Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 44 705
Wyborców 37 091
Obwodów 48
  • Wybory do Rady Powiatu Gostynińskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto gostyninMiasto Gostynin 15 15 15 55 55
gmina gostyninGmina Gostynin 13 15 15 51 51
gmina pacynaGmina Pacyna 5 15 15 29 29
miasto i gmina sannikiMiasto I Gmina Sanniki 11 15 15 49 49
gmina szczawin koszcielnyGmina Szczawin Kościelny 4 15 15 35 35

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Gen. Józefa Bema 23 Gostynin stały Tak Bierzewicka, Brzozowa, Ignacego Krasickiego, Łąkowa, Płocka, Przemysłowa, Sportowa, Ziejkowa, Zielona
2 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Gen. Józefa Bema 23 Gostynin stały Tak Aleja Księdza Jerzego Popiełuszki, Gen. Józefa Bema, Jana Pawła II
3 Dom Nauczyciela, ul. Wojska Polskiego 10 Gostynin stały Nie Adama Mickiewicza, Gliniana, Juliusza Słowackiego, Krótka, Mazowiecka, Nowa, Słoneczna, Spacerowa, Spokojna, Wiosenna
4 Przedszkole Nr 4, ul. Armii Krajowej 7 Gostynin stały Tak Andrzeja Czapskiego, Andrzeja Małkowskiego, Gen. Marii Wittek, Honorowych Dawców Krwi, Hubalczyków, Kolejowa, Kraśnica, Ks. Józefa Gerwatowskiego
5 Szkoła Podstawowa Nr 3, ul. Wojska Polskiego 23 Gostynin stały Nie Floriańska, kard. Stefana Wyszyńskiego, Solidarności, Wacława Kujawy, Wojska Polskiego (do numeru 30)
6 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Józefa Ozdowskiego 2 Gostynin stały Tak Armii Krajowej, Jana Kilińskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Józefa Ozdowskiego, Langenfeld, Mikołaja Reja, Spółdzielcza, Zofii Nałkowskiej
7 Zespół Szkół, ul. Kowalska 5 Gostynin stały Nie Kościuszkowców, Kowalska, Krośniewicka, Karola Mikulskiego, Michała Jarmolińskiego, Morenowa, Ostatnia, Stanisława Biernackiego, Stanisława Makulińskiego, Stanisława Treli, Szkolna, Targowa, Zazamcze
8 Urząd Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22 Gostynin stały Tak Aleja Stanisława Mikołajczyka, Browarna, Dybanka, Górna, Kościelna, Kwiatowa, Parkowa, Rynek, Stodólna, Termalna, Zamkowa, Ziemowita, Żabia
9 Liceum Ogólnokształcące, ul. 3 Maja 15 Gostynin stały Nie 3 Maja, Ogrodowa, Tadeusza Kościuszki
10 Przedszkole Nr 2, ul. Wojska Polskiego 54 Gostynin stały Tak Legionów Polskich, Romana Dmowskiego, Wojska Polskiego (od numeru 31)
11 Hala Sportowa MOSiR, ul. Kutnowska 7a Gostynin stały Tak Gościnna, Sąsiedzka, Wspólna, Zakładowa
12 Hala Sportowa MOSiR, ul. Kutnowska 7a Gostynin stały Tak Cypriana Kamila Norwida, Działkowa, Fryderyka Chopina, Henryka Sienkiewicza, Jana Marcinkowskiego, Jasna, Kolonia, Kutnowska, Mikołaja Kopernika, Polna, Polskiego Czerwonego Krzyża, Sosnowa, Stanisława Moniuszki, Świerkowa, Władysława Broniewskiego, Wrzosowa, Zacisze
13 Miejskie Centrum Kultury, ul. 18 Stycznia 2 Gostynin stały Nie 18 Stycznia, Akacjowa, Bolesława Prusa, Eugeniusza Wilczkowskiego, Jana Kochanowskiego, Jaśminowa, Kasztanowa, Kazimierza Jagiellończyka, Klonowa, Krzysztofa Szydłowieckiego, Leśna, Lipowa, Marii Konopnickiej, Ppłk. Zygmunta Kostkiewicza, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Fabiszewskiego, Mieczysława Święcickiego, Osada Drzewce, Piaskowa, Stefana Żeromskiego, Wesoła, Witolda Sadownika, Wierzbowa, Zalesie, Żytnia
