Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 57 737
Wyborców 46 169
Obwodów 41
  • Wybory do Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
miasto bierunzMiasto Bieruń 15 15 15 65 65
miasto imielinMiasto Imielin 4 15 15 34 34
miasto lezdzinyMiasto Lędziny 11 15 15 67 67
gmina bojszowyGmina Bojszowy 8 15 15 41 41
gmina chelzm szlazskiGmina Chełm Śląski 3 15 15 40 40

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, ul. Licealna 17 Bieruń stały Tak ulice: Adama, Andrzeja, Ekonomiczna, Gajowa, Hejnałowa, Homera 7 - 13, Jana Spyry, Janusza Kusocińskiego, Jerzego, Kadłubowa, Kamieniczna, Klemensa Latochy, Kopcowa, Krótka, ks. Jana Dzierżonia, ks. Jana Trochy, ks. Kudery, ks. Pawła Macierzyńskiego, Krzysztofa Kolumba, Lędzińska, Licealna, Macieja, Marcina, Mikołaja, Mleczna, Oświęcimska 336A, 336B, 342, 346, 360 - 388, od 404 do końca, Pilnikowa, Ratuszowa, Rynek, Sekretna, Słowackiego, Spiżowa, Strefowa, Turyńska, Wylotowa
2 Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Bieruniu, ul. Licealna 17 Bieruń stały Tak ulice: Chabrowa, Domy Polne, Karola Szymanowskiego, Lokalna, Łowiecka, Łysinowa, Myśliwska, Onufrego, Osiedle Wygoda, Polna, Poziomkowa, Rycerska, Słowiańska, Szarych Szeregów, Szynowa, Świerczyniecka, Świerklowa, Wiktora Szostka, Wrześniowa, Wrzosowa, Za Kopcem, Żwirki i Wigury
3 Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu, ul. Licealna 17a Bieruń stały Tak ulice: Homera od 14 do końca, Oświęcimska 400 - 400a
4 Dom Kultury "Gama" w Bieruniu, ul. Chemików 45 Bieruń stały Tak ulice: Chemików od 35 do końca, Plac Alfreda Nobla
5 Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu, ul. Krakowska 28 Bieruń stały Tak ulice: Bursztynowa, Chemików 10 - 30, Eugeniusza Romera, Józefa Sowińskiego, Juliana Fałata, Klasztorna, Koralowa, Krakowska, Księżycowa, Leona Schillera, Ludwika Solskiego, Perłowa, Plac Św. Walentego, Rędzinna, Rubinowa, Skrajna, Solidarności, Spacerowa, Sportowa, Staromłyńska, Turkusowa, Wita, Zdrowia
6 Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Bieruniu, ul. Krakowska 28 Bieruń stały Tak ulice: Aleksandra W. Królikowskiego, Barańcowa, Baryki, bł. Edmunda Bojanowskiego, Bojszowska, Bratków, Brzozowa, Gołysowa, Jana, Jana Skrzetuskiego, Jaworowa, Jodłowa, Józefa Lompy, Klonowa, Kocyndra, Kolejowa, Kopańska, Kryształowa, Miła, Modrzewiowa, Narcyzów, Słoneczna, Sosnowa, Stanisława Konarskiego, Stanisława Ligonia, Szlaku Solnego, Szyszkowa, Tęczowa, Torowa
7 Przedszkole Nr 1 w Bieruniu, ul. Kamienna 17 Bieruń stały Tak ulice: Bazaltowa, Borowinowa, Dębowa, Dojazdowa, Dolomitowa, Działkowców, Grafitowa, Grzybowa, Hodowlana, Kamienna, Kasztanowa, Kolonia Leśna, Kręta, Krzemowa, Kwarcowa, Leśna, Łąkowa, Marglowa, Marmurowa, Okrężna, Peryferyjna, Piaskowcowa, Potokowa, Pszenna, Skalna, Sośnina, Szafirowa, Szybowa, św. Kingi, Turystyczna, Wapienna, Warszawska 13 - 139, Wodna, Wojciecha Bogusławskiego, Wspólna, Zakątek, Zarzyna
8 Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, ul. Granitowa 130 Bieruń stały Tak ulica: Granitowa 5 - 27, 29 - 54, od 57 do końca numery nieparzyste
