Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 111 685
Wyborców 90 530
Obwodów 72
  • Wybory do Rady Powiatu w Bełchatowie
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto belzchatozwMiasto Bełchatów 28 4 23 33 243
gmina belzchatozwGmina Bełchatów 8 15 15 67 67
gmina druzzzbiceGmina Drużbice 6 15 15 35 35
gmina kleszczozwGmina Kleszczów 5 15 15 72 72
gmina klukiGmina Kluki 3 15 15 44 44
gmina rusiecGmina Rusiec 5 15 15 40 40
gmina szczercozwGmina Szczerców 7 15 15 53 53
gmina zelozwGmina Zelów 10 15 15 79 79

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 część Miasta Bełchatowa obejmująca ULICE: Akacjowa, Al. Włókniarzy, Aliny, Batorego, Bolesława Gotwalda, Braci Śniadeckich, Bronisława Malinowskiego, Cegielniana od ul. Czaplinieckiej do ul. Pabianickiej, Chopina, Cmentarna, Czapliniecka, Czeremchowa, Czereśniowa, Dębowa, dr Włodzimierza Rodziewicza, Dzika, Edwardów, Emilii Plater, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Feliksa Stamma, Gen. Józefa Bema, Gen. Władysława Sikorskiego, Gliniana, Grabowa, Grażyny, Haliny Konopackiej, Heleny Marusarzówny, Henryka Łasaka, Jagodowa, Janusza Kusocińskiego, Janusza Sidły, Jarzębinowa, Jaworowa, Jerzego Kukuczki, Jesionowa, Juranda, K. Michałowskiego, Kaczkowskiego, Kalinowa, Kazimierza Pułaskiego, Kątna, Ketlinga, Klonowa, Kmicica, Kopernika, Kossaka, Kręta, Leszczynowa, Leśna, Lipowa, Łagodna, Łączna, Łąkowa, M. Curie-Skłodowskiej, Malinowa, Matejki, Męczenników Katyńskich, Mickiewicza, Miodowa, Mokra, Moniuszki, Myśliwska, Niecała, Olchowa, Piaskowa, Płk. Ryszarda Kuklińskiego, Pod Ługami, Podgórze, Poziomkowa, Przejazd, R. Weigla, Sarnia, Sercańska, Skrzetuskiego, Spokojna, Stanisława Królaka, Tadeusza Ślusarskiego, Topolowa, Transportowa, Ustronie, T. Kotarbińskiego, Wandy Malczewskiej, Wandy Rutkiewicz, Wojska Polskiego od ronda im. Gen. Władysława Andersa do nasypu kolejowego, Wołodyjowskiego, Wrzosowa, Wyspiańskiego, Zacisze, Zagłoby, Zajęcza, Zakątek, Os. DOLNOŚLĄSKIE: 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 222, 223, 224, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331, 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 339, 340, 341, Os. CZAPLINIECKIE, Os. ŁĄKOWA. ULICE: Adama Asnyka, Al. Jana Pawła II, Al. