Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 75 518
Wyborców 60 312
Obwodów 48
  • Wybory do Rady Powiatu w Rybniku
  • Wyniki głosowania do rady powiatu
  • Wyniki wyborów do rady powiatu
  • Geografia
  • Geografia

Geografia

Gminy

Miasto Liczba
Obwodów Okręgów Mandatów Komitetów Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
gmina czerwionka-leszczynyGmina Czerwionka-Leszczyny 21 3 21 15 133
gmina gaszowiceGmina Gaszowice 7 15 15 29 29
gmina jejkowiceGmina Jejkowice 3 15 15 22 22
gmina lyskiGmina Lyski 11 15 15 36 36
gmina szwierklanyGmina Świerklany 6 15 15 40 40

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Broniewskiego 11 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Leszczyny Osiedle Ulice: Broniewskiego: nieparzyste 1 - 7d, 8 - 14b; Brzozowa; Dworcowa: 4; Morcinka: parzyste: 4 - 6; Sosnowa; Sportowa; Świerkowa; Żeromskiego.
2 Przedszkole nr 3, ul. Mostowa 3 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Leszczyny Osiedle Ulice: Broniewskiego: parzyste: 2 - 6b; Dworcowa: nieparzyste: 1 - 11c; Generała Dąbrowskiego; Kardynała Wyszyńskiego; Księdza Pojdy: 1 - 9; Moniuszki; Morcinka: parzyste: 2 - 2e; Mostowa; Piekarnicza; Plac Dunikowskiego.
3 Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Ogrodowa 6 Czerwionka-Leszczyny stały Tak Dzielnica Leszczyny Osiedle Ulice: Jagiellońska; Konopnickiej: 1 - 2b; Krótka; Krzywa; Księdza Pojdy: 10 - 19, parzyste: 22 - 24B; Ligonia: 7 - 14d; Morcinka: nieparzyste: 1 - 9; Ogrodowa; Plac Grunwaldzki; Plac Matejki; Poprzeczna.
4 Dom Kultury, ul. Ligonia 2A Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Leszczyny Osiedle i Osiedle Malenie Ulice: Daszyńskiego; Księdza Pojdy: nieparzyste 21 - 25, 26 - 36, parzyste: 38 - 40A; Ligonia: 1 - 6a; Lompy; Miarki; Młyńska: 21A; Nowy Dwór; Orzeszkowej; Plac Kopernika; Polna; Reymonta; Rybnicka: 40 do końca.
5 Klub Mieszkańców "Krokus", ul. Chopina 3 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Leszczyny Osiedle Ulice: Chopina; Konopnickiej: 3 - 6b; Pola; Sienkiewicza; Tetmajera; Tuwima.
6 Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Księdza Pojdy 77C Czerwionka-Leszczyny stały Tak Dzielnica Leszczyny Stare Ulice: Armii Krajowej; Biskupa Pluty; Błękitna; Czereśniowa; Dąbrowy; Dworcowa: 98 do końca; Górnośląska; Jasna; Księdza Dłucika; Księdza Musiała; Księdza Pojdy: nieparzyste 37 - 41, 42 do końca; Księdza Popiełuszki; Marszałka Piłsudskiego; Mieszka I; Narutowicza; Odległa; Pawlasa; Pierchały; Powstańców; Przedszkolna; Rogowa; Słowiańska; Świętego Antoniego; Żorska.
7 Miejski Ośrodek Kultury, ul. Wolności 2 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Czerwionka Centrum Ulice: Generała Hallera; Głowackiego; Kombatantów; Kościuszki; Młyńska: parzyste: 2 do końca; Przemysłowa; Słowackiego; Wolności.
8 Szkoła Podstawowanr 5, ul. Szkolna 3 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Czerwionka Centrum Ulice: 3 Maja: 1 - 30, parzyste: 32 - 42; Damrota; Doktora Rostka; Furgoła: nieparzyste: 1 - 41; Księdza Hanuska; Mickiewicza; Plebiscytowa; Rymera; Rynek; Szkolna.
9 Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Furgoła 71 Czerwionka-Leszczyny stały Tak Dzielnica Czerwionka Karolinka Ulice: Aleja Spacerowa; Bolesława Chrobrego; Działkowców; Dzierżonia; Furgoła: parzyste 2 - 44, 47 - 137F; Gwarków; Kolejowa: 10 do końca; Kwiatowa; Leśna; Lipowa; Norwida; Reja; Władysława Jagiełły; Wyzwolenia; Zagłoby.
10 Przedszkole nr 10, ul. Jana Pawła II 18 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Czerwionka Karolinka Ulice: Aleja Świętej Barbary; Jana Pawła II; Kolejowa: 2 - 6; Parkowa.
