Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA
Typ komitetu Koalicyjny komitet wyborczy
Adres ul. Wiejska 12a, 00-490 Warszawa
Pełnomocnik wyborczy Grzegorz Wójtowicz
Pełnomocnik finansowy Łukasz Pawełek
Adres strony www http://wybory2018.platforma.org
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Rada Powiatu Wejherowskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 5 2 40.00 3 60.00 1
Okręg nr 2 9 4 44.44 5 55.56 1
Okręg nr 3 8 3 37.50 5 62.50 1
Okręg nr 4 5 2 40.00 3 60.00 1
Okręg nr 5 7 4 57.14 3 42.86 1
Okręg nr 6 7 3 42.86 4 57.14 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 56 61 52 62 33
Okręg nr 2 53 60 48 68 37
Okręg nr 3 52 46 56 67 31
Okręg nr 4 47 39 52 64 33
Okręg nr 5 50 46 54 60 36
Okręg nr 6 56 54 57 60 44

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 6 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 4 1
Ogółem 10 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 41 18 44% 23 56%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 29 13 45% 16 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza % %
Ogółem 71 31 44% 40 56%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 52 51 53
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 40 40 39
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów na wójta
Średnia wieku kandydatów na burmistrza
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 7 3 43% 4 57%
30-39 15 5 33% 10 67%
40-59 32 16 50% 16 50%
60+ 16 7 44% 9 56%
Ogółem 70 31 44% 39 56%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 1 0 0% 1 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 1 0 0% 1 100%

Wybory do Rady Powiatu Wejherowskiego

Lista nr 4 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 conradi jerzy jozzefCONRADI Jerzy Józef 62 Reda 1 737 0.01827
18.27% Tak
2 grzeszczuk halinaGRZESZCZUK Halina 61 Reda 1 283 0.0135
13.50% Nie
3 semmerling boguslzawa janinaSEMMERLING Bogusława Janina 60 Reda 305 0.00321
3.21% Nie
4 melcer ireneusz tadeuszMELCER Ireneusz Tadeusz 60 Reda 252 0.00265
2.65% Nie
5 gellert michalzGELLERT Michał 33 Reda 260 0.00274
2.74% Nie

Lista nr 4 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 krozl jolantaKRÓL Jolanta 59 Reda 2 491 0.01188
11.88% Tak
2 bach ludwik adamBACH Ludwik Adam 68 Rumia 1 094 0.00522
5.22% Nie
3 winczewski leszek andrzejWINCZEWSKI Leszek Andrzej 54 Rumia 1 349 0.00643
6.43% Tak
4 oglezcka lucyna olgaOGLĘCKA Lucyna Olga 67 Rumia 837 0.00399
3.99% Nie
5 grinholc grzegorz wojciechGRINHOLC Grzegorz Wojciech 41 Rumia 1 616 0.00771
7.71% Tak
6 awsiukiewicz beata teresaAWSIUKIEWICZ Beata Teresa 49 Rumia 591 0.00282
2.82% Nie
7 hebel lzukaszHEBEL Łukasz 37 Rumia 474 0.00226
2.26% Nie
8 koy aleksander grzegorzKOY Aleksander Grzegorz 39 Rumia 476 0.00227
2.27% Nie
9 pasieczna ewa izabelaPASIECZNA Ewa Izabela 62 Rumia 2 026 0.00966
9.66% Tak

Lista nr 4 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 reszke jozzef franciszekRESZKE Józef Franciszek 64 Wejherowo 1 655 0.00853
8.53% Tak
2 budnik jerzy feliksBUDNIK Jerzy Feliks 67 Wejherowo 1 424 0.00734
7.34% Nie
3 gaca miroslzawa mariaGACA Mirosława Maria 61 Wejherowo 228 0.00118
1.18% Nie
4 groth damian dariuszGROTH Damian Dariusz 31 Bolszewo 324 0.00167
1.67% Nie
5 kezdzierska beata malzgorzataKĘDZIERSKA Beata Małgorzata 43 Wejherowo 279 0.00144
1.44% Nie
6 hierasimczyk daniel janHIERASIMCZYK Daniel Jan 60 Wejherowo 132 0.00068
0.68% Nie
7 sirocka katarzyna iwonaSIROCKA Katarzyna Iwona 34 Bolszewo 228 0.00118
1.18% Nie
8 gredecki andrzejGREDECKI Andrzej 55 Wejherowo 436 0.00225
2.25% Nie

Lista nr 4 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 jasinzski piotr aleksanderJASIŃSKI Piotr Aleksander 57 Kisewo 587 0.00614
6.14% Nie
2 seweryn waclzaw jozzefSEWERYN Wacław Józef 64 Lubiatowo 397 0.00415
4.15% Nie
3 soroko kamila magdalenaSOROKO Kamila Magdalena 41 Linia 327 0.00342
3.42% Nie
4 bulczak-waszkinel aleksandra agnieszkaBULCZAK-WASZKINEL Aleksandra Agnieszka 36 Bożepole Wielkie 179 0.00187
1.87% Nie
5 wojciechowski radoslzaw zygmuntWOJCIECHOWSKI Radosław Zygmunt 33 Rozłazino 247 0.00258
2.58% Nie

Lista nr 4 [ Okręg nr 5 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 siewert andrzejSIEWERT Andrzej 58 Bojano 1 074 0.00832
8.32% Nie
2 pelcer piotrPELCER Piotr 53 Luzino 1 123 0.0087
8.70% Tak
3 gruba elwira magdalenaGRUBA Elwira Magdalena 36 Szemud 233 0.0018
1.80% Nie
4 potrykus krystyna mariaPOTRYKUS Krystyna Maria 60 Luzino 263 0.00204
2.04% Nie
5 kowalewski leszek marekKOWALEWSKI Leszek Marek 51 Kamień 214 0.00166
1.66% Nie
6 szarynzska-dreliszak wiolettaSZARYŃSKA-DRELISZAK Wioletta 42 Lewino 157 0.00122
1.22% Nie
7 panek joanna iwonaPANEK Joanna Iwona 45 Kamień 733 0.00568
5.68% Nie

Lista nr 4 [ Okręg nr 6 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 rytczak dariusz tomaszRYTCZAK Dariusz Tomasz 60 Gościcino 1 173 0.00982
9.82% Tak
2 bagnecki jacek piotrBAGNECKI Jacek Piotr 53 Bychowo 541 0.00453
4.53% Nie
3 skwarlzo alicja malzgorzataSKWARŁO Alicja Małgorzata 44 Gościcino 879 0.00736
7.36% Tak
4 bach miroslzaw antoniBACH Mirosław Antoni 54 Bolszewo 295 0.00247
2.47% Nie
5 kryszewska krystyna renataKRYSZEWSKA Krystyna Renata 57 Bolszewo 162 0.00136
1.36% Nie
6 fogt renata urszulaFOGT Renata Urszula 60 Gościcino 75 0.00063
0.63% Nie
7 grubba kazimierzGRUBBA Kazimierz 58 Wejherowo 395 0.00331
3.31% Nie