Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 8 998
Wyborców 7 001
Obwodów 15
  • Wybory do Rady Gminy Główczyce
  • Wybory Wójta Gminy Główczyce
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, ul. Szkolna 1 Główczyce stały Tak Główczyce: ul. Ciemińska, ul. Dworcowa, ul. Kościuszki, ul. Podgórna, ul. Witosa, Święcino
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, ul. Szkolna 1 Główczyce stały Tak Główczyce: ul. Jarzębinowa, ul. Kwiatowa, ul. Mickiewicza, ul. Ogrodowa, ul. Owocowa, ul. Osiedle, ul. Słupska, ul. Skórzyńska, ul. Szosa Słupska nr: 5 - 12, m. Klęcinko nr: 4 - 6, 14 - 17A
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, ul. Szkolna 1 Główczyce stały Tak Główczyce: ul. Brzozowa, ul. Jaśminowa, ul. Klonowa, ul. Lipowa, ul. Na Wzgórzu, ul. Szosa Słupska nr: 1 - 4, ul. Świerkowa, m. Klęcinko nr: 1 - 3, 6A - 13A
4 Świetlica wiejska, 41 Wielka Wieś stały Nie Wielka Wieś, Dochowo, Klęcino
5 Świetlica wiejska, 13 Żoruchowo stały Nie Żoruchowo
6 Świetlica wiejska, 17 Żelkowo stały Tak Żelkowo, Czarny Młyn, Zgojewo, Zgojewko, Murowaniec, Choćmirówko, Choćmirowo
7 Świetlica wiejska, 40A Szczypkowice stały Tak Szczypkowice, Dochówko, Gorzysław, Warblino
8 Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej, 15 Stowięcino stały Nie Stowięcino, Gostkowo, Michałowo, Gorzyno, Szelewo
9 Świetlica wiejska, 18A Podole Wielkie stały Tak Podole Wielkie, Będzimierz, Kokoszki, Olszewko. Zawada, Dargoleza, Przebędowo Słupskie
10 Wiejski Dom Kultury, 10 Pobłocie stały Tak Pobłocie, Następowo
11 Wiejski Dom Kultury, 10 Pobłocie stały Nie Wolinia, Pękalin, Cecenowo
12 Świetlica wiejska, 16 Rzuszcze stały Nie Rzuszcze, Rzuski Las, Wykosowo
13 Świetlica wiejska, 34 Izbica stały Nie Izbica, Gać, Ciemino, Zgierz
14 Świetlica wiejska, 20 Rumsko stały Tak Skórzyno, Rówienko, Rumsko, Równo
15 Budynek poszkolny, 12 Będziechowo stały Nie Będziechowo, Drzeżewo, Lipno, Siodłonie

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Główczyce : ul. Ciemińska, ul. Dworcowa, ul. Kościuszki, ul. Podgórna, ul. Witosa , Święcino 1 487 4 4
0.0000020000Nr 2 Główczyce: ul. Jarzębinowa, ul. Kwiatowa, ul. Mickiewicza, ul. Ogrodowa, ul. Osiedle, ul. Owocowa, ul. Skórzyńska, ul. Słupska, ul Szosa Słupska nr: 5 - 12, Klęcinko nr: 4 - 6 i nr: 14 - 17A. 1 503 2 2
0.0000030000Nr 3 Główczyce: ul. Brzozowa, ul. Jaśminowa, ul. Klonowa, ul. Lipowa, ul. Na Wzgórzu, Ul. Szosa Słupska nr: 1 - 4, ul. Świerkowa, Klęcinko nr: 1 - 3 i nr: 6A - 13A. 1 509 4 4
0.0000040000Nr 4 Klęcino, Wielka Wieś, Dochowo 1 488 3 3
0.0000050000Nr 5 Żoruchowo 1 363 2 2
0.0000060000Nr 6 Żelkowo, Czarny Młyn, Zgojewo, Zgojewko, Murowaniec, Choćmirówko, Choćmirowo 1 482 3 3
0.0000070000Nr 7 Szczypkowice, Dochówko, Gorzysław, Warblino 1 477 3 3
0.0000080000Nr 8 Stowięcino, Gostkowo, Michałowo, Gorzyno, Szelewo 1 633 3 3
0.0000090000Nr 9 Podole Wielkie, Będzimierz, Kokoszki, Olszewko, Zawada, Dargoleza, Przebędowo Słupskie. 1 381 2 2
0.0000100000Nr 10 Pobłocie, Następowo 1 579 3 3
0.0000110000Nr 11 Wolinia, Pękalin, Cecenowo 1 526 2 2
0.0000120000Nr 12 Rzuszcze, Rzuski Las, Wykosowo 1 430 2 2
0.0000130000Nr 13 Izbica, Gać, Ciemino, Zgierz 1 397 3 3
0.0000140000Nr 14 Skórzyno, Rówienko, Rumsko, Równo 1 378 4 4
0.0000150000Nr 15 Będziechowo, Drzeżewo, Lipno, Siodłonie 1 368 3 3
Podsumowanie 15 7 001 43 43