9 Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu, ul. Granitowa 130 Bieruń stały Tak ulica: Granitowa 28 - 28c parzyste, 55 - 56, od 58 do końca numery parzyste
10 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu, ul. Węglowa 11 Bieruń stały Tak ulice: Kościelna, Letnia, Św. Barbary, Warszawska 140 - 240, 242 - 254 parzyste, Węglowa 11 - 57, Wiosenna
11 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu, ul. Węglowa 11 Bieruń stały Tak ulica: Węglowa od 61 do końca
12 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu, ul. Warszawska 294 Bieruń stały Tak ulice: Barbórki, Bażantów, Bociania, Dąbrówki, Jastrzębia, Królowej Bony, Królowej Jadwigi, Mieszka I, Nasypowa, Prywatna, Sadowa, Sokolska, Solecka, Warszawska 241 - 249 nieparzyste, 256 - 277, Wawelska
13 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu, ul. Warszawska 294 Bieruń stały Tak ulice: Diamentowa, Jacka Soplicy, Jedwabna, Justyny Budzyńskiej, Kosynierów, Niedługa, Ofiar Oświęcimskich, Patriotów, Piastowska, Remizowa, Satynowa, Starowiślana, Sucharskiego Majora, Warszawska od 280 do końca, Wojciecha Korfantego, Wojciecha Kossaka, Zabrzeg, Zuchowa
14 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu, ul. Warszawska 294 Bieruń stały Tak ulice: Bijasowicka, Groblana, Krupnicza, Lipcowa, Majowa, Miodowa, Porąbek, Ustronna, Widokowa, Wiślana, Władysława Jagiełły, Żywiczna
15 Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Orła Białego w Bieruniu, ul. Warszawska 294 Bieruń stały Tak ulice: Andrzeja Mielęckiego, Bohaterów Westerplatte, Dyrdy, Nadbrzeżna, Ogrodowa, Powstańców Śląskich, Promienna, Przecznica, Przyjaźni, Równoległa, Skowronków, Słowików, Tatarakowa
1 Biblioteka Miejska, ul. Imielińska 92/sala nr 1 Imielin stały Tak Apteczna, Augustyna Kordeckiego, Bluszczowa, Floriana, Grzybowa, Jana Brzozy, Janusza Kusocińskiego, Józefa Hallera, Juliana Niemcewicza, Karolinki, Ksawerego Dunikowskiego, Lawendowa, Liliowa, Marii Dąbrowskiej, Pawła Pośpiecha, Piotra Skargi, Rubinowa, Stefana Kuczyńskiego, Szczepana Malornego, Świętego Brata Alberta od nr 1 do nr 45 nieparzyste i od nr 2 do nr 32c parzyste, Zacisze, Złocista.
2 Biblioteka Miejska, ul. Imielińska 92/sala nr 5 Imielin stały Tak Akacjowa, Biskupa Stanisława Adamskiego, Dobra, Francuska, Grabowa, Jana Baranowicza, Karola Miarki, Klonowa, Kolejowa, Krótka, Leśna, Lipowa, Michała Drzymały, Miła, Podmiejska, Świętego Brata Alberta od nr 45a do nr 107 nieparzyste i od nr 34 do nr 112 parzyste, Tadeusza Banachiewicza, Urocza, Wierzbowa, Wiosenna, Żeńców
3 Urząd Miasta Imielin, ul. Imielińska 81/sala nr 11 Imielin stały Tak Imielińska od nr 1 do nr 37 nieparzyste i od nr 2 do nr 58 parzyste, Jana Heweliusza, Józefa Poniatowskiego, Kamienna, Ks. Ignacego Rembowskiego, Marka, Modrzewiowa, Na Sarganach, Nowozachęty, Przemysłowa, Rzemieślnicza, Satelicka od nr 1 do nr 11 nieparzyste i od nr 2 do nr 22a parzyste, Skalna, Skotnica, Sosnowa, Spokojna, Stanisława Broszkiewicza, Turystyczna, Wodna, Wojciecha Sapety, Wyzwolenia, Zachęty, Zygmunta Wróblewskiego.
