Wybory Samorządowe 2018

Logo Państwojej Komisjii Wyborczej
  • Wybory Samorządowe
    Rzeczypospolitej Polskiej

    2018

  • Logo KBW
Wyszczególnienie Liczba
Mieszkańców 9 098
Wyborców 7 883
Obwodów 7
  • Wybory do Rady Miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim
  • Wybory Burmistrza Nowogrodu Bobrzańskiego
  • Wyniki głosowania do rady miasta
  • Wyniki wyborów do rady miasta
  • Wyniki głos. i wyb. Burmistrza
  • Geografia

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Dostępny dla osób niepełnosprawnych Granice obwodu
1 Urząd Miejski, ul. Słowackiego 11 Nowogród Bobrzański stały Tak Nowogród Bobrzański, ulice: Bogaczowska, Botaniczna, Budowlańców, Działkowa, Fabryczna, Gimnazjalna, Gwiaździsta, Henryka Brodatego, Jasna, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Lazurowa, 9 Maja, Majowa, Młyńska, Ogrodowa, Polna, Porzeczkowa, Promykowa, Reja, Rynek, Składowa, Słoneczna, Słowackiego, Spokojna, Sportowa, Storczykowa, Świętej Jadwigi, Tęczowa, Unii Europejskiej, Warsztatowa, Wąska, Wesoła, Wędkarzy, Wiejska, Witosa, Wodna, Zacisze, Zamkowa, Zdrowa, Zielona, Zielonogórska. miejscowości: Dobroszów Wielki, Klępina, Podgórzyce, Popowice, Turów.
2 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Pocztowa 7 Nowogród Bobrzański stały Tak Nowogród Bobrzański, ulice: Akacjowa, Białowicka, Borówkowa, Bukowa, Cicha, Dąbrowskiego, Dębowa, Dobra, Dojazdowa, Dolina Zielona, Do Wodociągów, Energetyków, Gajowa, Grabowa, Grodzka, Grunwaldzka, Jodłowa, Kasztanowa, Kochanowskiego, Konopnickiej, Kupiecka, Leśna, Lipowa, Łąkowa, 1 Maja, 3 Maja, Mała, Marcinkowskiego, Mickiewicza, Miła, Miodowa, Modrzewiowa, Myśliwska, Nad Bobrem, Nadbrzeżna, Nad Stawami, Nowowiejska, Okrężna, Parkowa, Plac Wolności, Pocztowa od nr 1 do nr 16 i od nr 18, Prosta, Różana, Rzemieślnicza, Słowicza, Sosnowa, Świerkowa, Świętego Mikołaja, Szkolna, Tama Kolejowa, Topolowa, Warzywna, Wazów, Willowa, Winiary od nr 12, Żarska.
3 Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Janusza Korczaka, ul. Marcinkowskiego 2 Nowogród Bobrzański stały Nie Nowogród Bobrzański, ulice: Drzewna, Dworcowa, Osiedle Robotnicze, Piaskowa, Pocztowa nr 17, Spacerowa, Winiary nr 1 do nr 11, Wojska Polskiego. miejscowości: Białowice, Cieszów, Dobroszów Mały, Krzywa, Krzywaniec.
4 Niepuliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Pro Novo, ul. Szkolna 4 Bogaczów stały Nie miejscowości: Bogaczów, Krzewiny, Łagoda, Pajęczno, Sterków, Wysoka.
5 Szkoła Podstawowa, ul. Lipowa 24 Drągowina stały Nie miejscowości: Drągowina, Przybymierz, Skibice, Sobolice.
6 Szkoła Podstawowa, ul. Akacjowa 1 Niwiska stały Tak miejscowości: Kaczenice, Kamionka, Kotowice, Niwiska, Pielice, Pierzwin, Urzuty.
7 Zakład Karny w Krzywańcu, Krzywaniec zakład karny Nie Zakład Karny w Krzywańcu

