Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 4 039
Wyborców 3 412
Obwodów 5
  • Wybory do Rady Gminy Sterdyń
  • Wybory Wójta Gminy Sterdyń
  • Wyniki głosowania do rady gminy
  • Wyniki wyborów do rady gminy
  • Wyniki głos. i wyb. Wójta
  • Wyniki ponownego głos. i wyb Wójta
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń stały Tak Golanki, Lebiedzie, Lebiedzie Kolonia, Sterdyń
2 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń stały Nie Chądzyń, Dzięcioły Bliższe, Dzięcioły Dalsze, Dzięcioły Kolonia, Paulinów, Seroczyn Kolonia, Stelągi Kolonia
3 Szkoła Podstawowa w Łazowie, 7 Łazów stały Tak Łazów, Łazówek, Paderewek, Paderewek Kolonia, Seroczyn, Sewerynówka, Szwejki
4 Remiza OSP w Kiełpińcu, 47 Kiełpiniec stały Nie Białobrzegi, Kamieńczyk, Kiełpiniec, Matejki
5 Remizo-Świetlica w Starych Mursach, 20 Stare Mursy stały Tak Grądy, Kuczaby, Nowe Mursy, Nowy Ratyniec, Stare Mursy, Stary Ratyniec, Stelągi, Zaleś

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Sołectwo Sterdyń ulice: Nadrzeczna, Ogrodowa, Prof. Kazimierza Krysiaka, Przechodnia, Sportowa, Strażacka, Szeroka, T. Kościuszki, Targowa, Wojska Polskiego 1 272 3 3
0.0000020000Nr 2 Sołectwo Sterdyń ulice: Kościelna, Lipowa, Seroczyńska, Spółdzielcza, Tartaczna 1 316 3 3
0.0000030000Nr 3 Sołectwo Chądzyń 1 142 2 2
0.0000040000Nr 4 Sołectwa: Dzięcioły Bliższe, Dzięcioły Dalsze, Dzięcioły Kolonia 1 260 3 3
0.0000050000Nr 5 Sołectwa: Golanki, Lebiedzie, Lebiedzie Kolonia 1 286 3 3
0.0000060000Nr 6 Sołectwa: Grądy, Kuczaby, Stelągi 1 231 3 3
0.0000070000Nr 7 Sołectwa: Paulinów, Seroczyn Kolonia, Stelągi Kolonia 1 199 3 3
0.0000080000Nr 8 Sołectwo Białobrzegi 1 193 3 3
0.0000090000Nr 9 Sołectwo Kiełpiniec 1 194 3 3
0.0000100000Nr 10 Sołectwa: Łazów, Łazówek 1 296 4 4
0.0000110000Nr 11 Sołectwo Seroczyn 1 224 3 3
0.0000120000Nr 12 Sołectwa: Paderewek, Paderewek Kolonia, Sewerynówka, Szwejki 1 231 3 3
0.0000130000Nr 13 Sołectwa: Nowy Ratyniec, Stary Ratyniec, Zaleś 1 237 2 2
0.0000140000Nr 14 Sołectwa: Nowe Mursy, Stare Mursy 1 152 2 2
0.0000150000Nr 15 Sołectwa: Kamieńczyk, Matejki 1 179 3 3
Podsumowanie 15 3 412 43 43

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA STERDYŃ KWW LEPSZA GMINA STERDYŃ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 13
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIANNY KOBYLIŃSKIEJ KWW MARIANNY KOBYLIŃSKIEJ 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "ZGODA I POROZUMIENIE" KWW "ZGODA I POROZUMIENIE" 1 1

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 GÓRAL Adam 49 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA STERDYŃ PSL Sterdyń
3 SIKORSKA Grażyna Agata 59 wyższe rolnicze KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Prawo i Sprawiedliwość Szwejki
2 KOBYLIŃSKA Marianna Jadwiga 53 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIANNY KOBYLIŃSKIEJ Sokołów Podlaski