14 Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego, Zalesie 1 Gostynin szpital Nie Wojewódzki Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. prof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie-obwód odrębny
15 Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Czarnowie Filia w Gostyninie, ul. 3 Maja 47 Gostynin dom pomocy społecznej Nie Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Czarnowie Filia w Gostyninie-obwód odrębny
1 Szkoła Podstawowa w Sierakówku, 1 Sierakówek stały Tak Sołectwa: Leśniewice-Lisica, Sieraków, Sierakówek-Kleniew, Marianów Sierakowski
2 Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, 35 Zwoleń stały Tak Sołectwa: Bielawy, Gaśno, Jaworek, Łokietnica, Mysłownia Nowa, Zwoleń
3 Szkoła Podstawowa w Lucieniu, 50 Lucień stały Nie Sołectwa: Helenów, Lucień, Kazimierzów, Klusek, Miałkówek-Budy Lucieńskie, Choinek
4 Remiza OSP w Skrzanach, 27 Skrzany stały Nie Sołectwa: Anielin, Feliksów, Halinów, Kiełpieniec-Mniszek-Skoki, Nowa Wieś, Skrzany, Stanisławów Skrzański
5 Szkoła Podstawowa w Emilianowie, 38 Stefanów stały Tak Sołectwa: Bierzewice, Legarda, Podgórze, Bolesławów, Emilianów, Rogożewek, Stefanów
6 Szkoła Podstawowa w Białotarsku, 34 Białotarsk stały Nie Sołectwa: Białotarsk, Gulewo, Józefków, Rębów, Huta Nowa-Aleksandrynów-Zuzinów, Dąbrówka, Górki Drugie, Marianka-Górki Pierwsze
7 Szkoła Podstawowa w Teodorowie, 47 Krzywie stały Tak Sołectwa: Budy Kozickie, Krzywie, Nagodów-Rumunki
8 Szkoła Podstawowa w Solcu, 6 Solec stały Tak Sołectwa: Baby Dolne-Rybne, Baby Górne-Zieleniec, Solec-Wrząca
9 Remiza OSP w Kozicach, 5b Kozice stały Nie Sołectwa: Kozice-Polesie, Sałki-Lipa-Ruszków, Strzałki-Osada
10 Szkoła Podstawowa w Sokołowie, 10 Sokołów stały Tak Sołectwa: Jastrzębia, Osiny, Sokołów, Belno-Pomarzanki, Niecki, Zaborów Nowy-Huta Zaborowska, Zaborów Stary-Stanisławów
11 Remiza OSP w Gorzewie, 44a Gorzewo stały Nie Sołectwa: Białe-Antoninów, Gorzewo-Marianów
12 Szpital ARION Med sp. z o. o. Zespół Opieki Zdrowotnej, Kruk 5 Gorzewo szpital Nie Szpital ARION Med sp. z o. o. Zespół Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Gorzewie
13 Dom Pomocy Społecznej w Rogożewku, 32A Rogożewek dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Rogożewku
1 Urząd Gminy w Pacynie, ul. Wyzwolenia 7 Pacyna stały Nie Czarnów, Kamionka, Kąty, Model, Pacyna, Przylaski
2 Szkoła Podstawowa w Pacynie, ul. Kopycińskiego 5 Pacyna stały Tak Janówek, Łuszczanów Drugi, Łuszczanówek, Radycza, Robertów, Rezlerka, Rybie, Sejkowice, Słomków
3 Świetlica Wiejska w Podczachach, 16 Podczachy stały Tak Anatolin, Czesławów, Luszyn, Podczachy, Romanów, Remki, Wola Pacyńska
4 Przedszkole Samorządowe w Skrzeszewach, 21 Skrzeszewy stały Nie Podatkówek, Rakowiec, Raków, Skrzeszewy
5 Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dorosłych w Skrzeszewach, 26 Skrzeszewy dom pomocy społecznej Nie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dorosłych w Skrzeszewach
1 Była Szkoła Podstawowa w Brzezi, 39A Brzezia stały Tak Granice administracyjne sołectw: Brzezia, Lasek
2 Remiza OSP Sielce, 27A Sielce stały Nie Granice administracyjne sołectw: Brzeziny, Sielce.
3 Szkoła Podstawowa w Osmolinie, Sannicka 4 Osmolin stały Nie Granice administracyjne sołectw: Działy, Lubików, Staropol. Granice administracyjne sołectwa Osmolin, ulice: ul. Luszyńska, ul. Kiernozka, ul. Kościelna, ul. Rynek, ul. Sannicka, ul. Wiatraczna.