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO MIESZKAŃCÓW, ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ KWW „DMRIG” 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY DĘGA KWW JOANNY DĘGA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 11
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY LIPCZYŃSKIEJ KWW JOANNY LIPCZYŃSKIEJ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEFA ŁABY KWW JÓZEFA ŁABY 1 1 1 3

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
2 LIPCZYŃSKA Joanna Barbara 46 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY LIPCZYŃSKIEJ Żelkowo
3 MAY Danuta Lilia 58 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO MIESZKAŃCÓW, ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ Wielka Wieś
1 DĘGA Joanna 55 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY DĘGA Główczyce

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 487 244 244 50.10% 0.0501
240 98.36% 0.09836
Tak
2 503 262 262 52.09% 0.05209
256 97.71% 0.09771
Tak
3 509 275 275 54.03% 0.05403
272 98.91% 0.09891
Tak
4 488 206 206 42.21% 0.04221
204 99.03% 0.09903
Tak
5 363 151 151 41.60% 0.0416
150 99.34% 0.09934
Tak
6 482 190 190 39.42% 0.03942
190 100.00% 0.1
Tak
7 477 167 167 35.01% 0.03501
163 97.60% 0.0976
Tak
8 633 268 268 42.34% 0.04234
265 98.88% 0.09888
Tak
9 381 147 147 38.58% 0.03858
147 100.00% 0.1
Tak
10 581 280 280 48.19% 0.04819
275 98.21% 0.09821
Tak
11 526 284 284 53.99% 0.05399
280 98.59% 0.09859
Tak
12 430 217 217 50.47% 0.05047
214 98.62% 0.09862
Tak
13 397 184 184 46.35% 0.04635
183 99.46% 0.09946
Tak
14 378 161 161 42.59% 0.04259
160 99.38% 0.09938
Tak
15 368 156 156 42.39% 0.04239
149 95.51% 0.09551
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO MIESZKAŃCÓW, ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ 1 139 14 36.18% 0.03618
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY DĘGA 532 11 16.90% 0.0169
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY LIPCZYŃSKIEJ 1 238 15 39.33% 0.03933
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEFA ŁABY 239 3 7.59% 0.00759

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DOBRO MIESZKAŃCÓW, ROZWÓJ I GOSPODARNOŚĆ 1 139 14 7 36.18% 0.03618
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY DĘGA 532 11 2 16.90% 0.0169
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOANNY LIPCZYŃSKIEJ 1 238 15 4 39.33% 0.03933
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JÓZEFA ŁABY 239 3 2 7.59% 0.00759