4 Urząd Miasta Imielin, ul. Imielińska 81/sala nr 21 Imielin stały Tak Bartnicza, Bursztynowa, Cicha, Imielińska od nr 39 do nr 189a nieparzyste i od nr 60 do nr 204 parzyste, Jacka Malczewskiego, Jastrzębia, Jerzego Szaniawskiego, Karola Olszewskiego, Koralowa, Kordiana, Kowalska, Krucza, Łąkowa, Maratońska, Nowa, Orla, Perłowa, Piotra Ściegiennego, Pokoju, Polna, Satelicka od nr 13 do nr 35 nieparzyste i od nr 24 do nr 38 parzyste, Słoneczna, Sokola, Szafirowa, Tadeusza Rejtana, Wandy, Wąska, Władysława Sikorskiego.
1 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, ul. Hołdunowska 72, Lędziny, ul. Hołdunowska 72 Lędziny stały Tak 25 - lecia, Hołdunowska nieparzyste: 41 - 59, 60 - 102, Kraszewskiego, Ławecka, Makuszyńskiego, Murckowska, Ogrodowa, Ratusz, Reymonta, Spacerowa, Tyska, Ananasowa, Betonowa, Owocowa, Storczyków, Gwarków
2 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, ul. Hołdunowska 72, Lędziny, ul. Hołdunowska 72 Lędziny stały Tak 30 - lecia, Botaniczna, Dębowa, Kwiatowa, Janiny Lewandowskiej parzyste: 44 - 74, 77 - 95, Palmowa, Pogodna, Poziomkowa, Radosna, Różana, Słoneczna, Sosnowa, Wandy, Mickiewicza nieparzyste: 1 - 39, Mickiewicza parzyste: 2 - 18, Kordiana, B. Chrobrego
3 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hołdunowska 13, Lędziny, ul. Hołdunowska 13 Lędziny stały Nie Al. Matki Boskiej Różańcowej, Kolonia Piast, Lędzińska nieparzyste: 9 - 65, Pokoju parzyste: 4 - 30, Stadionowa, Podmiejska, Ułańska, Miła, Żeromskiego, Kopalniana, Oficerska: 36 - 58
4 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hołdunowska 13, Lędziny, ul. Hołdunowska 13 Lędziny stały Nie Gajowa, Hołdunowska nieparzyste: 13a - 35a, parzyste: 38 - 54, Jana Krystiana Ruberga, Ekonomiczna, Grunwaldzka, Przodowników, Słowackiego, Traugutta, Mickiewicza nieparzyste: 41 - 69, Mickiewicza parzyste: 20 - 28
5 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Hołdunowska 13, Lędziny, ul. Hołdunowska 13 Lędziny stały Nie Dobra, Działkowców, Aleksandra Fredry, Hołdunowska: 1 - 12, parzyste: 14 - 36, Kilińskiego, Janiny Lewandowskiej: 1 - 43, nieparzyste: 45 - 71, Szewczyka, Tyszki, Waryńskiego, Zacisze
6 Plac Farski, ul. Lędzińska 88, Lędziny, ul. Lędzińska 88 Lędziny stały Tak Blych, Gałczyńskiego, Górecka, Jagiellońska, Kasztanowa, Lędzińska parzyste: 182 - 228, 231 - 275, Lipuszowa, Karola Miarki, Czesława Miłosza, PCK, Pokoju nieparzyste: 29 - 115, 128 - 174, Henryka Sienkiewicza, Trójkątna, Wapienna, Wyspiańskiego, Zabytkowa, 3 Maja, Grodziskowa, Karłowicza, Lędzińska parzyste: 90 - 134, 135 - 181, nieparzyste: 183 - 229a, Lompy, Matejki, Olimpijska, Plebiscytowa, Porzeczkowa, Wiosenna, Wysoka
7 Plac Farski, ul. Lędzińska 88, Lędziny, ul. Lędzińska 88 Lędziny stały Tak Bracka, Głogowa, Harfowa, Irysowa, Korzeniowskiego, Księdza Henryka Głucha, Kś. Pawła Kontnego, Kupilasa, Partyzantów, Podgórna, Wygody, Zakole, Zamkowa, Zamoście, Zawiszy Czarnego