4 Remiza OSP Sanniki, Warszawska 119 Sanniki stały Nie Granice administracyjne sołectw: Osmólsk Górny, Szkarada. Miasto Sanniki, wszystkie numery domów położonych przy: ul. Krótka, ul. Lotników, ul. Łowicka, ul. Polna, ul. Topolowa, ul. Warszawska numery nieparzyste od 121 do 191, ul. Wiejska, ul. Żychlińska.
5 Siedziba Instytucji Gminnych, Wólczyńska 75 Sanniki stały Tak Miasto Sanniki, wszystkie numery domów położonych przy: ul. Bankowa, ul. Bohaterów Ludowych, ul. Firmowa, ul. Jaśminowa, ul. Poprzeczna, ul. Północna, ul. Skrajna, ul. Warszawska-wszystkie numery parzyste oraz numery nieparzyste od 1 do 119, ul. Wincentego Witosa, ul. Wschodnia, ul. Zachodnia, ul. Żabia, ul. Żytnia.
6 Siedziba Instytucji Gminnych, Wólczyńska 75 Sanniki stały Tak Miasto Sanniki, wszystkie numery domów położonych przy: ul. Fryderyka Chopina, ul. Fabryczna, ul. Parkowa, ul. Tkacka, ul. Młynarska, ul. Wólczyńska.
7 Remiza OSP w Wólce, 5A Wólka Wysoka stały Nie Granice administracyjne sołectw: Wólka (miejscowości: Wólka Niska, Wólka Wysoka) , Mocarzewo
8 Szkoła Podstawowa w Sannikach, Warszawska 183 Sanniki stały Nie Granice administracyjne sołectw: Aleksandrów, Krubin, Czyżew.
9 Remiza OSP w Lwówku, 48 Lwówek stały Tak Granice administracyjne sołectwa: Lwówek
10 Była Szkoła Podstawowa w Barciku, 47 Nowy Barcik stały Tak Granice administracyjne sołectw: Nowy Barcik , Stary Barcik.
11 DPS Sanniki, Wólczyńska 10 Sanniki dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej w Sannikach, ul. Wólczyńska 10
1 Szkoła Podstawowa w Szczawinie Kościelnym, Jana Pawła II 1 Szczawin Kościelny stały Nie Szczawin Kościelny, Przychód, Sewerynów, Szczawinek, Szczawin Borowy Wieś, Budy Kaleńskie, Kaleń, Misiadla, Mościska
2 Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Szczawinie Kościelnym, Spółdzielcza 4 Szczawin Kościelny stały Tak Helenów I, Helenów II, Jesionka, Smolenta, Annopol, Gorzewo Kolonia, Kunki, Andrzejów, Reszki, Staw, Szczawin Borowy Kolonia, Waliszew
3 Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Suserzu, 48 Suserz stały Tak Adamów, Chorążek, Gołas, Łuszczanów, Helenów Słupski, Janki, Słup, Budki Suserskie, Stefanów, Suserz, Dobrów, Holendry, Kamieniec, Teodorów
4 Szkoła Podstawowa w Trębkach, 1 Trębki stały Nie Helenów Trębski, Trębki, Witoldów, Swoboda, Wola Parcel, Wola Trębska, Kaźmierków, Mellerów, Pieryszew, Białka, Józefków, Krzymów, Lubieniek, Modrzew, Osowia, Tuliska

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Miasto Gostynin 7 15 046 4 35
0.0000020000Nr 2 Gmina Gostynin, Gmina Szczawin Kościelny 6 14 029 4 31
0.0000030000Nr 3 Gmina Pacyna, Gmina Sanniki 4 8 016 3 14
Podsumowanie 17 37 091 11 80

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE KOMITET WYBORCZY PSL 9 7 5 21
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 8 4 20
15 KOMITET WYBORCZY SIEMOWIT IV KW SIEMOWIT IV 9 8 5 22
16 KOMITET WYBORCZY INICJATYWA DLA GOSTYNINA KW INICJATYWA DLA GOSTYNINA 9 8 17