Rada Gminy Główczyce - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 13 13 MAKUCH Andrzej Józef 63 26.25% 0.02625
Nie
1 14 14 ZIOMEK Grażyna 32 13.33% 0.01333
Nie
1 15 15 ZIELIŃSKI Stanisław Franciszek 72 30.00% 0.03
Nie
1 16 16 KWIATKOWSKA Marianna 73 30.42% 0.03042
Tak
2 13 13 STEFANOWSKI Henryk Józef 81 31.64% 0.03164
Nie
2 15 15 MATKOWSKI Michał 175 68.36% 0.06836
Tak
3 13 13 OLESZEK Hubert Franciszek 43 15.81% 0.01581
Nie
3 14 14 RUSIECKA Żaneta Teresa 28 10.29% 0.01029
Nie
3 15 15 ZŁOCH Iwona Maria 58 21.32% 0.02132
Nie
3 16 16 ŁABA Józef 143 52.57% 0.05257
Tak
4 13 13 MAY Danuta Lilia 141 69.12% 0.06912
Tak
4 14 14 SOKOŁOWSKA Bożena 24 11.76% 0.01176
Nie
4 15 15 KOWALKO Daniel 39 19.12% 0.01912
Nie
5 13 13 RYBAK Krzysztof Stanisław 78 52.00% 0.052
Tak
5 15 15 JURCABA Anna Katarzyna 72 48.00% 0.048
Nie
6 13 13 JARZĄB Zdzisław 46 24.21% 0.02421
Nie
6 14 14 MATUSIAK-GŁOWACKA Beata 20 10.53% 0.01053
Nie
6 15 15 STOLARSKI Łukasz 124 65.26% 0.06526
Tak
7 13 13 MAŃKOWSKI Jerzy 65 39.88% 0.03988
Tak
7 14 14 ZIELIŃSKI Rafał Dominik 54 33.13% 0.03313
Nie
7 15 15 STRITZEL Irena Anna 44 26.99% 0.02699
Nie
8 13 13 NOSAL Tomasz Piotr 68 25.66% 0.02566
Nie
8 14 14 DYŚ Mariusz Stanisław 116 43.77% 0.04377
Tak
8 15 15 SZUL Barbara Zofia 81 30.57% 0.03057
Nie
9 13 13 FIR Zenon 111 75.51% 0.07551
Tak
9 15 15 KACZYKOWSKA Anna Janina 36 24.49% 0.02449
Nie
10 13 13 PIKUL Danuta Irena 54 19.64% 0.01964
Nie
10 14 14 DOMAŃSKA Wiesława 49 17.82% 0.01782
Nie
10 15 15 SIDOR Jagoda Anna 172 62.55% 0.06255
Tak
11 13 13 WIERBOWSKI Kazimierz 148 52.86% 0.05286
Tak
11 15 15 WICIŃSKI Jacek 132 47.14% 0.04714
Nie
12 14 14 POWIDEŁ Radosław Andrzej 113 52.80% 0.0528
Tak
12 15 15 JÓSKOWSKI Julian 101 47.20% 0.0472
Nie
13 13 13 KWIATKOWSKI Arkadiusz Marcin 126 68.85% 0.06885
Tak
13 14 14 KASZKUR Marcin 31 16.94% 0.01694
Nie
13 15 15 KOCHANOWSKI Andrzej Bronisław 26 14.21% 0.01421
Nie
14 13 13 DUBIELSKA Marzena Jolanta 40 25.00% 0.025
Nie
14 14 14 RYBAK Sebastian Bolesław 32 20.00% 0.02
Nie
14 15 15 HLIWSKI Kazimierz Stanisław 65 40.63% 0.04063
Tak
14 16 16 NASTAŁY Tomasz Władysław 23 14.38% 0.01438
Nie
15 13 13 ŚPIEWAK Krystyna Antonina 75 50.34% 0.05034
Tak
15 14 14 KRUGŁY Małgorzata Agnieszka 33 22.15% 0.02215
Nie
15 15 15 NOWAKOWSKA Weronika 41 27.52% 0.02752
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 DĘGA Joanna 55 Wyższe Główczyce, 486 15.43 Nie
2 LIPCZYŃSKA Joanna Barbara 46 Wyższe Żelkowo, 1 081 34.33 Nie
3 MAY Danuta Lilia 58 Wyższe Wielka Wieś, 1 582 50.24 Tak

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, ul. Szkolna 1 Główczyce stały 487 244 244 50.10% 0.0501
242 99.18%
2 Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, ul. Szkolna 1 Główczyce stały 503 263 263 52.29% 0.05229
260 98.86%
3 Zespół Szkolno-Przedszkolny Główczyce, ul. Szkolna 1 Główczyce stały 509 275 275 54.03% 0.05403
270 98.18%
4 Świetlica wiejska, 41 Wielka Wieś stały 488 206 206 42.21% 0.04221
204 99.03%
5 Świetlica wiejska, 13 Żoruchowo stały 363 151 151 41.60% 0.0416
150 99.34%
6 Świetlica wiejska, 17 Żelkowo stały 482 190 190 39.42% 0.03942
189 99.47%
7 Świetlica wiejska, 40A Szczypkowice stały 477 167 167 35.01% 0.03501
164 98.20%
8 Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej, 15 Stowięcino stały 633 268 268 42.34% 0.04234
260 97.01%
9 Świetlica wiejska, 18A Podole Wielkie stały 381 147 147 38.58% 0.03858
147 100.00%
10 Wiejski Dom Kultury, 10 Pobłocie stały 581 280 280 48.19% 0.04819
275 98.21%
11 Wiejski Dom Kultury, 10 Pobłocie stały 526 283 283 53.80% 0.0538
277 97.88%
12 Świetlica wiejska, 16 Rzuszcze stały 430 217 217 50.47% 0.05047
216 99.54%
13 Świetlica wiejska, 34 Izbica stały 397 184 184 46.35% 0.04635
183 99.46%
14 Świetlica wiejska, 20 Rumsko stały 378 161 161 42.59% 0.04259
160 99.38%
15 Budynek poszkolny, 12 Będziechowo stały 368 156 156 42.39% 0.04239
152 97.44%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 8 998 7 001 15 1