8 Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1, ul. Paderewskiego 5, Lędziny, ul. Paderewskiego 5 Lędziny stały Tak Asnyka, Brzechwy, Cała, Fiołkowa, Górnicza, Sobieskiego, Jemiołowa, Kącik, Lędzińska parzyste: 44 - 78, nieparzyste: 79 - 133, Lipcowa, Łanowa, Łukasińskiego, Małkowiec, Modra, Moniuszki, Paderewskiego, Panoramy, Prusa, Reja, Strzyżówka, Szkolna
9 Powiatowy Zespół Szkół, ul. Pokoju 4, Lędziny, ul. Pokoju 4 Lędziny stały Tak Jana Długosza, Oficerska: 1 - 13, Pokoju parzyste: 50 - 70, Pokoju parzyste: 72 - 106, Rachowy
10 Lędziny, ul. Lipowa 61, Lędziny, ul. Lipowa 61 Lędziny stały Tak Gronowa, Leśna, Lipowa, Polna, Poprzeczna
11 Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Goławiecka 36, Lędziny, ul. Goławiecka 36 Lędziny stały Nie Azaliowa, Czapli, Czeremchy, Dzikowa, Folwarczna, Goławiecka, Kopciowicka, Ochocza, Spółdzielcza, Ziemowita
1 Szkoła Podstawowa, ul. Świętego Jana 33 Bojszowy stały Tak BOJSZOWY ULICE: Bliska, Dąbrowskiej, Gościnna, Kwiatowa, Lipowa, Miodowa, Olszynki, Słoneczna, Świętego Jana numery nieparzyste od nr 1 - do nr 23, numery parzyste od nr 2 - do nr 12, Wiosenna, Żytnia, Chmielna, Dolna, Dworzysko, Równoległa, Szyszkowa
2 Szkoła Podstawowa, ul. Świetęgo Jana 33 Bojszowy stały Tak BOJSZOWY ULICE: Książęca, Parkowa, Szczęsna, Szeroka, Świętego Jana numery nieparzyste od nr 25 do końca, numery parzyste od nr 14 do końca, Urocza, Ceglana, Gwardzistów, Gwarna, Kosmonautów, Nowa, Polna, Równa, Spacerowa, Średnia, Świętego Józefa
3 Urząd Gminy Bojszowy, ul. Gaikowa 35 Bojszowy stały Nie BOJSZOWY ULICE: Brzozowa, Dąbrowa, Domowa, Łączna, Pancerniaków, Bociania, Fabryczna, Gaikowa, Myśliwska, Stalmacha, Żwirowa
4 Szkoła Podstawowa w Bojszowach, ul. Świętego Jana 33a Bojszowy stały Tak BOJSZOWY ULICE: Jedlińska, Mokra, JEDLINA ULICE: Bojszowska, Bratków, Chłopska, Księdza Grycmana, Kłosowa, Łęgowa, Nasypowa, Stawowa, Skromna, Świętojańska, Wałowa, Wiślana, Wolska
5 Szkoła Podstawowa, ul. Żubrów 13 Międzyrzecze stały Nie MIĘDZYRZECZE ULICE: Farska, Kopalniana, Międzyrzeczna, Pomnikowa, Przeczna, Strumykowa, Barć, Gromadzka, Jasna, Lisia, Podlesie, Skrajna, Spokojna, Sportowa, Zagrodowa, Żubrów
6 Gminna Szkoła Podstawowa, ul. Sierpowa 38 Świerczyniec stały Tak BOJSZOWY NOWE ULICE: Cichy Kącik, Graniczna, Korzenicka, Prosta, Sierpowa
7 Gminna Szkoła Podstawowa, ul. Sierpowa 38 Świerczyniec stały Tak BOJSZOWY NOWE ULICE: Cicha, Kowola, Ruchu Oporu, Zgody
8 Gminna Szkoła Podstawowa, ul. Sierpowa 38 Świerczyniec stały Tak ŚWIERCZYNIEC ULICE: Barwna, Dębowa, Graniczna, Kasztanowa, Korzenicka, Kręta, Ogrodnicza, Sierpowa, Społeczna, Szkolna, Wiklinowa, Grobla, Jodłowa, Klubowa, Lawendowa, Leśna, Rolnicza, Siewna, Skośna, Trzcinowa, Zacisze, Zakątek, Zakole, Złoty Łan