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Arkadiusza Gołasia, Bolesława Chrobrego, Bolesława Leśmiana, Bolesława Prusa, Broniewskiego, Bronisława Czecha, Cypriana Kamila Norwida, Edwarda Jancarza, Energetyków, Graniczna, Hubala, Huberta Wagnera, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Brzechwy, Janusza Korczaka, Joachima Halupczoka, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Kaczeńcowa, Kazimierza Deyny, Kazimierza Górskiego, Kletnia, Konwaliowa, Królowej Jadwigi, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leopolda Staffa, Liliowa, Ludwikowska, Piastowska, Pod Górami, Różana, Spacerowa, Stefana Żeromskiego, Wesoła, Witolda Gombrowicza, Władysława Grabskiego, Władysława Jagiełły, Władysława Komara, Władysława Łokietka, Władysława Stanisława Reymonta, Zalesie, Zamoście od torów kolejowych do granic miasta, Zawilcowa, Os. DOLNOŚLĄSKIE: 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 225, 226, 227, 228, 229, 301, 302, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318. 6 22 354 6 46
0.0000020000Nr 2 część Miasta Bełchatowa obejmująca ULICE: 11 Listopada, Adolfa Jana Morawskiego, Agatowa, Al. A. M. Ampere'a, Antracytowa, Armii Krajowej, Berylowa, Brylantowa, Brzozowa, Bugaj. Bursztynowa, Cicha, Ciepłownicza, Częstochowska, Daleka, Diamentowa, Dolomitowa, Górnicza, Granitowa, Jana Kiepury, Janusza Groszkowskiego, Jasna, Józefa Chełmońskiego, Józefa Kraszewskiego, Jurajska, Kalcytowa, Karbońska, Kazimierza Kopeckiego, Kazimierza Szpotańskiego, Kolejowa, Kredowa, Krzemowa, Ks. Teodora Kwarto, Kwarcowa. Lucjana Nehrebeckiego, Mieczysława Pożaryskiego, Miedziana, Milenijna, Mioceńska, Morenowa, Mostowa, Nefrytowa, Obrońców Gór Borowskich, Ogrodowa, Okrzei, Opalowa, Perłowa, Piotrkowska, Platynowa, Polarna, Południowa, Powstańców 1863r. , Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Promienna, Przemysłowa, Radomszczańska, Rubinowa, Rynek Grocholski, Skaleniowa, Smugowa, Solna, Srebrna, Stanisława Fryzego, Stanisława Szpora, Szafirowa, Szkolna, Szmaragdowa, Św. Barbary, Św. Faustyny Kowalskiej, Św. Maksymiliana Kolbe, Św. Kingi, Świętojańska, Świętokrzyska, Tęczowa, Tkacka, Topazowa, Turkusowa, Tylna, Uskok, Walerego Goetla, Węglowa, Wichrowa, Witolda Budryka, Wojciecha Korfantego, Wojska Polskiego od nasypu kolejowego do Al. A. M. Ampere'a, Zamoście od Al. A. M Ampere'a do torów kolejowych, Zdzieszulicka, Złota, Os. OKRZEI, OS SŁONECZNE. ULICE: 1 Maja, Bawełniana, Boczna, Cegielniana od ul. Pabianickiej do ul. Józefa Piłsudskiego, Chabrowa, Chełmińska, Danuty Siedzikówny "INKI", Dąbrowskiego, Dolna, Fabryczna, Gen. Grota Roweckiego, Gen. Janusza Głuchowskiego, Gen. Czyżewskiego, Górna, Grzybowa, Harcerska, Iglasta, Janiny Frątczak, Jesienna, Jęczmienna, Józefa Piłsudskiego, Jutrzenki, Kaliska, Kasztanowa, Kaszubska, Kazimierza Jasińskiego, Kempfinówka, Konrada Leśniewskiego "Orlika", Kościuszki, Krótka, Ks. Ignacego Skorupki, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Piotra