Zbiorcze informacje o okręgach

Okręg Granice Liczba
Mandatów Wyborców Zarejestrowanych list Kandydatów ze wszystkich list
0.0000010000Nr 1 Bogaczowska, Botaniczna, Budowlańców, Fabryczna, Gimnazjalna, Gwiaździsta, Jasna, Kolejowa, Krótka, Lazurowa, Ogrodowa, Porzeczkowa, Promykowa, Składowa, Słoneczna, Sportowa, Storczykowa, Tęczowa, Unii Europejskiej, Wesoła, Wędkarzy, Zdrowa, Zielona, Zielonogórska 1 595 5 5
0.0000020000Nr 2 Działkowa, Henryka Brodatego, Kościelna, 9 Maja Nr 4A - 4F, Majowa, Młyńska, Polna, Słowackiego, Świętej Jadwigi, Warsztatowa, Wąska, Witosa, Wodna 1 471 4 4
0.0000030000Nr 3 9 Maja od nr 1 do nr 3 i od nr 5, Reja, Spokojna, Wiejska 1 364 4 4
0.0000040000Nr 4 Kościuszki, Rynek, Zacisze, Zamkowa 1 403 4 4
0.0000050000Nr 5 Dobroszów Wielki, Klępina, Podgórzyce, Popowice, Turów 1 416 4 4
0.0000060000Nr 6 Akacjowa, Borówkowa, Białowicka, Bukowa, Cicha, Dąbrowskiego, Dębowa, Energetyków, Gajowa, Grunwaldzka, Jodłowa, Kochanowskiego, Łąkowa, 1 Maja, 3 Maja, Marcinkowskiego, Modrzewiowa, Nad Bobrem, Nowowiejska, Okrężna, Plac Wolności, Rzemieślnicza, Słowicza, Sosnowa, Świerkowa, Świętego Mikołaja, Tama Kolejowa, Topolowa, Warzywna, Wazów, Willowa. 1 624 4 4
0.0000070000Nr 7 Dojazdowa, Do Wodociągów, Parkowa, Pocztowa od nr 1 do nr 16 i od nr 18, Szkolna, Winiary od nr 12 1 631 5 5
0.0000080000Nr 8 Dobra, Dolina Zielona, Grabowa, Grodzka, Kasztanowa, Konopnickiej, Kupiecka, Leśna, Lipowa, Mała, Mickiewicza, Miła, Miodowa, Myśliwska, Nadbrzeżna, Nad Stawami, Prosta, Różana, Żarska 1 560 5 5
0.0000090000Nr 9 Drzewna, Dworcowa, Osiedle Robotnicze, Piaskowa, Pocztowa nr 17, Spacerowa, Winiary od nr 1 do nr 11, Wojska Polskiego. 1 406 5 5
0.0000100000Nr 10 Białowice, Cieszów, Dobroszów Mały, Krzywa, Krzywaniec 1 773 5 5
0.0000110000Nr 11 Bogaczów, Krzewiny, Łagoda, Pajęczno, Sterków, Wysoka 1 581 4 4
0.0000120000Nr 12 Drągowina, Przybymierz, Skibice, Sobolice 1 714 4 4
0.0000130000Nr 13 Kamionka, Pielice, Pierzwin, Urzuty 1 521 4 4
0.0000140000Nr 14 Kotowice 1 309 4 4
0.0000150000Nr 15 Kaczenice, Niwiska 1 515 4 4
Podsumowanie 15 7 883 65 65

