Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AKTYWNY SAMORZĄD 2018
Wyszczególnienie Dane
Skrót nazwy KWW AKTYWNY SAMORZĄD 2018
Typ komitetu Komitet wyborczy wyborców
Adres ul. Iłżecka 3 / 16, 27-300 Lipsko
Pełnomocnik wyborczy Jerzy Pasek
Pełnomocnik finansowy Marek Dariusz Łata
Adres strony www http://www.aktywnysamorzad2018.pl
  • Informacje o kandydatach
  • Wyniki wyborów

Rada Powiatu Lipskiego

Zarejestrowani kandydaci

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%) Status
Okręg nr 1 7 3 42.86 4 57.14 1
Okręg nr 2 6 3 50.00 3 50.00 1
Okręg nr 3 5 3 60.00 2 40.00 1
Okręg nr 4 5 2 40.00 3 60.00 1

Wiek kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn Najstarszy Najmłodszy
Okręg nr 1 48 40 55 59 33
Okręg nr 2 50 45 54 58 39
Okręg nr 3 48 43 54 62 40
Okręg nr 4 58 56 59 64 54

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 4 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 4 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 23 11 48% 12 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 33 15 45% 18 55%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 2 0 0% 2 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza % %
Ogółem 58 26 45% 32 55%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 45 56
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 47 45 48
Średnia wieku kandydatów na wójta 46 46
Średnia wieku kandydatów na burmistrza
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 3 0 0% 3 100%
30-39 9 8 89% 1 11%
40-59 38 17 45% 21 55%
60+ 6 1 17% 5 83%
Ogółem 56 26 46% 30 54%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 0 0 0% 0 0%
40-59 2 0 0% 2 100%
60+ 0 0 0% 0 0%
Ogółem 2 0 0% 2 100%

Wybory do Rady Powiatu Lipskiego

Lista nr 16 [ Okręg nr 1 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 pasek jerzyPASEK Jerzy 59 Lipsko 460 0.00932
9.32% Tak
2 lzata marek dariuszŁATA Marek Dariusz 53 Lipsko 178 0.00361
3.61% Nie
3 kmiecik justynaKMIECIK Justyna 38 Walentynów 12 0.00024
0.24% Nie
4 adamczewska zzzanetaADAMCZEWSKA Żaneta 33 Lipsko 36 0.00073
0.73% Nie
5 gudek piotr andrzejGUDEK Piotr Andrzej 46 Lipsko 31 0.00063
0.63% Nie
6 kolzsut beataKOŁSUT Beata 48 Krępa Kościelna 19 0.00038
0.38% Nie
7 pezkalza tadeuszPĘKAŁA Tadeusz 59 Lipsko 272 0.00551
5.51% Nie

Lista nr 16 [ Okręg nr 2 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 wajs stanislzawWAJS Stanisław 55 Podgórze 443 0.00947
9.47% Tak
2 ogrodnik alicjaOGRODNIK Alicja 39 Pasztowa Wola-Kolonia 25 0.00053
0.53% Nie
3 nowakowski piotrNOWAKOWSKI Piotr 47 Ciepielów 293 0.00626
6.26% Nie
4 fijas anna dorotaFIJAS Anna Dorota 56 Grabowiec 25 0.00053
0.53% Nie
5 niedziela joanna aleksandraNIEDZIELA Joanna Aleksandra 40 Łaziska 86 0.00184
1.84% Nie
6 pisarek edwardPISAREK Edward 58 Pawliczka 25 0.00053
0.53% Nie

Lista nr 16 [ Okręg nr 3 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 kula-kasprzycka agnieszka malzgorzataKULA-KASPRZYCKA Agnieszka Małgorzata 43 Solec nad Wisłą 64 0.00183
1.83% Nie
2 patynowska agnieszka mariolaPATYNOWSKA Agnieszka Mariola 40 Ciepielów Stary 45 0.00129
1.29% Nie
3 dlzuzzzewska marzenaDŁUŻEWSKA Marzena 46 Zemborzyn Pierwszy 46 0.00132
1.32% Nie
4 michalec jacekMICHALEC Jacek 45 Kłudzie 54 0.00155
1.55% Nie
5 iwanzski januszIWAŃSKI Janusz 62 Siekierka Stara 58 0.00166
1.66% Nie

Lista nr 16 [ Okręg nr 4 ]

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata % głosów ważnych Mandat
1 ochynzski roman antoniOCHYŃSKI Roman Antoni 59 Stara Wieś 218 0.00808
8.08% Nie
2 niedziela pawelz marekNIEDZIELA Paweł Marek 54 Jawor Solecki 276 0.01023
10.23% Tak
3 wlazlzowski michalz antoniWLAZŁOWSKI Michał Antoni 64 Sienno 146 0.00541
5.41% Nie
4 druzd renata iwonaDRUZD Renata Iwona 54 Tarnówek 41 0.00152
1.52% Nie
5 klepacz marianna lidiaKLEPACZ Marianna Lidia 58 Osówka 16 0.00059
0.59% Nie