa, Fiołkowa, Frezjowa, Generała J. Bema, Generała Kazimierza Sosnkowskiego, Generała Stanisława Maczka, Generała Władysława Andersa, Gen. Stefana Grota-Roweckiego, Goździkowa, Harcerska, Jana III Sobieskiego, Józefa Poniatowskiego, Kalwaryjna od nr 12 do końca parzyste i od nr 15 do końca nieparzyste, Kazimierza Pułasiego, Kazimierza Wielkiego, Kalinowa, Konwaliowa, Konarskiego, Kościuszki od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 24 do końca parzyste, Księdza pułkownika Józefa Wryczy, Lawendowa, Łanowa, Mieszka I, Modrakowa, Okrężna, Poziomkowa, Rumiankowa, Romualda Traugutta, Różana, Stefana Batorego, Tulipanowa, Władysława Jagiełły, Wybickiego, Wrzosowa, Zielona
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały Tak Osiedle nr 1 w Brusach-ulice: 2 Lutego, Akacjowa, Dworcowa, Generała Józefa Hallera, Generała Władysława Sikorskiego, Jaśminowa, Józefa Chełmowskiego, Kalwaryjna od nr 1 do 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 10 parzyste, Kościuszki od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 22 parzyste, Kwiatowa, Liliowa, Makowa, Młyńska od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste, Myśliwska, Na Zaborach, Plac Jana Pawła II, Pocztowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Stokrotki, Targowa od nr 1 do nr 9 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały Tak Osiedle nr 1 w Brusach: Armii Krajowej, Brzozowa, Dębowa, Graniczna, Jodłowa, Karpacka, Kasztanowa, Klonowa, Krótka, Młyńska od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 20 do końca parzyste, Nad Dworcem, Ogrodowa, Podgórna, Prosta, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Targowa od nr 20 do końca parzyste i od nr 11 do końca nieparzyste, Tęczowa, Wiśniowa
4 Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Gdańska 1B Brusy stały Nie Osiedle nr 2 w Brusach: 3 Maja, Derdowskiego od nr 11 do końca, Feliksa Bolta, Floriana Ceynowy, Gdańska nr 1a, Jegiellońska, Karnowskiego, Królowej Jadwigi, Łokietka, Mściwoja II, Świętopełka, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały Tak Osiedle nr 2 w Brusach: 1000 - Lecia, Bolesława Prusa, Błogosławionego Księdza Józefa Jankowskiego, Chełmowska, Derdowskiego od nr 1 do nr 10, Gdańska z wyjątkiem nr 1a, Kościelna, Ks. Augustyna Czarnowskiego, Łąkowa, Mickiewicza, Polna, Słowackiego, Szkolna, Wicka Rogali, Władysława Reymonta
6 Urząd Miejski, ul. Na Zaborach 1 Brusy stały Tak Sołectwo Brusy-Jaglie Sołectwo Brusy-Wybudowanie Sołectwo Czarniż (Czarniż, Leśnictwo Giełdon) Sołectwo Żabno Sołectwo Czapiewice (Czapiewice, Czapiewice-Wybudowanie) Sołectwo Czarnowo Sołectwo Gacnik Sołectwo Małe Gliśno (Małe Gliśno, Dąbrówka)
7 Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 15 Leśno stały Tak Sołectwo Główczewice Sołectwo Leśno (Leśno, Leśno-Wybudowanie, Kaszuba, Kaszuba Wybudowanie, Wysoka Zaborska) Sołectwo Przymuszewo (Przymuszewo, Kruszyn, Lendy, Parzyn, Peplin, Windorp) Sołectwo Rolbik (Rolbik, Laska, Warszyn, Widno, Widno Wybudowanie) Sołectwo Skoszewo
8 Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", ul. Szkolna 13 Lubnia stały Nie Sołectwo Lubnia (Lubnia, Lubnia-Wybudowanie, Blewiec, Lubnia Popówka) Sołectwo Orlik (Orlik, Lamk)
9 Szkoła Podstawowa, Gdańska 26 Zalesie stały Nie Sołectwo Zalesie (Zalesie, Zalesie-Wybudowanie)