1 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Śląska 12 Chełm Śląski stały Tak Ulice: Błękitna, J. Brzechwy, Bukietowa, Bukowa, Chełmska od nr 1 do nr 137 nieparzyste, Chełmska od nr 2 do nr 108 parzyste, Dębowa, Dożynkowa, Gamrot od nr 1 do nr 15 nieparzyste, Gamrot od nr 2 do nr 18B parzyste, Imielińska od nr 189 do nr 195 nieparzyste, Imielińska od nr 208 do nr 210 parzyste, Kmicica, S. Konarskiego, K. Kurpińskiego od nr 1 do nr 29, Młyńska, Owocowa, Podłuże, Skalna, Śląska, L. Teligi, Wołodyjowskiego, Zagłoby, Zapłocie, Żurawia
2 Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Kolberga 1 Chełm Śląski stały Tak Ulice: Bliska, Błędów, W. Bogusławskiego, T. Boya-Żeleńskiego, J. Chełmońskiego, Czerniny, Jesienna, O. Kolberga, Krzywa, J. Kossaka, Ks. W. Wojtka, Letnia, H. Modrzejewskiej, Odrodzenia, W. Orkana, Słoneczna, Stacyjna, Techników, H. Wieniawskiego, Wiosenna, Wrzosowa, Żabia
3 Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Karłowicza 21 Chełm Śląski stały Tak Ulice: Chełmska od nr 118 parzyste, Chełmska od nr 159 nieparzyste, Gamrot od nr 17 nieparzyste, Gamrot od nr 20 parzyste, Głogowa, Górnośląska, Jasna, M. Karłowicza, Kolonia Leśna, K. Kurpińskiego nr 30, Ludowa, Miodowa, Osada, Polna, Rolnicza, R. Romera, Równa, Sadowa, Spacerowa, Wspólna, Zakole, Zgody

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Bieruń 5 15 373 5 27
0.0000020000Nr 2 Lędziny 5 12 841 5 29
0.0000030000Nr 3 Imielin, Bojszowy, Chełm Śląski 7 17 955 4 32
Podsumowanie 17 46 169 14 88

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 6 7 9 22
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO KWW POROZUMIENIE - SBL 7 7 8 22
19 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU KW STOWARZYSZENIA "PORĄBEK" 5 3 8
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA KWW PWS 6 7 7 20
21 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ KW ŚPR 3 5 8 16

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 15 375 8 623 8 618 56.05% 0.05605
8 202 95.17% 0.09517
Tak
2 12 857 7 369 7 356 57.21% 0.05721
7 011 95.31% 0.09531
Tak
3 17 997 11 149 11 119 61.78% 0.06178
10 763 96.80% 0.0968
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 748 22 29.83% 0.02983
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO 4 257 22 16.39% 0.01639
19 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU 1 490 8 5.74% 0.00574
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 10 022 20 38.58% 0.03858
21 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ 2 459 16 9.47% 0.00947

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 748 22 5 29.83% 0.02983
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKIEGO 4 257 22 3 16.39% 0.01639
Tak
19 KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW ZIEMI BIERUŃSKIEJ "PORĄBEK" W BIERUNIU 1 490 8 1 5.74% 0.00574
Tak
20 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA 10 022 20 7 38.58% 0.03858
Tak
21 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ 2 459 16 1 9.47% 0.00947
Tak

Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 BARON Andrzej Stanisław 846 10.31% 0.01031
Tak
1 10 2 ZEMANEK Elżbieta Justyna 180 2.19% 0.00219
Nie
1 10 3 ZIELIŃSKI Grzegorz Krzysztof 202 2.46% 0.00246
Nie
1 10 4 CHODKOWSKA Barbara 233 2.84% 0.00284
Nie
1 10 5 WRONIKOWSKI Krzysztof 172 2.10% 0.0021
Nie
1 10 6 ŁABUŚ Zofia Maria 541 6.60% 0.0066
Nie
1 18 1 CHAJDAS Kazimierz Czesław 821 10.01% 0.01001
Tak
1 18 2 OSOBA Elwira Arletta 113 1.38% 0.00138
Nie
1 18 3 KUCZEK Michał Paweł 126 1.54% 0.00154
Nie
1 18 4 WAGSTYL-MAJEWSKA Danuta Maria 79 0.96% 0.00096
Nie
1 18 5 ZACHARCZYK Grzegorz Szymon 37 0.45% 0.00045
Nie
1 18 6 LATOCHA-GRANOWSKA Jadwiga Anna 111 1.35% 0.00135
Nie
1 18 7 ZIMNOCH Ewa 164 2.00% 0.002
Nie
1 19 1 STĘCHŁY Urszula Maria 275 3.35% 0.00335
Nie
1 19 2 MATEJA Konrad Szczepan 277 3.38% 0.00338
Tak
1 19 3 MATLAK Zenon Edward 67 0.82% 0.00082
Nie
1 19 4 JAROSZ Grzegorz Gabriel 264 3.22% 0.00322
Nie
1 19 5 DUŻY Teresa Maria 230 2.80% 0.0028
Nie
1 20 1 ODELGA Łukasz Piotr 706 8.61% 0.00861
Nie
1 20 2 NOWAKOWSKA Weronika 341 4.16% 0.00416
Nie
1 20 3 BIGOS Wiesław 530 6.46% 0.00646
Nie
1 20 4 NIECKARZ Barbara Gabriela 267 3.26% 0.00326
Nie
1 20 5 MACIOŁ Sebastian Artur 719 8.77% 0.00877
Tak
1 20 6 WYDERKA-DYJECIŃSKA Agnieszka Joanna 738 9.00% 0.009
Tak
1 21 1 ŻUREK Marzena Barbara 77 0.94% 0.00094
Nie
1 21 2 WIECZOREK Jan Walenty 66 0.80% 0.0008
Nie
1 21 3 BOJDA Artur Ryszard 20 0.24% 0.00024
Nie
2 10 1 DUDEK Zofia Janina 594 8.47% 0.00847
Tak
2 10 2 CZERNIAK Piotr Grzegorz 253 3.61% 0.00361
Nie
2 10 3 FREITAG Bogumiła Irena 332 4.74% 0.00474
Nie
2 10 4 CUBER Krystyna 464 6.62% 0.00662
Tak
2 10 5 SIEMIENIUCH Zuzanna Beata 138 1.97% 0.00197
Nie
2 10 6 HENKA Marcin Paweł 108 1.54% 0.00154
Nie
2 10 7 WOJCIECHOWSKI Marian Wojciech 97 1.38% 0.00138
Nie
2 18 1 TRZCIŃSKI Mariusz Stefan 299 4.26% 0.00426
Nie
2 18 2 CHROBOK Iwona Marta 254 3.62% 0.00362
Nie
2 18 3 BOBLA Jerzy Marek 162 2.31% 0.00231
Nie
2 18 4 STACHOŃ Bernadeta Karina 99 1.41% 0.00141
Nie
2 18 5 CZARNUCH Rafał Józef 250 3.57% 0.00357
Nie
2 18 6 MĄDRY Irena Maria 77 1.10% 0.0011
Nie
2 18 7 MANTAJ Jerzy Benedykt 334 4.76% 0.00476
Tak
2 19 1 ORZEGOWSKI Czesław Piotr 146 2.08% 0.00208
Nie
2 19 2 WERNER Eva Anna 108 1.54% 0.00154
Nie
2 19 3 STĘCHŁY Krystyna Cecylia 123 1.75% 0.00175
Nie
2 20 1 SPYRA Marek Aureliusz 805 11.48% 0.01148
Tak
2 20 2 MATEJA Franciszek 183 2.61% 0.00261
Nie
2 20 3 RESIAK Halina Barbara 223 3.18% 0.00318
Nie
2 20 4 KOSTECZKO Ewa Anna 130 1.85% 0.00185
Nie
2 20 5 MAJER Marcin Dariusz 799 11.40% 0.0114
Tak
2 20 6 ROZMYSŁOWSKA Izabela Teresa 87 1.24% 0.00124
Nie
2 20 7 STAMBROWSKI Wiesław 428 6.10% 0.0061
Nie
2 21 1 DYRDA Dariusz Lucjan 210 3.00% 0.003
Nie
2 21 2 SKOCZYLAS Katarzyna Barbara 183 2.61% 0.00261
Nie
2 21 3 KOKOSIŃSKI Ireneusz Benedykt 65 0.93% 0.00093
Nie
2 21 4 RENZ Alicia 12 0.17% 0.00017
Nie
2 21 5 NOWAK Adam Lech 48 0.68% 0.00068
Nie
3 10 1 MAGIERA-MOLENDOWSKA Helena Julianna 900 8.36% 0.00836
Tak