Zbiorcze informacje o listach kandydatów

Nr listy Nazwa komitetu (kolejność po nr listy lub alfabetycznie) Skrócona nazwa komitetu Liczba kandydatów w okręgu nr. Ogółem kandydatów
Nr 1 Nr 2 Nr 3 Nr 4 Nr 5 Nr 6 Nr 7 Nr 8 Nr 9 Nr 10 Nr 11 Nr 12 Nr 13 Nr 14 Nr 15
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MAJDAŃSKIEGO KWW HENRYKA MAJDAŃSKIEGO 1 1 1 1 1 1 1 7
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI KWW WSPÓLNY DOM NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI 1 1 1 1 1 5
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWY NOWOGRODU KWW ON 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 14
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA KUCZAKA KWW HENRYKA KUCZAKA 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 15
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRY RADNY KWW DOBRY RADNY 1 1 1 1 4
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZDROWIE PRACA PRAWO KWW ZDROWIE PRACA PRAWO 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 12
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA MIERZWIAKA KWW PAWŁA MIERZWIAKA 1 1 1 1 1 1 1 1 8

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Nazwa komitetu Poparcie Członek partii Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
3 MIERZWIAK Paweł Jan 42 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA MIERZWIAKA Nowogród Bobrzański
1 JURSZA Stanisław 61 wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWY NOWOGRODU Nowogród Bobrzański
2 KUCZAK Henryk Adam 61 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA KUCZAKA PiS Nowogród Bobrzański
4 SUWAŁA Bernard Bronisław 58 Wyższe KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZDROWIE PRACA PRAWO Nowogród Bobrzański

Wyniki głosowania w okręgach

Okręg Liczba Frekwencja Liczba głosów ważnych % głosów ważnych Fakt głosowania
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 595 369 369 62.02% 0.06202
359 97.29% 0.09729
Tak
2 471 267 267 56.69% 0.05669
261 97.75% 0.09775
Tak
3 364 226 226 62.09% 0.06209
218 96.46% 0.09646
Tak
4 403 231 231 57.32% 0.05732
226 97.84% 0.09784
Tak
5 416 233 233 56.01% 0.05601
229 98.28% 0.09828
Tak
6 624 351 351 56.25% 0.05625
345 98.29% 0.09829
Tak
7 632 338 338 53.48% 0.05348
326 96.45% 0.09645
Tak
8 560 322 322 57.50% 0.0575
308 95.65% 0.09565
Tak
9 406 232 232 57.14% 0.05714
231 99.57% 0.09957
Tak
10 295 156 156 52.88% 0.05288
152 97.44% 0.09744
Tak
11 581 260 260 44.75% 0.04475
260 100.00% 0.1
Tak
12 714 360 360 50.42% 0.05042
350 97.22% 0.09722
Tak
13 521 258 258 49.52% 0.04952
255 98.84% 0.09884
Tak
14 309 143 143 46.28% 0.04628
141 98.60% 0.0986
Tak
15 516 263 263 50.97% 0.05097
262 99.62% 0.09962
Tak

Wyniki głosowania dla komitetów

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MAJDAŃSKIEGO 549 7 13.99% 0.01399
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI 302 5 7.70% 0.0077
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWY NOWOGRODU 332 14 8.46% 0.00846
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA KUCZAKA 998 15 25.44% 0.02544
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRY RADNY 389 4 9.92% 0.00992
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZDROWIE PRACA PRAWO 472 12 12.03% 0.01203
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA MIERZWIAKA 881 8 22.46% 0.02246

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów na kandydatów komitetu Kandydatów Mandatów
12 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA MAJDAŃSKIEGO 549 7 3 13.99% 0.01399
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY DOM NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI 302 5 0 7.70% 0.0077
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ODNOWY NOWOGRODU 332 14 0 8.46% 0.00846
15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW HENRYKA KUCZAKA 998 15 3 25.44% 0.02544
16 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DOBRY RADNY 389 4 3 9.92% 0.00992
17 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZDROWIE PRACA PRAWO 472 12 1 12.03% 0.01203
18 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA MIERZWIAKA 881 8 5 22.46% 0.02246