11 Przedszkole nr 7, ul. Młyńska 2 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Czuchów Ulice: 3 Maja: nieparzyste 31 - 47, 50 - 75; Bieli; Długosza; Kochanowskiego; Komunalna; Kopalniana; Mazanka; Nad Bierawką; Przyjaźni; Spokojna; Staffa; Tęczowa; Topolowa; Waryńskiego.
12 Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gliwicka 2 Czerwionka-Leszczyny stały Tak Dzielnica Czuchów Ulice: 3 Maja: 76 do końca; Cmentarna; Folwarczna; Gliwicka; Główna; Graniczna; Kościelna; Nowa; Pocztowa; Podleśna; Rybnicka: 1 - 32; Słoneczna; Swobody; Szyb Zachodni; Zielona.
13 Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Prosta 17 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Dębieńsko Ulice: Bełkowska; Borowa; Cicha; Doktora Malczyka; Grabowa; Jesionka: 47 do końca; Kosynierów; Ornontowicka; Prosta; Strzelczyka; Zabrzańska.
14 Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Kołłątaja 1 Czerwionka-Leszczyny stały Nie Dzielnica Dębieńsko Ulice: Asnyka; Biernota; Chodniki; Furgoła: 141 do końca; Górnicza; Jesionka: 1 - 46; Kałuży; Kołłątaja; Markwioka; Odrodzenia; Olchowa; Partyzantów; Środkowa.
15 Przedszkole, ul. Szymochy 16A Bełk stały Tak Sołectwo Bełk Ulice: Dolna; Dworcowa; Główna: nieparzyste: 1 do końca; Kościelna; Majątkowa; Miarki; Ramży; Szymochy; Wolności.
16 Przedszkole, ul. Szymochy 16A Bełk stały Tak Sołectwo Bełk Ulice: Dębowa; Główna: parzyste: 2 do końca; Graniczna; Jasna; Klonowa; Kościuszki; Nalepy; Ogródki; Palowicka; Piasta; Pogodna; Popiela; Poprzeczna; Szczejkowicka; Szeroka; Topolowa; Wysoka; Żwirki i Wigury.
17 Szkoła Podstawowa, ul. Księdza Pojdy 100 Książenice stały Tak Sołectwo Książenice
18 Szkoła Podstawowa, ul. Dębowa 3 Palowice stały Tak Sołectwo Palowice
19 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 1 Przegędza stały Tak Sołectwo Przegędza
20 Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 17A Stanowice stały Tak Sołectwo Stanowice
21 Szkoła Podstawowa, ul. Wiejska 20 Szczejkowice stały Tak Sołectwo Szczejkowice
1 Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Rydułtowska 7 Gaszowice stały Tak Sołectwo Gaszowice: ul. Graniczna, Jerozolimska, Podleśna, Rybnicka, Rydułtowska, Zielona, Kolejowa, Stawowa, Wiejska od nr 1 - 29, parzyste od nr 32 - 68
2 Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, ul. Rydułtowska 8 Gaszowice stały Nie Sołectwo Gaszowice: ul. Dołki, Klasztorna, Leśna, Rudzka, Sumińska, Łąkowa, Pogwizdowska, Wiejska nieparzyste od nr 31 - 59A i od nr 70 - 128
3 Szkoła Podstawowa im. Ziemi Ślaskiej, ul. Rydułtowska 9 Piece stały Tak Sołectwo Piece
4 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 6 Szczerbice stały Tak Sołectwo Szczerbice: ul. Biernackiego, Cmentarna, Księdza Alberta Büchlera, Nowa, Piaskowa, Rybnicka, Stara, Jerozolimska, Leśna, Sumińska
5 Zespół Szkolno-Przedszkolny, ul. Szkolna 6 Szczerbice stały Tak Sołectwo Szczerbice: ul. Graniczna, Krótka, Łączna, Radoszowska, Szkolna, Fabryczna, Górska, Polna
6 Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego, ul. Wolności 41 Czernica stały Tak Sołectwo Czernica
7 Szkoła Podstawowa im. Henryka Mikołaja Góreckiego, ul. Wolności 41 Czernica stały Tak Sołectwo Łuków Śląski
1 Szkoła Podstawowa w Jejkowicach, ul. Główna 42 Jejkowice stały Tak ulice: Dworcowa, Główna, Krótka, Przed Koleją, Wiatraczna
2 Szkoła Podstawowa w Jejkowicach, ul. Główna 42 Jejkowice stały Tak ulice: Brzozowa, Chwałęcicka, Gajowa, Mostowa, Niedobczycka, Poprzeczna, Pustki, Sosnowa, Szkolna, Za Koleją