Skargi, Kujawska, Kurpiowska, Kwiatowa, Lazurowa, Lecha i Marii Kaczyńskich, Letnia, Lniana, Łęczycka, Łowicka, Łódzka, Małopolska, Mazowiecka, Mazurska, Mielczarskiego, Modra, Nadrzeczna, Nowa, Olsztyńska, Orzechowa, Owocowa, Pabianicka, Plac Narutowicza, Plac Wolności, Podlaska, Podleśna, Podmiejska, Pogodna, Pojezierska, Polna, Pomorska, Poranna, Północna, Przedwiośnie, Pszeniczna, Rodziny Hellwigów, Rolna, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Rzemieślnicza, Sadowa, Sienkiewicza, Sieradzka, Siewna, Słoneczna, Sportowa, Stanisława Staszica, Św. Alberta Chmielowskiego, Św. Stanisława Biskupa, Targowa, Warmińska, Warszawska, Wielkopolska, Wincentego Witosa, Wiosenna, Wiśniowa, Wodna, Wschodnia, Wspólna, Zbożowa, Zielona, Zimowa, Żabia, Żniwna. Żuławska, Żytnia, Os. 1 MAJA, Os. 1000 - LECIA, Os. BUDOWLANYCH, Os. MARII KONOPNICKIEJ, Os. WOLNOŚĆ, Os. ŻOŁNIERZY POW. 6 23 804 5 40
0.0000030000Nr 3 Gmina Zelów 3 11 999 5 25
0.0000040000Nr 4 Gminy : Bełchatów, Drużbice 3 13 448 5 23
0.0000050000Nr 5 Gminy : Szczerców, Rusiec, Kluki, Kleszczów 5 18 925 5 35
Podsumowanie 23 90 530 26 169

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 8 8 5 5 7 33
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS KWW PLUS 8 8 5 5 7 33
15 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA KW STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA 8 8 5 5 7 33
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM KWW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM 8 8 5 5 7 33
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU KWW WSPÓLNIE DLA POWIATU 8 8 5 3 7 31
18 KOMITET WYBORCZY KRAJOWE STOWARZYSZENIE POLSKI BLOK LUDOWY KW KRAJOWE STOWARZYSZENIE POLSKI BLOK LUDOWY 6 6

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 22 573 12 006 12 006 53.19% 0.05319
11 612 96.72% 0.09672
Tak
2 23 816 13 276 13 276 55.74% 0.05574
12 717 95.79% 0.09579
Tak
3 11 989 6 844 6 844 57.09% 0.05709
6 574 96.05% 0.09605
Tak
4 13 464 8 593 8 593 63.82% 0.06382
8 149 94.83% 0.09483
Tak
5 18 946 13 407 13 407 70.76% 0.07076
12 370 92.27% 0.09227
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 18 196 33 35.39% 0.03539
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS 9 428 33 18.33% 0.01833
15 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA 11 911 33 23.16% 0.02316
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM 4 507 33 8.76% 0.00876
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU 7 197 31 14.00% 0.014
18 KOMITET WYBORCZY KRAJOWE STOWARZYSZENIE POLSKI BLOK LUDOWY 183 6 0.36% 0.00036

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 18 196 33 11 35.39% 0.03539
Tak