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 15 033 8 498 8 477 56.39% 0.05639
8 004 94.42% 0.09442
Tak
2 13 983 8 124 8 120 58.07% 0.05807
7 510 92.49% 0.09249
Tak
3 8 028 5 025 5 024 62.58% 0.06258
4 742 94.39% 0.09439
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 954 21 34.33% 0.03433
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 078 20 34.94% 0.03494
15 KOMITET WYBORCZY SIEMOWIT IV 2 869 22 14.16% 0.01416
16 KOMITET WYBORCZY INICJATYWA DLA GOSTYNINA 3 355 17 16.56% 0.01656

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
2 KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 6 954 21 6 34.33% 0.03433
Tak
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 078 20 7 34.94% 0.03494
Tak
15 KOMITET WYBORCZY SIEMOWIT IV 2 869 22 1 14.16% 0.01416
Tak
16 KOMITET WYBORCZY INICJATYWA DLA GOSTYNINA 3 355 17 3 16.56% 0.01656
Tak

Rada Powiatu Gostynińskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 2 1 OSOWICZ - SZEWCZYK Katarzyna 707 8.83% 0.00883
Tak
1 2 2 KIEŁBASA Paweł Maciej 368 4.60% 0.0046
Tak
1 2 3 ZAREMBA Arkadiusz Piotr 307 3.84% 0.00384
Nie
1 2 4 SZLEZYNGER Jolanta Józefa 178 2.22% 0.00222
Nie
1 2 5 KACZMAREK Mirosław Bogdan 77 0.96% 0.00096
Nie
1 2 6 ŻYDOWO Agnieszka Dominika 106 1.32% 0.00132
Nie
1 2 7 KOZŁOWSKI Jerzy 99 1.24% 0.00124
Nie
1 2 8 ZIMNA Oliwia Jadwiga 57 0.71% 0.00071
Nie
1 2 9 GIZIŃSKI Rafał 249 3.11% 0.00311
Nie
1 10 1 PAGÓREK Marian Adam 903 11.28% 0.01128
Tak
1 10 2 WALOCH Adam Dominik 498 6.22% 0.00622
Tak
1 10 3 LEŚNIEWSKA Katarzyna Julia 436 5.45% 0.00545
Tak
1 10 4 MIKOŁAJCZYK Marek 250 3.12% 0.00312
Nie
1 10 5 LEWANDOWICZ Elżbieta Zofia 126 1.57% 0.00157
Nie
1 10 6 PAWŁOWSKA Anna 148 1.85% 0.00185
Nie
1 10 7 BAZELA Bartosz Michał 302 3.77% 0.00377
Nie
1 10 8 PAWLAK Anna 90 1.12% 0.00112
Nie
1 15 1 KUJAWSKI Andrzej Edward 224 2.80% 0.0028
Nie
1 15 2 AUGUSTYNIAK Ewa Elżbieta 78 0.97% 0.00097
Nie
1 15 3 RĘDZIKOWSKI Karol 161 2.01% 0.00201
Nie
1 15 4 JANCZEWSKA - ROWIŃSKA Agnieszka 14 0.17% 0.00017
Nie
1 15 5 KUBICKI Krzysztof Jakub 58 0.72% 0.00072
Nie
1 15 6 PRUSZYŃSKA Agnieszka 46 0.57% 0.00057
Nie
1 15 7 OWSIK Aldona 42 0.52% 0.00052
Nie
1 15 8 JANECKA Teresa 113 1.41% 0.00141
Nie
1 15 9 JANKOWSKI Piotr Ignacy 52 0.65% 0.00065
Nie
1 16 1 AUGUSTYNIAK Roman 354 4.42% 0.00442
Tak
1 16 2 BARTOSIAK Michał Tomasz 811 10.13% 0.01013
Tak
1 16 3 MIKULSKA Edyta Agnieszka 188 2.35% 0.00235
Nie
1 16 4 MARKUS Iwona 289 3.61% 0.00361
Nie
1 16 5 JĘDRZEJEWSKI Arkadiusz Robert 129 1.61% 0.00161
Nie
1 16 6 BANACH Joanna 92 1.15% 0.00115
Nie
1 16 7 SZULWACH Artur 160 2.00% 0.002
Nie
1 16 8 LEWANDOWSKA Alicja Bogumiła 57 0.71% 0.00071
Nie
1 16 9 CHORĄŻEK Zbigniew 190 2.37% 0.00237
Nie
2 2 1 BORUSZEWSKI Arkadiusz 638 8.50% 0.0085
Tak
2 2 2 LEWANDOWSKI Tomasz Bronisław 588 7.83% 0.00783
Nie
2 2 3 WYPYCH Anna 598 7.96% 0.00796
Tak
2 2 4 DAN Ilona Maria 519 6.91% 0.00691
Nie
2 2 5 DUBIELAK Ewa 85 1.13% 0.00113
Nie
2 2 6 GORCZYCA Ewa 92 1.23% 0.00123
Nie
2 2 7 RACKI Wojciech Eugeniusz 103 1.37% 0.00137
Nie
2 10 1 PILICHOWICZ Paweł 1 104 14.70% 0.0147
