Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Typ komitetu Komitet wyborczy partii politycznej
Adres Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
Pełnomocnik wyborczy Krzysztof Sobolewski
Pełnomocnik finansowy Teresa Schubert
Adres strony www http://www.komitetwyborczy.pis.org.pl
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Rada Powiatu Wejherowskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 5 2 40.00 3 60.00 1
Okręg nr 2 9 4 44.44 5 55.56 1
Okręg nr 3 8 3 37.50 5 62.50 1
Okręg nr 4 5 2 40.00 3 60.00 1
Okręg nr 5 7 3 42.86 4 57.14 1
Okręg nr 6 7 3 42.86 4 57.14 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 49 55 46 71 29
Okręg nr 2 60 61 59 72 45
Okręg nr 3 44 49 41 60 23
Okręg nr 4 50 51 48 63 34
Okręg nr 5 52 51 54 71 26
Okręg nr 6 51 51 51 66 36

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 6 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 12 3
Ogółem 18 4

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 41 17 41% 24 59%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 79 36 46% 43 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 40 9 23% 31 78%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 3 0 0% 3 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 2 0 0% 2 100%
Ogółem 166 62 37% 104 63%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 54 50
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 48 48 48
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 43 47
Średnia wieku kandydatów na wójta 42 42
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 40 40
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 21 6 29% 15 71%
30-39 35 14 40% 21 60%
40-59 58 25 43% 33 57%
60+ 46 17 37% 29 63%
Ogółem 160 62 39% 98 61%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 1 0 0% 1 100%
30-39 2 0 0% 2 100%
40-59 3 0 0% 3 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 6 0 0% 6 100%

Wybory do Rady Powiatu Wejherowskiego

Lista nr 10 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 zegzulza ludwikZEGZUŁA Ludwik 58 Wejherowo 733 0.00771
7.71% Tak
2 plotzke kazimierz julianPLOTZKE Kazimierz Julian 49 Reda 607 0.00639
6.39% Nie
3 malzyszko genowefa zofiaMAŁYSZKO Genowefa Zofia 71 Reda 256 0.00269
2.69% Nie
4 szledzz andrzej tadeuszŚLEDŹ Andrzej Tadeusz 29 Reda 138 0.00145
1.45% Nie
5 jackiewicz magdalena annaJACKIEWICZ Magdalena Anna 38 Reda 474 0.00499
4.99% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 reclaf witold grzegorzRECLAF Witold Grzegorz 53 Rumia 2 323 0.01108
11.08% Tak
2 slzowikowska lzucja danutaSŁOWIKOWSKA Łucja Danuta 64 Rumia 1 129 0.00538
5.38% Tak
3 januszewski andrzejJANUSZEWSKI Andrzej 61 Rumia 663 0.00316
3.16% Nie
4 moza-dalecka wanda krystynaMOZA-DALECKA Wanda Krystyna 59 Rumia 171 0.00082
0.82% Nie
5 jurkiewicz tomaszJURKIEWICZ Tomasz 61 Rumia 283 0.00135
1.35% Nie
6 papke miroslzawa mariaPAPKE Mirosława Maria 58 Rumia 180 0.00086
0.86% Nie
7 grucza arkadiusz tadeuszGRUCZA Arkadiusz Tadeusz 45 Rumia 283 0.00135
1.35% Nie
8 serema wieslzawa jadwigaSEREMA Wiesława Jadwiga 60 Rumia 111 0.00053
0.53% Nie
9 zablzocki januszZABŁOCKI Janusz 72 Bojano 292 0.00139
1.39% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 rybakowski wojciech januszRYBAKOWSKI Wojciech Janusz 46 Kochanowo 1 595 0.00822
8.22% Tak
2 gaszta grzegorz marekGASZTA Grzegorz Marek 52 Wejherowo 1 223 0.00631
6.31% Nie
3 klamrowski maciej andrzejKLAMROWSKI Maciej Andrzej 23 Kąpino 436 0.00225
2.25% Nie
4 roclzawska ewaROCŁAWSKA Ewa 55 Wejherowo 334 0.00172
1.72% Nie
5 wezsierska jolanta teresaWĘSIERSKA Jolanta Teresa 60 Wejherowo 280 0.00144
1.44% Nie
6 reszke filip stanislzawRESZKE Filip Stanisław 23 Wejherowo 349 0.0018
1.80% Nie
7 jezzzewska-litwin anna jolantaJEŻEWSKA-LITWIN Anna Jolanta 30 Wejherowo 100 0.00052
0.52% Nie
8 gillmeister edward jozzefGILLMEISTER Edward Józef 60 Wejherowo 90 0.00046
0.46% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 jakubowska anna teresaJAKUBOWSKA Anna Teresa 54 Łęczyce 1 064 0.01113
11.13% Tak
2 langer marcin wojciechLANGER Marcin Wojciech 34 Choczewo 277 0.0029
2.90% Nie
3 wozjcik wioletta katarzynaWÓJCIK Wioletta Katarzyna 48 Lublewo 262 0.00274
2.74% Nie
4 kielan pawelzKIELAN Paweł 47 Paraszyno 151 0.00158
1.58% Nie
5 bobrowski witold andrzejBOBROWSKI Witold Andrzej 63 Strzepcz 490 0.00513
5.13% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 5 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 bober krzysztof pawelzBOBER Krzysztof Paweł 56 Luzino 1 419 0.01099
10.99% Tak
2 slzowi genowefaSŁOWI Genowefa 71 Luzino 1 157 0.00896
8.96% Tak
3 kowalewski andrzej lzukaszKOWALEWSKI Andrzej Łukasz 35 Szemud 342 0.00265
2.65% Nie
4 skielnik jerzy wojciechSKIELNIK Jerzy Wojciech 52 Luzino 290 0.00225
2.25% Nie
5 hebel kamila mariaHEBEL Kamila Maria 26 Tępcz 199 0.00154
1.54% Nie
6 reszke sabinaRESZKE Sabina 54 Wejherowo 124 0.00096
0.96% Nie
7 tomys ryszard stanislzawTOMYS Ryszard Stanisław 70 Przetoczyno 302 0.00234
2.34% Nie

Lista nr 10 [ Okręg nr 6 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 skulski marcin jerzySKULSKI Marcin Jerzy 42 Bolszewo 901 0.00755
7.55% Tak
2 zzzolzazdzz krzysztof aleksanderŻOŁĄDŹ Krzysztof Aleksander 66 Gniewino 327 0.00274
2.74% Nie
3 lesner alicja gertrudaLESNER Alicja Gertruda 46 Gościcino 401 0.00336
3.36% Nie
4 tempska wanda mariaTEMPSKA Wanda Maria 62 Pętkowice 176 0.00147
1.47% Nie
5 jaworski karol arturJAWORSKI Karol Artur 36 Rybno 174 0.00146
1.46% Nie
6 golzowacz jerzy stanislzawGOŁOWACZ Jerzy Stanisław 57 Bolszewo 106 0.00089
0.89% Nie
7 damps beata katarzynaDAMPS Beata Katarzyna 44 Bolszewo 756 0.00633
6.33% Nie