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PLUS 9 428 33 3 18.33% 0.01833
Tak
15 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA ZIEMIA BEŁCHATOWSKA 11 911 33 6 23.16% 0.02316
Tak
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA RAZEM 4 507 33 0 8.76% 0.00876
Nie
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA POWIATU 7 197 31 3 14.00% 0.014
Tak
18 KOMITET WYBORCZY KRAJOWE STOWARZYSZENIE POLSKI BLOK LUDOWY 183 6 0 0.36% 0.00036
Nie

Rada Powiatu w Bełchatowie - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 WYCZACHOWSKI Waldemar 2 237 19.26% 0.01926
Tak
1 10 2 KUC Wiesława 294 2.53% 0.00253
Nie
1 10 3 KIERUZEL Henryk 264 2.27% 0.00227
Nie
1 10 4 DOBKOWSKA-SIDEK Dominika Aleksandra 276 2.38% 0.00238
Nie
1 10 5 CIEŚLAK Jarosław Krzysztof 156 1.34% 0.00134
Nie
1 10 6 KUŚMIEREK Emilia Lidia 303 2.61% 0.00261
Nie
1 10 7 ZROŚLAK Dariusz 115 0.99% 0.00099
Nie
1 10 8 SZUMIGAJ-GROCHOCKA Zofia 325 2.80% 0.0028
Tak
1 14 1 CHRZANOWSKI Marek 1 183 10.19% 0.01019
Tak
1 14 2 OLSZEWSKI Edward Michał 258 2.22% 0.00222
Nie
1 14 3 WATA Dariusz Norbert 539 4.64% 0.00464
Nie
1 14 4 WOJCIECHOWSKA Agata Katarzyna 148 1.27% 0.00127
Nie
1 14 5 KALINOWSKA Lilla Monika 115 0.99% 0.00099
Nie
1 14 6 NOWAKOWSKA-LUDWICZAK Anna Bogusława 54 0.47% 0.00047
Nie
1 14 7 NIEWIECZERZAŁ Jacek Krzysztof 116 1.00% 0.001
Nie
1 14 8 MORAWIEC Artur Jacek 174 1.50% 0.0015
Nie
1 15 1 PAWLIKOWSKA Jolanta 1 517 13.06% 0.01306
Tak
1 15 2 KOSĘDKA Michał Stanisław 261 2.25% 0.00225
Nie
1 15 3 ZBONIKOWSKA-GOŹDZIEWICZ Elżbieta 157 1.35% 0.00135
Nie
1 15 4 LANGE Genowefa 113 0.97% 0.00097
Nie
1 15 5 BOROWSKI Krzysztof Michał 126 1.09% 0.00109
Nie
1 15 6 MISZTELA Dominik 138 1.19% 0.00119
Nie
1 15 7 WALCZAK Damian Jerzy 75 0.65% 0.00065
Nie
1 15 8 SZYMAŃSKA Lidia Anna 478 4.12% 0.00412
Tak
1 16 1 MOKRZYŃSKI Stefan Zdzisław 108 0.93% 0.00093
Nie
1 16 2 MISZCZAK Lesław Andrzej 82 0.71% 0.00071
Nie
1 16 3 KURZAWSKA Edyta Agata 100 0.86% 0.00086
Nie
1 16 4 PRZYBYLSKI Mariusz Antoni 79 0.68% 0.00068
Nie
1 16 5 ZARZYCKA Kinga Gabriela 92 0.79% 0.00079
Nie
1 16 6 AUGUSTYNIAK Andrzej Bogdan 34 0.29% 0.00029
Nie
1 16 7 GAJDA Jadwiga 62 0.53% 0.00053
Nie
1 16 8 SREBRZYŃSKI Janusz Marian 29 0.25% 0.00025
Nie
1 17 1 KULA Włodzimierz Stanisław 731 6.30% 0.0063
Tak
1 17 2 RUPIETA Małgorzata Halina 230 1.98% 0.00198
Nie
1 17 3 NOWAK Jacek 100 0.86% 0.00086
Nie
1 17 4 RASZEWSKA Agata 110 0.95% 0.00095
Nie
1 17 5 BĄKOWICZ Kazimierz 108 0.93% 0.00093
Nie
1 17 6 STELMASZCZYK Anna Elżbieta 39 0.34% 0.00034
Nie
1 17 7 WERESZKA Jolanta Ewa 50 0.43% 0.00043
Nie
1 17 8 JEZNACH Andrzej 53 0.46% 0.00046
Nie
1 18 1 KIBITLEWSKI Marian Wojciech 72 0.62% 0.00062