Rada Miejska w Nowogrodzie Bobrzańskim - Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 12 12 KULCZYCKA Stefania Zofia 158 44.01% 0.04401
Tak
1 13 13 MILTO Robert 119 33.15% 0.03315
Nie
1 14 14 BONIK Piotr Jarosław 10 2.79% 0.00279
Nie
1 15 15 GAŁAT Bożena Regina 46 12.81% 0.01281
Nie
1 16 16 KARPIUK Anna Katarzyna 26 7.24% 0.00724
Nie
2 12 12 LOCH Anna Maria 86 32.95% 0.03295
Tak
2 14 14 KOZŁOWSKA Edyta Barbara 55 21.07% 0.02107
Nie
2 15 15 JESIONKA Jan Symeon 85 32.57% 0.03257
Nie
2 17 17 WAŁACH Andrzej Mieczysław 35 13.41% 0.01341
Nie
3 12 12 KUŚNIERZ Marcin Wojciech 31 14.22% 0.01422
Nie
3 14 14 JARZEC Agata Anna 12 5.50% 0.0055
Nie
3 15 15 BRODZIK Andrzej Józef 51 23.39% 0.02339
Nie
3 17 17 RYDZIO Beata Maria 124 56.88% 0.05688
Tak
4 12 12 MAJDAŃSKI Henryk 117 51.77% 0.05177
Tak
4 13 13 KRASZEWSKI Mateusz 74 32.74% 0.03274
Nie
4 15 15 TARASKIEWICZ Honorata 27 11.95% 0.01195
Nie
4 17 17 BOKSA Tadeusz 8 3.54% 0.00354
Nie
5 14 14 URBANIAK Wojciech Mikołaj 22 9.61% 0.00961
Nie
5 15 15 JESIONKA Jan Józef 60 26.20% 0.0262
Nie
5 17 17 ZEGZUŁA Wiesław Marek 9 3.93% 0.00393
Nie
5 18 18 SAWICKI Tomasz Adam 138 60.26% 0.06026
Tak
6 14 14 SITEK Edyta Barbara 32 9.28% 0.00928
Nie
6 15 15 KOGUT Małgorzata 61 17.68% 0.01768
Nie
6 16 16 LASKOWSKA-KABAŁA Dorota 191 55.36% 0.05536
Tak
6 18 18 JANUSZ Marek Roman 61 17.68% 0.01768
Nie
7 12 12 SOKULSKA Katarzyna Agnieszka 57 17.48% 0.01748
Nie
7 14 14 JUSZCZAK Kamila 24 7.36% 0.00736
Nie
7 15 15 SAWICZ Marzena Anna 81 24.85% 0.02485
Nie
7 16 16 KRÓL Ryszard 92 28.22% 0.02822
Tak
7 17 17 KLIM Paweł Konrad 72 22.09% 0.02209
Nie
8 12 12 SURMAN Grzegorz 66 21.43% 0.02143
Nie
8 14 14 PIJAJKO-KIBAŁA Monika 56 18.18% 0.01818
Nie
8 15 15 SZMYR Dorota Edyta 75 24.35% 0.02435
Nie
8 16 16 KULAS Agata 80 25.97% 0.02597
Tak
8 17 17 BĄCZKOWSKI Henryk Grzegorz 31 10.06% 0.01006
Nie
9 13 13 MACHNICKA-SMOLIŃSKA Ewa Beata 57 24.68% 0.02468
Nie
9 14 14 LECHOCKI Wiesław Józef 34 14.72% 0.01472
Nie
9 15 15 ZAPOTOCZNY Bronisław 52 22.51% 0.02251
Nie
9 17 17 PAWŁOWSKA Melania Stanisława 5 2.16% 0.00216
Nie
9 18 18 DROSZCZAK Stanisław 83 35.93% 0.03593
Tak
10 12 12 SZAŁAPATA Mariusz Piotr 34 22.37% 0.02237
Nie
10 13 13 KUŹMIAK Dawid Tadeusz 40 26.32% 0.02632
Nie
10 14 14 JURSZA Aleksandra Beata 3 1.97% 0.00197
Nie
10 15 15 KOTUŃSKA Agnieszka Katarzyna 48 31.58% 0.03158
Tak
10 17 17 GÓRNIAK-JUSZCZAK Jolanta 27 17.76% 0.01776
Nie
11 14 14 MATCZAK Agnieszka 12 4.62% 0.00462
Nie
11 15 15 MUSZYŃSKI Jan Stanisław 81 31.15% 0.03115
Nie
11 17 17 TOMALCZYK Tomasz 17 6.54% 0.00654
Nie
11 18 18 STAREK Michał Marcin 150 57.69% 0.05769
Tak
12 14 14 BRZOZOWSKI Zenon 33 9.43% 0.00943
Nie
12 15 15 ŁOZIŃSKA Teresa 79 22.57% 0.02257
Nie
12 17 17 ZGOBIK Ewelina Teresa 61 17.43% 0.01743
Nie
12 18 18 CECH Mariusz Stanisław 177 50.57% 0.05057
Tak
13 14 14 BOROWCZAK Zbigniew 6 2.35% 0.00235
Nie
13 15 15 MICHALEC Krzysztof 110 43.14% 0.04314
Tak
13 17 17 KUCZAK Michał 35 13.73% 0.01373
Nie
13 18 18 CZERNICKI Artur Ernest 104 40.78% 0.04078
Nie
14 13 13 ŁEBEK Marek Zbigniew 12 8.51% 0.00851
Nie
14 14 14 MUNIAK Szymon Radosław 1 0.71% 0.00071
Nie
14 15 15 BERBEKA Artur 104 73.76% 0.07376
Tak
14 18 18 KACZOR Izabela Renata 24 17.02% 0.01702
Nie
15 14 14 STOJECKI Damian 32 12.21% 0.01221
Nie
15 15 15 KONCUR Leszek Piotr 38 14.50% 0.0145
Nie
15 17 17 GIERGIELEWICZ Robert Władysław 48 18.32% 0.01832
Nie
15 18 18 FORNALEWICZ Andrzej 144 54.96% 0.05496
Tak