3 Szkoła Podstawowa w Jejkowicach, ul. Główna 42 Jejkowice stały Tak ulice: Franciszka Prusa, Górska, Leśna, Łąkowa, Niewiadomska, Polna, Prosta, Przemysłowa, Sumińska, Świerkowa, Zielona
1 Szkoła Podstawowa w Adamowicach, ul. Szkolna 7 Adamowice stały Tak Sołectwo Adamowice
2 Ochotnicza Straż Pożarna w Bogunicach, ul. Polna 1a Bogunice stały Tak Sołectwo Bogunice
3 Ochotnicza Straż Pożarna w Dzimierzu, ul. Sportowa 1a Dzimierz stały Nie Sołectwo Dzimierz
4 Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Rybnicka 2 Lyski stały Tak Sołectwo Lyski
5 Ośrodek Wspierania Rodziny, ul. Sportowa 1 Nowa Wieś stały Tak Sołectwo Nowa Wieś
6 Szkoła Podstawowa w Pstrążnej, ul. Szkolna 5 Pstrążna stały Nie Sołectwo Pstrążna
7 Szkoła Podstawowa w Raszczycach, ul. Szkolna 3 Raszczyce stały Tak Sołectwo Raszczyce
8 Ochotnicza Straż Pożarna w Suminie, ul. Rybnicka 25c Sumina stały Tak Sołectwo Sumina
9 Budynek Szkoły Podstawowej w Zwonowicach, ul. Sumińska 9d Zwonowice stały Nie Sołectwo Zwonowice
10 Filia Ośrodka Wspierania Rodziny, ul. Rybnicka 21 Żytna (budynek Przedszkola) stały Nie Sołectwo Żytna
11 Dom Pomocy Społecznej, ul. Rybnicka 7 Lyski dom pomocy społecznej Nie Dom Pomocy Społecznej (obwód odrębny)
1 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, ul. Boryńska 6 Świerklany stały Tak Bratkowa, Budowlana, Fiołkowa, Jesienna, Kościelna od nr 19 do końca, Tadeusza Kościuszki, Leśna, Letnia, Łąkowa, Makowa, Ogrodnicza, Plebiscytowa, Pogodna, Przemysłowa, Rybacka, Rybnicka, Rycerska, Słoneczna, Stokrotkowa, Strażacka, Tęczowa, Tulipanowa, Wiosenna, Wrzosowa, Zimowa, Żeglarska.
2 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludwika Holesza w Świerklanach, ul. Boryńska 6 Świerklany stały Tak Boryńska, Gajowa, Górna, Górnośląska, Henryka Pobożnego od nr 21 do końca, Jana III Sobieskiego, Mieszka I, Parytetyczna, Rajska, Sosnowa, Szerocka od nr 1 do 27, Szkolna, Świerkowa, Wiejska, Władysława Łokietka od nr 35 do końca, Żorska.
3 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Jadwigi w Świerklanach, ul. 3 Maja 20 Świerklany stały Tak Aleja, Basztowa, Błękitna, Gogołowska, Granice, Kasztelańska, Kazimierza Wielkiego, Kucharzówka, 3 Maja od nr 115 do końca, Połomska, Powstańców, Stawowa, Szerocka od nr 28 do końca, Szybowa, Władysława Łokietka od nr 1 do 34, Wodzisławska, Zamkowa, Zielona, Złota, Zygmunta Starego.
4 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Jadwigi w Świerklanach, ul. 3 Maja 20 Świerklany stały Tak Henryka Pobożnego od nr 1 do 20, Hutnicza, Jana Kazimierza, Jankowicka, Korytarzowa, Kościelna od nr 1 do 18A, Księdza Janika, Księdza Ligonia, 3 Maja od nr 1 do 114, Malarska, Piekarnicza, Rolnicza, Spacerowa, Szklarnia, Władysława Jagiełły, Władysława Warneńczyka.
5 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Jankowicach, ul. Równoległa 5 Jankowice stały Tak Akacjowa, Józefa Bema, Boguszowicka, Borowików, Brzozowa, Adolfa Dygasińskiego, Michała Grażyńskiego, Iglasta, Jarzębiniowa, Jaworowa, Mikołaja Kopernika, Janusza Korczaka, Wojciecha Korfantego, Kościelna, Księdza Walentego, Liściasta, Józefa Lompy, Karola Miarki, Moczydła, Gustawa Morcinka, Nowa od nr 1 do 26, Nowa od nr 90 do końca, Podkościele, Podlesie, Poprzeczna, Władysława Reymonta, Rybnicka, Piotra Skargi, Świerklańska od nr 58 do końca, Topolowa, Ukośna, Wierzbowa, Wolności, Pawła Wowry.
6 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Jankowicach, ul. Równoległa 5 Jankowice stały Tak Biasowicka, Górnicza, Feliksa Hoły, Krótka, Nowa od nr 27 do 89, Piaskowa, Polna, Prosta, Przemysłowa, Przyjemna, Radosna, Równoległa, Spokojna, Sportowa, Świerklańska od nr 1 do 57, Tulipanowa, Wesoła.