3 10 2 KUCZOWICZ Krzysztof Walenty 507 4.71% 0.00471
Nie
3 10 3 BEKER Małgorzata Joanna 416 3.87% 0.00387
Nie
3 10 4 PIEKORZ Marek Augustyn 831 7.72% 0.00772
Tak
3 10 5 KOZIOŁEK Piotr 311 2.89% 0.00289
Nie
3 10 6 SARAT Arkadiusz Andrzej 248 2.30% 0.0023
Nie
3 10 7 RUSECKA Sylwia Anna 101 0.94% 0.00094
Nie
3 10 8 SZROMEK Adam Ryszard 77 0.72% 0.00072
Nie
3 10 9 MARSZOŁEK Monika Maria 197 1.83% 0.00183
Nie
3 18 1 JELEŃ Jacek Karol 319 2.96% 0.00296
Nie
3 18 2 JARNOT Agnieszka Iwona 180 1.67% 0.00167
Nie
3 18 3 KOSMA Marcin Michał 457 4.25% 0.00425
Tak
3 18 4 KARPIŃSKA Dagmara Monika 89 0.83% 0.00083
Nie
3 18 5 WITUŚ Bogusława Halina 28 0.26% 0.00026
Nie
3 18 6 JAROMIN Marek Arkadiusz 147 1.37% 0.00137
Nie
3 18 7 PLUTA Adam Piotr 59 0.55% 0.00055
Nie
3 18 8 JAROMIN Anna Maria 52 0.48% 0.00048
Nie
3 20 1 BEDNORZ Bernard Czesław 776 7.21% 0.00721
Tak
3 20 2 GOCZOŁ Walenty Józef 577 5.36% 0.00536
Nie
3 20 3 PLEWNIA Kazimierz 624 5.80% 0.0058
Nie
3 20 4 KŁYK Czesław Augustyn 681 6.33% 0.00633
Tak
3 20 5 KUBICA Anna Katarzyna 1 150 10.68% 0.01068
Tak
3 20 6 WOJTUŃ Krystyna Barbara 177 1.64% 0.00164
Nie
3 20 7 KOSTKA Aleksandra Hanna 81 0.75% 0.00075
Nie
3 21 1 KISZKA Aleksander Józef 327 3.04% 0.00304
Nie
3 21 2 KOMENDERA Henryk Franciszek 711 6.61% 0.00661
Tak
3 21 3 KASPERCZYK Janusz Kazimierz 225 2.09% 0.00209
Nie
3 21 4 KRUPKA Wojciech Andrzej 146 1.36% 0.00136
Nie
3 21 5 SZAFRON Mariola Maria 39 0.36% 0.00036
Nie
3 21 6 WACHOWIAK Halina Elżbieta 182 1.69% 0.00169
Nie
3 21 7 KOLBA Beata 86 0.80% 0.0008
Nie
3 21 8 BUKOWSKI Marek Andrzej 62 0.58% 0.00058
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Bieruńsko-lędziński - ogółem 6 92 78 57 737 46 169 41 2 3
Gminy ogółem 5 75 75 57 737 46 169 41 2 3
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 0 0 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 5 75 75 57 737 46 169 41 2 3 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 14 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Ogółem 14 1

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 88 41 47% 47 53%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców % %
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 247 80 32% 167 68%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 4 0 0% 4 100%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 10 2 20% 8 80%
Ogółem 335 121 36% 214 64%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 51 51 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 46 45 46
Średnia wieku kandydatów na wójta 54 54
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 49 49 49
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 24 10 42% 14 58%
30-39 85 29 34% 56 66%
40-59 169 61 36% 108 64%
60+ 57 21 37% 36 63%
Ogółem 335 121 36% 214 64%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 1 0 0% 1 100%
40-59 10 2 20% 8 80%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 14 2 14% 12 86%