Nie
1 18 2 PIETRUSZKA Małgorzata Maria 28 0.24% 0.00024
Nie
1 18 3 KUDŁA Edward Wincenty 18 0.16% 0.00016
Nie
1 18 4 GOSZTYŁA Agnieszka Izabela 11 0.09% 9.0E-5
Nie
1 18 5 GASZEWSKI Sławomir Tomasz 24 0.21% 0.00021
Nie
1 18 6 LORENC Monika Justyna 30 0.26% 0.00026
Nie
2 10 1 PĘDZIWIATR Dorota 2 139 16.82% 0.01682
Tak
2 10 2 RYBAK Krzysztof Julian 625 4.91% 0.00491
Tak
2 10 3 GAWRON Jadwiga Halina 249 1.96% 0.00196
Nie
2 10 4 PIEKARSKA Barbara Jadwiga 283 2.23% 0.00223
Nie
2 10 5 GRUSZCZYŃSKI Dariusz Józef 231 1.82% 0.00182
Nie
2 10 6 KŁOS Krzysztof Sebastian 280 2.20% 0.0022
Nie
2 10 7 BRYL Jarosław 157 1.23% 0.00123
Nie
2 10 8 HERUDZIŃSKI Radosław Antoni 572 4.50% 0.0045
Tak
2 14 1 JASIŃSKI Marek 938 7.38% 0.00738
Tak
2 14 2 SZCZĘSNA Anna Zofia 387 3.04% 0.00304
Nie
2 14 3 SZTAJNERT Leszek Władysław 364 2.86% 0.00286
Nie
2 14 4 KUBIK Małgorzata Agnieszka 258 2.03% 0.00203
Nie
2 14 5 WIĘCŁAWSKI Piotr Grzegorz 94 0.74% 0.00074
Nie
2 14 6 GUTKNECHT Mirosław 353 2.78% 0.00278
Nie
2 14 7 HERUDZIŃSKA Anna Marianna 77 0.61% 0.00061
Nie
2 14 8 RYDZ Wiktor 220 1.73% 0.00173
Nie
2 15 1 JEWGIEJUK Krzysztof 844 6.64% 0.00664
Tak
2 15 2 ORYMUS Karol 270 2.12% 0.00212
Nie
2 15 3 GRYCZKA Monika 490 3.85% 0.00385
Nie
2 15 4 KOCIŃSKI Dariusz Paweł 174 1.37% 0.00137
Nie
2 15 5 BOGACKA Maria Lucyna 113 0.89% 0.00089
Nie
2 15 6 GRABSKA Danuta 162 1.27% 0.00127
Nie
2 15 7 DOBRZAŃSKA Kamila Anna 112 0.88% 0.00088
Nie
2 15 8 FRĄCZKOWSKI Aleksander Kazimierz 131 1.03% 0.00103
Nie
2 16 1 BRÓZDA Jarosław Konrad 608 4.78% 0.00478
Nie
2 16 2 PAPROCKA Alicja Teresa 83 0.65% 0.00065
Nie
2 16 3 MARTELA Kazimierz 84 0.66% 0.00066
Nie
2 16 4 PŁOMIŃSKA Anna Elżbieta 95 0.75% 0.00075
Nie
2 16 5 CZERNISZ Robert Krzysztof 56 0.44% 0.00044
Nie
2 16 6 BARTŁOMIEJCZYK-NATURALNA Iga Milena 32 0.25% 0.00025
Nie
2 16 7 CHUPTYŚ Lidia Teresa 74 0.58% 0.00058
Nie
2 16 8 GOSŁAWSKA Ewa Elżbieta 54 0.42% 0.00042
Nie
2 17 1 ZATORSKI Jacek Andrzej 1 178 9.26% 0.00926
Tak
2 17 2 SOWA Anna Eleonora 105 0.83% 0.00083
Nie
2 17 3 SIEDLECKA Marta Maria 314 2.47% 0.00247
Nie
2 17 4 URBANIAK Zbigniew Jerzy 50 0.39% 0.00039
Nie
2 17 5 ADLER-KLECHA Iwona Beata 65 0.51% 0.00051
Nie
2 17 6 ZAKRZEWSKA Grażyna 97 0.76% 0.00076
Nie
2 17 7 WIECZORKIEWICZ Jan Władysław 178 1.40% 0.0014
Nie
2 17 8 PIRUCKI Marian Szczepan 121 0.95% 0.00095
Nie
3 10 1 MALINOWSKI Sławomir 1 140 17.34% 0.01734
Tak
3 10 2 KARBOWNICZAK Maciej Tadeusz 397 6.04% 0.00604
Nie
3 10 3 KAŁKOWSKA Monika 181 2.75% 0.00275
Nie
3 10 4 SZAFRAŃSKA Małgorzata 424 6.45% 0.00645
Nie
3 10 5 MACIASZCZYK Leszek 439 6.68% 0.00668
Tak
3 14 1 CHRZANOWSKI Leszek 680 10.34% 0.01034
Nie