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 273 161 161 58.97% 0.05897
158 98.14% 0.09814
Tak
2 317 172 172 54.26% 0.05426
168 97.67% 0.09767
Tak
3 141 87 87 61.70% 0.0617
86 98.85% 0.09885
Tak
4 260 149 149 57.31% 0.05731
149 100.00% 0.1
Tak
5 285 154 154 54.04% 0.05404
148 96.10% 0.0961
Tak
6 231 117 117 50.65% 0.05065
111 94.87% 0.09487
Tak
7 200 106 106 53.00% 0.053
99 93.40% 0.0934
Tak
8 192 135 135 70.31% 0.07031
134 99.26% 0.09926
Tak
9 193 129 129 66.84% 0.06684
129 100.00% 0.1
Tak
10 296 197 197 66.55% 0.06655
194 98.48% 0.09848
Tak
11 224 139 139 62.05% 0.06205
139 100.00% 0.1
Tak
12 229 151 151 65.94% 0.06594
149 98.68% 0.09868
Tak
13 236 159 159 67.37% 0.06737
156 98.11% 0.09811
Tak
14 152 94 94 61.84% 0.06184
92 97.87% 0.09787
Tak
15 179 89 89 49.72% 0.04972
88 98.88% 0.09888
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 750 15 37.50% 0.0375
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA STERDYŃ 663 13 33.15% 0.03315
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIANNY KOBYLIŃSKIEJ 543 14 27.15% 0.02715
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "ZGODA I POROZUMIENIE" 44 1 2.20% 0.0022

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 750 15 4 37.50% 0.0375
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEPSZA GMINA STERDYŃ 663 13 7 33.15% 0.03315
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARIANNY KOBYLIŃSKIEJ 543 14 4 27.15% 0.02715
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "ZGODA I POROZUMIENIE" 44 1 0 2.20% 0.0022

Rada Gminy Sterdyń - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 10 ROMAŃCZUK Elżbieta 52 32.91% 0.03291
Nie
1 16 16 BRZEZIK Mariola Lidia 89 56.33% 0.05633
Tak
1 17 17 CHENDOSZKO Barbara 17 10.76% 0.01076
Nie
2 10 10 ANDRZEJCZUK Marek Grzegorz 57 33.93% 0.03393
Nie
2 16 16 KUR Wiesław 67 39.88% 0.03988
Tak
2 17 17 MURAWSKI Michał 44 26.19% 0.02619
Nie
3 10 10 ZAWADZKA Teresa 41 47.67% 0.04767
Nie
3 17 17 KRZYŻANOWSKI Ireneusz 45 52.33% 0.05233
Tak
4 10 10 PROKOPCZUK Mariusz 52 34.90% 0.0349
Nie
4 16 16 MASTALERCZUK Mirosława 60 40.27% 0.04027
Tak
4 17 17 PYTEL Franciszek Teodor 37 24.83% 0.02483
Nie
5 10 10 WYSZYŃSKI Janusz 70 47.30% 0.0473
Tak
5 16 16 STEĆ Mirosław Jacek 46 31.08% 0.03108
Nie
5 17 17 KAMONT Marcin 32 21.62% 0.02162
Nie
6 10 10 SÓWKA Dariusz 46 41.44% 0.04144
Tak
6 16 16 KALICKI Marcin 33 29.73% 0.02973
Nie
6 17 17 BYCZUK Agnieszka 32 28.83% 0.02883
Nie
7 10 10 GĘSINA Łukasz 35 35.35% 0.03535
Nie
7 16 16 JURCZAK Stanisław Jan 43 43.43% 0.04343
Tak
7 17 17 SITKO Jan Władysław 21 21.21% 0.02121
Nie
8 10 10 STEĆ Sylwia Barbara 46 34.33% 0.03433
Nie
8 16 16 TUROS Marta 4 2.99% 0.00299
Nie
8 17 17 TUROS Urszula Krystyna 84 62.69% 0.06269
Tak
9 10 10 KUR Marek Stanisław 33 25.58% 0.02558
Nie
9 16 16 SIKORSKA Maria Jolanta 43 33.33% 0.03333
Nie
9 17 17 GAWRYŚ Marek 53 41.09% 0.04109
Tak
10 10 10 KOBUS Anna 48 24.74% 0.02474
Nie
10 16 16 KRYSIAK Stanisław Władysław 47 24.23% 0.02423
Nie
10 17 17 BORUTA Józef 55 28.35% 0.02835
Tak
10 18 18 ROKITA Piotr 44 22.68% 0.02268
Nie
11 10 10 ŁACH Jadwiga 45 32.37% 0.03237
Nie
11 16 16 SZALACH Anna 86 61.87% 0.06187
Tak
11 17 17 WILK Jolanta Maria 8 5.76% 0.00576
Nie
12 10 10 OŁDAKOWSKI Piotr 74 49.66% 0.04966
Tak
12 16 16 TOMCZUK Mariusz Bogusław 38 25.50% 0.0255
Nie
12 17 17 JAKUBIAK Grzegorz 37 24.83% 0.02483
Nie
13 10 10 RATYŃSKI Ignacy Michał 92 58.97% 0.05897
Tak
13 17 17 KRASNODĘBSKI Witold Marek 64 41.03% 0.04103
Nie
14 10 10 FLORCZUK Małgorzata 33 35.87% 0.03587
Nie
14 16 16 POGORZELSKI Andrzej 59 64.13% 0.06413
Tak
15 10 10 ŁAGODA Paweł 26 29.55% 0.02955
Nie
15 16 16 BORUTA Bogdan 48 54.55% 0.05455
Tak
15 17 17 GAWRYSIUK Jarosław Andrzej 14 15.91% 0.01591
Nie