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Czerwionka-Leszczyny 10 32 449 4 48
0.0000020000Nr 2 Gaszowice, Jejkowice, Lyski 6 18 430 4 29
0.0000030000Nr 3 Świerklany 3 9 433 4 17
Podsumowanie 19 60 312 12 94

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 12 8 5 25
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU KWW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU 12 8 4 24
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO KWW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO 12 8 4 24
20 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ KW ŚPR 5 4 9
21 KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK” - RAZEM DLA ŚLĄSKA KW WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK” RDŚ 12 12

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 32 464 16 297 16 289 50.18% 0.05018
15 618 95.88% 0.09588
Tak
2 18 448 10 244 10 241 55.51% 0.05551
9 731 95.02% 0.09502
Tak
3 9 434 5 868 5 859 62.11% 0.06211
5 509 94.03% 0.09403
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 839 25 25.40% 0.0254
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU 6 123 24 19.84% 0.01984
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO 11 649 24 37.75% 0.03775
20 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ 2 902 9 9.40% 0.0094
21 KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK” - RAZEM DLA ŚLĄSKA 2 345 12 7.60% 0.0076

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych Udział w podziale mandatów
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 7 839 25 5 25.40% 0.0254
Tak
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA SUBREGIONU 6 123 24 3 19.84% 0.01984
Tak
19 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH ROZWOJU GMIN REGIONU RYBNICKIEGO 11 649 24 8 37.75% 0.03775
Tak
20 KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ 2 902 9 2 9.40% 0.0094
Tak
21 KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA ŚLĄSKA „CIOSEK” - RAZEM DLA ŚLĄSKA 2 345 12 1 7.60% 0.0076
Tak