3 14 2 GRAL Monika Anna 106 1.61% 0.00161
Nie
3 14 3 MARYNOWSKI Paweł 110 1.67% 0.00167
Nie
3 14 4 SUKIENNIK Agnieszka 83 1.26% 0.00126
Nie
3 14 5 SIEKIERSKI Tomasz 163 2.48% 0.00248
Nie
3 15 1 ZBOROWSKI Grzegorz Józef 96 1.46% 0.00146
Nie
3 15 2 MACIEJEWSKI Piotr Grzegorz 77 1.17% 0.00117
Nie
3 15 3 NOWICKA Anna 188 2.86% 0.00286
Nie
3 15 4 KOBIERA Elżbieta 65 0.99% 0.00099
Nie
3 15 5 DOBRZAŃSKI Tadeusz Marian 993 15.10% 0.0151
Tak
3 16 1 MUŚKIEWICZ Aurelia 412 6.27% 0.00627
Nie
3 16 2 WYPYCH Małgorzata Dorota 58 0.88% 0.00088
Nie
3 16 3 KALISKI Grzegorz Andrzej 47 0.71% 0.00071
Nie
3 16 4 POSPISZYŁ Marianna 26 0.40% 0.0004
Nie
3 16 5 LODCZYK Piotr Jacek 50 0.76% 0.00076
Nie
3 17 1 SIEDZIAKO Leonard 484 7.36% 0.00736
Nie
3 17 2 BŁOCH Bogdan Jacek 148 2.25% 0.00225
Nie
3 17 3 MALINOWSKA Anna Zofia 72 1.10% 0.0011
Nie
3 17 4 NOWAK Grażyna Barbara 46 0.70% 0.0007
Nie
3 17 5 LEŚNIEWSKI Arkadiusz 89 1.35% 0.00135
Nie
4 10 1 BAKALARCZYK Jacek 1 237 15.18% 0.01518
Tak
4 10 2 MARCZAK Piotr Jan 358 4.39% 0.00439
Nie
4 10 3 PIETRAS Łukasz 536 6.58% 0.00658
Nie
4 10 4 FILIPEK Małgorzata Monika 770 9.45% 0.00945
Tak
4 10 5 KUROWSKA Monika Anna 726 8.91% 0.00891
Nie
4 14 1 LEGIĘDŹ Sylwester Krzysztof 332 4.07% 0.00407
Nie
4 14 2 KWIECIŃSKA-PINTOS Beata Anna 77 0.94% 0.00094
Nie
4 14 3 SZYMAŃSKI Sławomir 216 2.65% 0.00265
Nie
4 14 4 GAJDA Anna 134 1.64% 0.00164
Nie
4 14 5 KISIEL Tomasz Jakub 67 0.82% 0.00082
Nie
4 15 1 JANASZEWSKI Jarosław 849 10.42% 0.01042
Tak
4 15 2 CHRZĘST Szczepan Józef 382 4.69% 0.00469
Nie
4 15 3 WALCZYK Janina 168 2.06% 0.00206
Nie
4 15 4 SADURSKA Halina 317 3.89% 0.00389
Nie
4 15 5 RUDNICKI Miłosz Leszek 226 2.77% 0.00277
Nie
4 16 1 WILCZYŃSKI Tadeusz Antoni 668 8.20% 0.0082
Nie
4 16 2 BRÓZDA Ryszard Józef 79 0.97% 0.00097
Nie
4 16 3 WŁODARCZYK Sylwia Agnieszka 46 0.56% 0.00056
Nie
4 16 4 CHRZANOWSKI Czesław 37 0.45% 0.00045
Nie
4 16 5 KOWALCZYK Małgorzata Bożena 36 0.44% 0.00044
Nie
4 17 1 PIECZARA Danuta Ewa 730 8.96% 0.00896
Nie
4 17 2 LIMANÓWKA Józef Stanisław 92 1.13% 0.00113
Nie
4 17 3 ORŁOWSKI Maciej Władysław 66 0.81% 0.00081
Nie
5 10 1 BARYŁA Adam Wojciech 1 182 9.56% 0.00956
Tak
5 10 2 KONIECZNY Jerzy Kazimierz 394 3.19% 0.00319
Nie
5 10 3 SZCZECIŃSKA Aneta Renata 203 1.64% 0.00164
Nie
5 10 4 CIĄGŁO Ryszard Zbigniew 427 3.45% 0.00345
Nie
5 10 5 PYTLEWSKA Dorota 143 1.16% 0.00116
Nie
5 10 6 URBAŃSKA Marzena Jadwiga 271 2.19% 0.00219
Nie
5 10 7 STOLARCZYK Bogdan Paweł 862 6.97% 0.00697
Tak
5 14 1 SKALSKA Renata Ewa 746 6.03% 0.00603
Tak
5 14 2 SZCZEPAŃSKI Romuald Jacek 191 1.54% 0.00154
Nie
5 14 3 SUŁKOWSKA Ewa 47 0.38% 0.00038
Nie
5 14 4 MATYŚKIEWICZ Jadwiga Maria 147 1.19% 0.00119