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 JURSZA Stanisław 61 wyższe Nowogród Bobrzański, 144 3.63 Nie
2 KUCZAK Henryk Adam 61 Wyższe Nowogród Bobrzański, 826 20.80 Nie
3 MIERZWIAK Paweł Jan 42 wyższe Nowogród Bobrzański, 2 835 71.39 Tak
4 SUWAŁA Bernard Bronisław 58 Wyższe Nowogród Bobrzański, 166 4.18 Nie

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Urząd Miejski, ul. Słowackiego 11 Nowogród Bobrzański stały 2 249 1 325 1 325 58.92% 0.05892
1 308 98.72%
2 Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Pocztowa 7 Nowogród Bobrzański stały 1 816 1 014 1 014 55.84% 0.05584
1 010 99.61%
3 Szkoła Podstawowa nr. 1 im. Janusza Korczaka, ul. Marcinkowskiego 2 Nowogród Bobrzański stały 698 388 388 55.59% 0.05559
385 99.23%
4 Niepuliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Pro Novo, ul. Szkolna 4 Bogaczów stały 581 260 260 44.75% 0.04475
258 99.23%
5 Szkoła Podstawowa, ul. Lipowa 24 Drągowina stały 714 360 360 50.42% 0.05042
354 98.33%
6 Szkoła Podstawowa, ul. Akacjowa 1 Niwiska stały 1 346 664 664 49.33% 0.04933
655 98.64%
7 Zakład Karny w Krzywańcu, Krzywaniec zakład karny 3 1 1 33.33% 0.03333
1 100.00%
  • Statystyka geograficzna

Statystyka geograficzna

Wyszczególnienie Wybory do rad Liczba Wybory wójtów, burmistrzów, prezydentów miast
rad Radnych Okręgów wyborczych Mieszkańców Wyborców Obwodów Liczba wójtów Liczba burmistrzów Liczba prezydentów
Gminy ogółem 1 15 15 9 098 7 883 7 1