Rada Powiatu w Rybniku - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 RAJCA Cezary Dominik 2 192 14.04% 0.01404
Tak
1 10 2 WCZASEK Adam Aleksander 396 2.54% 0.00254
Tak
1 10 3 GUDZIK Anna Teresa 301 1.93% 0.00193
Tak
1 10 4 BUDNY Grzegorz Marek 184 1.18% 0.00118
Nie
1 10 5 TKOCZ Jolanta Maria 184 1.18% 0.00118
Nie
1 10 6 ŻEMŁA Bożena Elżbieta 210 1.34% 0.00134
Nie
1 10 7 BARAKOMSKI Franciszek Zygmunt 188 1.20% 0.0012
Nie
1 10 8 MUSIOŁ Mateusz Damian 154 0.99% 0.00099
Nie
1 10 9 DZIEŻOK Katarzyna Anna 70 0.45% 0.00045
Nie
1 10 10 DANYŁKO Bożena Ewa 75 0.48% 0.00048
Nie
1 10 11 HAJDUCZEK Karol Norbert 159 1.02% 0.00102
Nie
1 10 12 HRAPIEC Jan Adam 175 1.12% 0.00112
Nie
1 18 1 KRASOWSKA-SALAMON Izabella Barbara 743 4.76% 0.00476
Tak
1 18 2 TOKARZ Jan 571 3.66% 0.00366
Tak
1 18 3 BRZĄKALIK Jerzy Józef 149 0.95% 0.00095
Nie
1 18 4 STANO Barbara Emilia 214 1.37% 0.00137
Nie
1 18 5 KUBASA Grzegorz Mirosław 531 3.40% 0.0034
Nie
1 18 6 DWOROWY Joanna Barbara 141 0.90% 0.0009
Nie
1 18 7 SZOMBARA Michał Andrzej 85 0.54% 0.00054
Nie
1 18 8 BIEROWIEC-CHRUSTEK Bożena 81 0.52% 0.00052
Nie
1 18 9 PTAK Stanisława Krystyna 57 0.36% 0.00036
Nie
1 18 10 KLASIK Małgorzata Ewa 145 0.93% 0.00093
Nie
1 18 11 RYBKA Jacek Karol 164 1.05% 0.00105
Nie
1 18 12 SOBIK-PALA Beata Joanna 77 0.49% 0.00049
Nie
1 19 1 PROFASKA Marek Bogusław 3 220 20.62% 0.02062
Tak
1 19 2 CICHOŃ Michał Jan 671 4.30% 0.0043
Tak
1 19 3 WOŹNICA Irena Ewa 604 3.87% 0.00387
Tak
1 19 4 GROCHLA Gabriela Cecylia 407 2.61% 0.00261
Tak
1 19 5 ŻELAZNY Bogusław Piotr 197 1.26% 0.00126
Nie
1 19 6 KALINOWSKI Krzysztof Józef 182 1.17% 0.00117
Nie
1 19 7 MARCINIAK Małgorzata Gabriela 91 0.58% 0.00058
Nie
1 19 8 GÓRECKI Wojciech Jerzy 173 1.11% 0.00111
Nie
1 19 9 DYMORZ Zofia Barbara 133 0.85% 0.00085
Nie
1 19 10 GÓRECKA Elżbieta Małgorzata 100 0.64% 0.00064
Nie
1 19 11 SZYMURA Andrzej Rufin 181 1.16% 0.00116
Nie
1 19 12 KLYTA Wincenty Józef 68 0.44% 0.00044
Nie
1 21 1 ADAMIEC Eugeniusz Henryk 702 4.49% 0.00449
Tak
1 21 2 KASZEK Mariusz Tomasz 662 4.24% 0.00424
Nie
1 21 3 PIECHA Jan Benedykt 100 0.64% 0.00064
Nie
1 21 4 BLUSZCZ Ryszard Jan 313 2.00% 0.002
Nie
1 21 5 RAPACZ-WRÓBEL Aleksandra Zofia 114 0.73% 0.00073
Nie
1 21 6 ZAREMBA Ewa Maria 83 0.53% 0.00053
Nie
1 21 7 FOJCIK Czesław Stanisław 86 0.55% 0.00055
Nie
1 21 8 MIOZGA Piotr Jan 62 0.40% 0.0004
Nie
1 21 9 RUTKOWSKI Leszek Zenon 45 0.29% 0.00029
Nie
1 21 10 ŚLIWA Ramona Ewa 87 0.56% 0.00056
Nie
1 21 11 ZIAJKA Sabina Małgorzata 25 0.16% 0.00016
Nie
1 21 12 BOCHENEK Sylwia Katarzyna 66 0.42% 0.00042
Nie
2 10 1 NOREK Łukasz Rufin 921 9.46% 0.00946
Tak