Nie
5 14 5 CYBULSKI Adrian 191 1.54% 0.00154
Nie
5 14 6 WLAZŁOWSKI Artur Maciej 440 3.56% 0.00356
Nie
5 14 7 WOŹNIAK Grzegorz Piotr 420 3.40% 0.0034
Nie
5 15 1 GAJDA Krzysztof Zdzisław 1 547 12.51% 0.01251
Tak
5 15 2 PEROŃSKI Michał Kamil 580 4.69% 0.00469
Nie
5 15 3 KIERUZEL Jolanta Jadwiga 267 2.16% 0.00216
Nie
5 15 4 MIEGOŃ Katarzyna Barbara 197 1.59% 0.00159
Nie
5 15 5 KAMECKA Magdalena 345 2.79% 0.00279
Nie
5 15 6 PIETRZYK Andrzej 141 1.14% 0.00114
Nie
5 15 7 ŻAROWSKA Anna Jolanta 312 2.52% 0.00252
Nie
5 16 1 ŻAROWSKI Adam 279 2.26% 0.00226
Nie
5 16 2 GLINKOWSKA Jolanta Agnieszka 102 0.82% 0.00082
Nie
5 16 3 BRZESZCZĘSKI Grzegorz Tomasz 114 0.92% 0.00092
Nie
5 16 4 FATER Małgorzata Jadwiga 76 0.61% 0.00061
Nie
5 16 5 KUCHARSKI Mariusz Marek 210 1.70% 0.0017
Nie
5 16 6 KOWALCZYK Marzena Magdalena 22 0.18% 0.00018
Nie
5 16 7 KMITA Anita Bogumiła 573 4.63% 0.00463
Nie
5 17 1 GUC Joanna Barbara 622 5.03% 0.00503
Tak
5 17 2 STRZELCZYK Włodzimierz Jan 566 4.58% 0.00458
Nie
5 17 3 BER Ewa Bożena 184 1.49% 0.00149
Nie
5 17 4 BARYŁA Jacek Stefan 283 2.29% 0.00229
Nie
5 17 5 OWSIK Halina Lena 118 0.95% 0.00095
Nie
5 17 6 ŚWIDERSKI Lech Kazimierz 28 0.23% 0.00023
Nie
5 17 7 PŁUCIENNIK Henryk 140 1.13% 0.00113
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Bełchatowski - ogółem 9 151 114 111 685 90 530 72 6 1 1
Gminy ogółem 8 128 109 111 685 90 530 72 6 1 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 23 4 56 339 46 158 28 0 0 1
   Gminy do 20 000 mieszkańców 7 105 105 55 346 44 372 44 6 1 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 26 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 33 1
Ogółem 59 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 169 77 46% 92 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 243 112 46% 131 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 390 117 30% 273 70%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 23 4 17% 19 83%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 6 1 17% 5 83%
Ogółem 802 306 38% 496 62%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 48 52
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 43 43 44
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 45 45 45
Średnia wieku kandydatów na wójta 45 48 45
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 40 41 40
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 76 28 37% 48 63%
30-39 200 80 40% 120 60%
40-59 406 159 39% 247 61%
60+ 120 39 33% 81 68%
Ogółem 802 306 38% 496 62%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 9 0 0% 9 100%
40-59 23 6 26% 17 74%
60+ 3 1 33% 2 67%
Ogółem 36 7 19% 29 81%