Tak
2 10 2 PORWOLIK Mirosław Stanisław 245 3.26% 0.00326
Nie
2 10 3 PAWLAK Teresa 417 5.55% 0.00555
Tak
2 10 4 WĘGLEWSKI Jerzy 377 5.02% 0.00502
Nie
2 10 5 KOWALCZYK Ryszard Roman 89 1.19% 0.00119
Nie
2 10 6 GOZDOWSKA Agnieszka Maria 202 2.69% 0.00269
Nie
2 10 7 JÓZWIK Urszula 133 1.77% 0.00177
Nie
2 10 8 KRZEWICKI Andrzej Krzysztof 390 5.19% 0.00519
Tak
2 15 1 KOZŁOWSKA Marzenna 398 5.30% 0.0053
Nie
2 15 2 MOSAKOWSKI Tadeusz Antoni 56 0.75% 0.00075
Nie
2 15 3 WYRWA Halina Janina 83 1.11% 0.00111
Nie
2 15 4 DAN Zdzisław 46 0.61% 0.00061
Nie
2 15 5 CIESIELSKI Paweł Tadeusz 89 1.19% 0.00119
Nie
2 15 6 KORGA Justyna 117 1.56% 0.00156
Nie
2 15 7 KOSMOWSKI Emil Stanisław 33 0.44% 0.00044
Nie
2 15 8 TOMASZEWSKA Edyta Sylwia 23 0.31% 0.00031
Nie
2 16 1 MAJCHRZAK Kazimierz 305 4.06% 0.00406
Tak
2 16 2 AUGUSTYNIAK Magdalena 91 1.21% 0.00121
Nie
2 16 3 DOŁĘGA Magdalena 120 1.60% 0.0016
Nie
2 16 4 STAŃCZAK Marlena 78 1.04% 0.00104
Nie
2 16 5 GÓRSKI Sylwester 75 1.00% 0.001
Nie
2 16 6 KOZŁOWSKI Karol 232 3.09% 0.00309
Nie
2 16 7 MICHALAK Jerzy 87 1.16% 0.00116
Nie
2 16 8 PODLEŚNY Karol 97 1.29% 0.00129
Nie
3 2 1 WRÓBLEWSKA Maria Bożena 1 007 21.24% 0.02124
Tak
3 2 2 WOJTALEWICZ Wiesław 530 11.18% 0.01118
Tak
3 2 3 TARKA Radosław 345 7.28% 0.00728
Nie
3 2 4 JANIAK - BUGAJ Alina Janina 214 4.51% 0.00451
Nie
3 2 5 ROBAK Rafał 87 1.83% 0.00183
Nie
3 10 1 MILCZARSKI Wiesław 609 12.84% 0.01284
Tak
3 10 2 KRAŚKIEWICZ Jakub Jan 260 5.48% 0.00548
Nie
3 10 3 ŚWIERCZYŃSKA Ewa 143 3.02% 0.00302
Nie
3 10 4 KRASKA Katarzyna 311 6.56% 0.00656
Nie
3 15 1 RUSSEK Teresa 630 13.29% 0.01329
Tak
3 15 2 DURMAJ Jadwiga 97 2.05% 0.00205
Nie
3 15 3 MAJEWSKI Piotr Dariusz 50 1.05% 0.00105
Nie
3 15 4 WRÓBLEWSKI Wiesław 83 1.75% 0.00175
Nie
3 15 5 SZEWCZYK Marcin 376 7.93% 0.00793
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Gostyniński - ogółem 6 92 78 44 705 37 091 48 3 2
Gminy ogółem 5 75 75 44 705 37 091 48 3 2
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 44 705 37 091 48 3 2 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 11 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 11 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 80 37 46% 43 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 219 91 42% 128 58%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 7 3 43% 4 57%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 8 3 38% 5 63%
Ogółem 299 128 43% 171 57%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 48 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 46 50
Średnia wieku kandydatów na wójta 52 46 57
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 46 36 52
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 17 7 41% 10 59%
30-39 63 30 48% 33 52%
40-59 150 69 46% 81 54%
60+ 69 22 32% 47 68%
Ogółem 299 128 43% 171 57%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 1 100% 0 0%
30-39 2 1 50% 1 50%
40-59 9 4 44% 5 56%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 15 6 40% 9 60%