2 10 2 PAULUS Andrzej Piotr 375 3.85% 0.00385
Nie
2 10 3 KASPAREK Monika Krystyna 163 1.68% 0.00168
Nie
2 10 4 KAWULOK Jerzy 394 4.05% 0.00405
Nie
2 10 5 MAZUREK Kazimierz 284 2.92% 0.00292
Nie
2 10 6 GANCEK Małgorzata Monika 47 0.48% 0.00048
Nie
2 10 7 KWICZALA Piotr Mariusz 132 1.36% 0.00136
Nie
2 10 8 KUSTRA Natalia Albina 62 0.64% 0.00064
Nie
2 18 1 WOJACZEK Grzegorz Jan 555 5.70% 0.0057
Nie
2 18 2 STĘPIEŃ Karina Elżbieta 878 9.02% 0.00902
Tak
2 18 3 CEDZIWODA Monika Weronika 211 2.17% 0.00217
Nie
2 18 4 DYAKOWSKA Małgorzata Anna 183 1.88% 0.00188
Nie
2 18 5 ŚLIŻ-CZORNY Aleksandra Ludwika 107 1.10% 0.0011
Nie
2 18 6 BRZENCZEK Wojciech Marcin 167 1.72% 0.00172
Nie
2 18 7 DURCZOK Roksana Weronika 111 1.14% 0.00114
Nie
2 18 8 SKORUPA Mateusz Bartosz 41 0.42% 0.00042
Nie
2 19 1 MROWIEC Damian Franciszek 1 745 17.93% 0.01793
Tak
2 19 2 GOWOROWSKI Zbigniew 410 4.21% 0.00421
Nie
2 19 3 WOJTAS-PLISZ Aleksandra Anna 467 4.80% 0.0048
Tak
2 19 4 NIESTRÓJ Bogusław 477 4.90% 0.0049
Tak
2 19 5 STRUPOWSKI Janusz Jan 153 1.57% 0.00157
Nie
2 19 6 LEWANDOWSKA Alicja Magdalena 252 2.59% 0.00259
Nie
2 19 7 MAŃCZYK Krzysztof Henryk 72 0.74% 0.00074
Nie
2 19 8 OŚLIZŁO Gabriela Grażyna 285 2.93% 0.00293
Nie
2 20 1 WĘGLORZ Honorata Judyta 430 4.42% 0.00442
Tak
2 20 2 POWALLA Arnold Andrzej 421 4.33% 0.00433
Nie
2 20 3 STOŚ Ewa Ewelina 170 1.75% 0.00175
Nie
2 20 4 TWARDOWSKA Ewa 73 0.75% 0.00075
Nie
2 20 5 ZDRZAŁEK Andrzej 145 1.49% 0.00149
Nie
3 10 1 KŁAPCZYK Andrzej Stanisław 539 9.78% 0.00978
Tak
3 10 2 MAREK-BUGIEL Teresa Maria 93 1.69% 0.00169
Nie
3 10 3 MAZUR Bolesław Tadeusz 250 4.54% 0.00454
Nie
3 10 4 BORACA Irena Łucja 187 3.39% 0.00339
Nie
3 10 5 LABUS Maria Ewa 104 1.89% 0.00189
Nie
3 18 1 SZULIK Sylwia Ewa 530 9.62% 0.00962
Nie
3 18 2 JURASZCZYK Krzysztof Piotr 158 2.87% 0.00287
Nie
3 18 3 NOGŁY Grzegorz Józef 147 2.67% 0.00267
Nie
3 18 4 BŁATOŃ Justyna Barbara 77 1.40% 0.0014
Nie
3 19 1 KARWOT Halina 1 233 22.38% 0.02238
Tak
3 19 2 WALA Adam Michał 178 3.23% 0.00323
Nie
3 19 3 MAŁYSA Lidia Maria 175 3.18% 0.00318
Nie
3 19 4 ŚLIWKA Bogdan Stanisław 175 3.18% 0.00318
Nie
3 20 1 PIERCHAŁA Elżbieta Krystyna 699 12.69% 0.01269
Tak
3 20 2 RDUCH Maria Grażyna 251 4.56% 0.00456
Nie
3 20 3 GEMBALCZYK Stanisław 336 6.10% 0.0061
Nie
3 20 4 WOLNY Grzegorz Andrzej 377 6.84% 0.00684
Nie
  • Statystyka list kandydatów
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Powiat Rybnicki - ogółem 6 100 66 75 518 60 312 48 4 1
Gminy ogółem 5 81 63 75 518 60 312 48 4 1
w tym:
   Gminy powyżej 20 000 mieszkańców 1 21 3 40 303 32 449 21 0 1 0
   Gminy do 20 000 mieszkańców 4 60 60 35 215 27 863 27 4 0 0