10 Szkoła Podstawowaim. im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia, ul. Szkolna 20 Kosobudy stały Tak Sołectwo Kosobudy (Kosobudy, Kosobudy-Wybudowanie) Sołectwo Kinice Sołectwo Huta (Huta, Broda, Chłopowy, Rudziny)
11 Szkoła Podstawowa, Szkolna 7 Męcikał stały Nie Sołectwo Męcikał (Męcikał, Czernica, Dębowa Góra, Giełdon, Męcikał-Struga, Okręglik, Parowa, Pokrzywno, Spierwia, Turowiec)
12 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego, 35 Wielkie Chełmy stały Nie Sołectwo Małe Chełmy (Małe Chełmy, Małe Chełmy-Wybudowanie, Antoniewo, Antoniewo Wybudowanie) Sołectwo Wielkie Chełmy (Wielkie Chełmy, Wielkie Chełmy-Wyb. , Asmus, Krównia, Młynek)
13 Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego, Główna 46 Czyczkowy stały Tak Sołectwo Czyczkowy (Czyczkowy, Czyczkowy-Wybudowanie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Osiedle nr 1 w Brusach – ulice: Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bratkowa, Fiołkowa, Frezjowa, Generała J. Bema, Generała Kazimierza Sosnkowskiego, Generała Stanisława Maczka, Generała Władysława Andersa, Gen. Stefana Grota-Roweckiego, Goździkowa, Harcerska, Jana III Sobieskiego, Józefa Poniatowskiego, Kalwaryjna od nr 12 do końca parzyste i od nr 15 do końca nieparzyste, Kazimierza Pułaskiego, Kazimierza Wielkiego, Kalinowa, Konwaliowa, Konarskiego, Kościuszki od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 24 do końca parzyste, Księdza pułkownika Józefa Wryczy, Lawendowa, Łanowa, Mieszka I, Modrakowa, Okrężna, Poziomkowa, Rumiankowa, Romualda Traugutta, Różana, Stefana Batorego, Tulipanowa, Władysława Jagiełły, Wybickiego, Wrzosowa, Zielona 1 854 2 2
0.0000020000Nr 2 Osiedle nr 1 w Brusach – ulice: 2 Lutego, Akacjowa, Dworcowa, Generała Józefa Hallera, Generała Władysława Sikorskiego, Jaśminowa, Józefa Chełmowskiego, Kalwaryjna od nr 1 do 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 10 parzyste, Kościuszki od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 22 parzyste, Kwiatowa, Liliowa, Makowa, Młyńska od nr 1 do nr 13 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste, Myśliwska, Na Zaborach, Plac Jana Pawła II, Pocztowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Stokrotki, Targowa od nr 1 do nr 9 nieparzyste i od nr 2 do nr 18 parzyste 1 830 3 3
0.0000030000Nr 3 Osiedle nr 1 w Brusach: Armii Krajowej, Brzozowa, Dębowa, Graniczna, Jodłowa, Karpacka, Kasztanowa, Klonowa, Krótka, Młyńska od nr 15 do końca nieparzyste i od nr 20 do końca parzyste, Nad Dworcem, Ogrodowa, Podgórna, Prosta, Spokojna, Sportowa, Świerkowa, Targowa od nr 20 do końca parzyste i od nr 11 do końca nieparzyste, Tęczowa, Wiśniowa 1 648 1 1
0.0000040000Nr 4 Osiedle nr 2 w Brusach: 3 Maja, Derdowskiego od nr 11 do końca, Feliksa Bolta, Floriana Ceynowy, Gdańska nr 1a, Jagiellońska, Karnowskiego, Królowej Jadwigi, Łokietka, Mściwoja II, Świętopełka, Wincentego Witosa, Wojska Polskiego 1 771 3 3
0.0000050000Nr 5 Osiedle nr 2 w Brusach: 1000 - Lecia, Bolesława Prusa, Błogosławionego Księdza Józefa Jankowskiego, Chełmowska, Derdowskiego od nr 1 do nr 10, Gdańska z wyjątkiem nr 1a, Kościelna, Ks. Augustyna Czarnowskiego, Łąkowa, Mickiewicza, Polna, Słowackiego, Szkolna, Wicka Rogali, Władysława Reymonta 1 691 2 2
0.0000060000Nr 6 Sołectwo Brusy-Jaglie Sołectwo Brusy-Wybudowanie Sołectwo Czarniż (Czarniż, Leśnictwo Giełdon) Sołectwo Żabno 1 703 2 2