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 GÓRAL Adam 49 wyższe Sterdyń, 511 25.26 Nie
2 KOBYLIŃSKA Marianna Jadwiga 53 wyższe Sokołów Podlaski, 560 27.68 Druga tura
3 SIKORSKA Grażyna Agata 59 wyższe rolnicze Szwejki, 952 47.06 Druga tura

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń stały 875 487 487 55.66% 0.05566
483 99.18%
2 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń stały 601 342 342 56.91% 0.05691
342 100.00%
3 Szkoła Podstawowa w Łazowie, 7 Łazów stały 749 487 487 65.02% 0.06502
483 99.18%
4 Remiza OSP w Kiełpińcu, 47 Kiełpiniec stały 564 353 353 62.59% 0.06259
350 99.15%
5 Remizo-Świetlica w Starych Mursach, 20 Stare Mursy stały 619 371 371 59.94% 0.05994
365 98.38%

Ponowne głosowanie

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 KOBYLIŃSKA Marianna Jadwiga 53 wyższe Sokołów Podlaski, 718 36.92 Nie
2 SIKORSKA Grażyna Agata 59 wyższe rolnicze Szwejki, 1227 63.08 Tak

Zbiorcze informacje o głosowaniu w obwodach

Obwód nr Adres Liczba głosów ważnych SIKORSKA Grażyna Agata Głosów ważnych oddanych na kandydatów KOBYLIŃSKA Marianna Jadwiga
Głosów ważnych oddanych na kandydata Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % ważnych % ważnych Liczba
1 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń 472 321 68.01% 0.06801
31.99% 151
2 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń 333 204 61.26% 0.06126
38.74% 129
3 Szkoła Podstawowa w Łazowie, 7 Łazów 466 321 68.88% 0.06888
31.12% 145
4 Remiza OSP w Kiełpińcu, 47 Kiełpiniec 335 137 40.90% 0.0409
59.10% 198
5 Remizo-Świetlica w Starych Mursach, 20 Stare Mursy 339 244 71.98% 0.07198
28.02% 95

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń stały 874 482 482 55.15% 0.05515
472 97.93%
2 Zespół Szkół w Sterdyni, ul. Wojska Polskiego 17 Sterdyń stały 601 333 333 55.41% 0.05541
333 100.00%
3 Szkoła Podstawowa w Łazowie, 7 Łazów stały 749 467 467 62.35% 0.06235
466 99.79%
4 Remiza OSP w Kiełpińcu, 47 Kiełpiniec stały 568 337 337 59.33% 0.05933
335 99.41%
5 Remizo-Świetlica w Starych Mursach, 20 Stare Mursy stały 618 339 339 54.85% 0.05485
339 100.00%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 4 039 3 412 5 1