Statystyka list kandydatów

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba
List rad
Zarejestrowane listy do rad powiatów 12 1
Zarejestrowane listy do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 15 1
Ogółem 27 2

Zarejestrowane listy

Wyszczególnienie Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad powiatów 94 45 48% 49 52%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 133 61 46% 72 54%
Liczba zarejestrowanych kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 127 39 31% 88 69%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na wójta 8 1 13% 7 88%
Liczba zarejestrowanych kandydatów na burmistrza 4 1 25% 3 75%
Ogółem 354 145 41% 209 59%

Średnia wieku zarejestrowanych kandydatów

Wyszczególnienie Średnia wieku Średnia wieku kobiet Średnia wieku mężczyzn
Średnia wieku kandydatów do rad powiatów 50 49 51
Średnia wieku kandydatów do rad gmin powyżej 20tys. mieszkańców 46 43 49
Średnia wieku kandydatów do rad gmin poniżej 20tys. mieszkańców 48 46 49
Średnia wieku kandydatów na wójta 43 53 41
Średnia wieku kandydatów na burmistrza 50 40 53
Ogółem

Zarejestrowani kandydaci do rad według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 30 15 50% 15 50%
30-39 67 31 46% 36 54%
40-59 184 80 43% 104 57%
60+ 73 19 26% 54 74%
Ogółem 354 145 41% 209 59%

Zarejestrowani kandydaci na wójta, burmistrza, prezydenta według wieku i płci

Wiek Liczba kandydatów Kobiet Kobiet (%) Mężczyzn Mężczyzn (%)
18-29 0 0 0% 0 0%
30-39 6 0 0% 6 100%
40-59 3 2 67% 1 33%
60+ 3 0 0% 3 100%
Ogółem 12 2 17% 10 83%