0.0000070000Nr 7 Sołectwo Czapiewice (Czapiewice, Czapiewice-Wybudowanie) Sołectwo Czarnowo Sołectwo Gacnik Sołectwo Małe Gliśno (Małe Gliśno, Dąbrówka) 1 660 2 2
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Główczewice Sołectwo Leśno (Leśno, Leśno-Wybudowanie, Kaszuba, Kaszuba Wybudowanie, Wysoka Zaborska) 1 1 053 2 2
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Przymuszewo (Przymuszewo, Kruszyn, Lendy, Parzyn, Peplin, Windorp) Sołectwo Rolbik (Rolbik, Laska, Warszyn, Widno, Widno Wybudowanie) Sołectwo Skoszewo 1 427 2 2
0.0000100000Nr 10 Sołectwo Lubnia (Lubnia, Lubnia-Wybudowanie, Blewiec, Lubnia Popówka) Sołectwo Orlik (Orlik, Lamk) 1 987 2 2
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Zalesie (Zalesie, Zalesie-Wybudowanie) 1 476 2 2
0.0000120000Nr 12 Sołectwo Kosobudy (Kosobudy, Kosobudy-Wybudowanie) Sołectwo Kinice Sołectwo Huta (Huta, Broda, Chłopowy, Rudziny) 1 929 3 3
0.0000130000Nr 13 Sołectwo Męcikał (Męcikał, Czernica, Dębowa Góra, Giełdon, Męcikał-Struga, Okręglik, Parowa, Pokrzywno, Spierwia, Turowiec) 1 591 2 2
0.0000140000Nr 14 Sołectwo Małe Chełmy (Małe Chełmy, Małe Chełmy-Wybudowanie, Antoniewo, Antoniewo Wybudowanie) Sołectwo Wielkie Chełmy (Wielkie Chełmy, Wielkie Chełmy-Wyb. , Asmus, Krównia, Młynek) 1 549 2 2
0.0000150000Nr 15 Sołectwo Czyczkowy (Czyczkowy, Czyczkowy-Wybudowanie) 1 653 2 2
Podsumowanie 15 10 822 32 32

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA REGIONU KWW AKTYWNI DLA REGIONU 1 1 1 1 1 1 6
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU KWW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW-REALNA ZMIANA KWW-REALNA ZMIANA 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 OSSOWSKI Witold 44 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU Kosobudy-Wybudowanie

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 854 480 479 56.09% 0.05609
455 94.99% 0.09499
Tak
2 841 482 482 57.31% 0.05731
467 96.89% 0.09689
Tak
3 Bez głosowania Nie
4 771 479 479 62.13% 0.06213
455 94.99% 0.09499
Tak
5 691 379 379 54.85% 0.05485
366 96.57% 0.09657
Tak
6 706 368 368 52.12% 0.05212
358 97.28% 0.09728
Tak
7 660 400 400 60.61% 0.06061
390 97.50% 0.0975
Tak
8 1 054 619 616 58.44% 0.05844
607 98.54% 0.09854
Tak
9 428 254 254 59.35% 0.05935
253 99.61% 0.09961
Tak
10 987 548 548 55.52% 0.05552
547 99.82% 0.09982
Tak
11 476 248 248 52.10% 0.0521
243 97.98% 0.09798
Tak
12 929 559 557 59.96% 0.05996
542 97.31% 0.09731
Tak
13 591 330 330 55.84% 0.05584
316 95.76% 0.09576
Tak
14 549 297 298 54.28% 0.05428
289 96.98% 0.09698
Tak
15 653 367 367 56.20% 0.0562
354 96.46% 0.09646
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 099 10 19.48% 0.01948
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA REGIONU 1 025 6 18.17% 0.01817
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU 3 300 14 58.49% 0.05849
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW-REALNA ZMIANA 218 1 3.86% 0.00386

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
4 KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA 1 099 10 1 19.48% 0.01948
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNI DLA REGIONU 1 025 6 2 18.17% 0.01817
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DLA MIASTA, GMINY I POWIATU 3 300 14 11 58.49% 0.05849
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW-REALNA ZMIANA 218 1 1 3.86% 0.00386

Rada Miejska w Brusach - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 4 4 MIENTKI Stanisław Konstanty 104 22.86% 0.02286
Nie
1 16 16 CHYLEWSKI Olgierd Władysław 351 77.14% 0.07714
Tak
2 4 4 GOEBEL Marcin Wojciech 69 14.78% 0.01478
Nie
2 15 15 SKÓRCZEWSKI Marek Adam 193 41.33% 0.04133
Nie
2 16 16 WIECKI Andrzej Antoni 205 43.90% 0.0439
Tak
3 16 16 ZBLEWSKI Marek Bez głosowania Tak
4 4 4 MICHNOWSKI Bartosz 55 12.09% 0.01209
Nie
4 16 16 LUBIŃSKI Grzegorz 182 40.00% 0.04
Nie
4 17 17 RUTOWSKI Dariusz Adam 218 47.91% 0.04791
Tak
5 15 15 ZBLEWSKI Henryk 179 48.91% 0.04891
Nie
5 16 16 KULESZA Andrzej 187 51.09% 0.05109
Tak
6 4 4 SZCZEPAŃSKI Zbigniew Stanisław 137 38.27% 0.03827
Nie
6 16 16 JASZEWSKI Witold Piotr 221 61.73% 0.06173
Tak
7 15 15 CYSEWSKI Marcin Ireneusz 221 56.67% 0.05667
Tak
7 16 16 RUDNIK Janusz 169 43.33% 0.04333
Nie
8 4 4 HAMERNIK Henryk 161 26.52% 0.02652
Nie
8 16 16 DORSZYŃSKI Tomasz 446 73.48% 0.07348
Tak
9 15 15 BORZYSZKOWSKA Alicja Weronika 91 35.97% 0.03597
Nie
9 16 16 ŁĄCKI Zbigniew Józef 162 64.03% 0.06403
Tak
10 15 15 SZCZEPAŃSKI Michał 276 50.46% 0.05046
Tak
10 16 16 SKWIERAWSKI Leszek Szymon 271 49.54% 0.04954
Nie
11 4 4 LASKA Michał 121 49.79% 0.04979
Nie
11 16 16 WARNKE Emilia Maria 122 50.21% 0.05021
Tak
12 4 4 FIFIELSKI Sławomir Józef 92 16.97% 0.01697
Nie
12 15 15 BŁAWAT-PESTKA Magdalena Maria 65 11.99% 0.01199
Nie
12 16 16 KIN Michał 385 71.03% 0.07103
Tak
13 4 4 DANIŁKO Marek Eugeniusz 211 66.77% 0.06677
Tak
13 16 16 BRESKA Teresa 105 33.23% 0.03323
Nie
14 4 4 OSSOWSKI Wojciech 60 20.76% 0.02076
Nie
14 16 16 LESZCZYŃSKA Marzena Barbara 229 79.24% 0.07924
Tak
15 4 4 DROBINSKI Kazimierz Paweł 89 25.14% 0.02514
Nie
15 16 16 NIEBRZYDOWSKA Bernadeta Danuta 265 74.86% 0.07486
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Głosy za % głosów za Głosy przeciw Wybrany
1 OSSOWSKI Witold 44 wyższe Kosobudy-Wybudowanie, 4879 80.39% 1190 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego, ul. Dworcowa 18 Brusy stały 854 480 480 56.21% 0.05621
471 98.13%
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały 841 482 482 57.31% 0.05731
479 99.38%
3 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały 648 385 385 59.41% 0.05941
377 97.92%
4 Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Gdańska 1B Brusy stały 771 479 479 62.13% 0.06213
472 98.54%
5 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Ogrodowa 2 Brusy stały 691 379 379 54.85% 0.05485
369 97.36%
6 Urząd Miejski, ul. Na Zaborach 1 Brusy stały 1 366 768 768 56.22% 0.05622
755 98.31%
7 Szkoła Podstawowa im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 15 Leśno stały 1 482 873 872 58.84% 0.05884
852 97.71%
8 Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", ul. Szkolna 13 Lubnia stały 987 548 547 55.42% 0.05542
534 97.62%
9 Szkoła Podstawowa, Gdańska 26 Zalesie stały 476 248 247 51.89% 0.05189
242 97.98%
10 Szkoła Podstawowaim. im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia, ul. Szkolna 20 Kosobudy stały 929 559 558 60.06% 0.06006
550 98.57%
11 Szkoła Podstawowa, Szkolna 7 Męcikał stały 591 330 330 55.84% 0.05584
321 97.27%
12 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego, 35 Wielkie Chełmy stały 549 297 297 54.10% 0.0541
287 96.63%
13 Szkoła Podstawowa im. bł. Ks. Józefa Jankowskiego, Główna 46 Czyczkowy stały 653 367 367 56.20% 0.0562
360 98.09%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 14 420 10 822 13 1